North Eastern Youth Development League Division 2N External Results
Hexham
1 May 16
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:38.1Patrick Donald U17M1Colin HaggieGosforth4:30.384:24.2
24:39.9Kieran Moffat U17M2Chris WarnockSouth Shields4:29.14:24.2
34:44.1Jack BrownPBU17M2 Jarrow & Hebburn4:32.814:22.89
44:50.3Christopher JacksonSBU17M2Peter VenusTynedale4:50.34:38.8
1500 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:50.8Robbie LangfordPBU17M2 Tynedale4:50.84:50.8
24:51.1Oliver Aird U17M1 Wallsend4:38.74:32.2
1500 U15M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:32.8Josh Fiddaman U15M2Steven WalkerBlyth/Alnwick4:22.94:04.95
24:53.2Geordie Cheetham U15M2 Gosforth4:43.424:43.42
34:54.7Aidan PinkneyPBU15M2Peter VenusTynedale4:41.664:16.21
44:56.7Harry Morris U15M1 Gateshead4:47.544:34.1
1500 U15M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:15.9Matthew SummersSBU15M1 Wallsend5:15.94:44.8
25:36.4Ben Murray John U15M1 Alnwick5:22.74:39.7
36:22.0Joseph Green U15M2 Tynedale6:04.65:16.7
1500 U13M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:46.2Ethan McGlen U13M2Janice LawtonGateshead4:36.64:13.3
24:46.9Kieron MutchPBU13M2Colin HaggieGosforth4:46.94:17.37
35:25.2Steven Clarke U13M2 Tynedale5:06.75:06.7
46:13.1Joseph Godden U13M2 Alnwick5:47.35:30.9
1500 U13M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:14.7David Race U13M2John StephensonGateshead4:57.844:04.17
25:47.2Harry Courtney U13M1 Tynedale5:11.14:33.04
36:14.9Samuel TrainPBU13M1 Wallsend6:14.96:14.9
1500 U13M ns
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:19.7Oliver Douglass U13M1Janice LawtonGateshead5:10.14:30.14
1500 U17W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:27.5Rachel Rees U17W1 Gosforth5:22.05:22.0
26:04.6Kate Cleland U17W1 Gateshead5:57.55:57.5
1500 U15W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:34.2Jasmine Couchman U15W2 Tynedale5:17.35:17.3
25:49.3Kate EmmettSBU15W1 Jarrow & Hebburn5:33.15:33.1
35:49.5Callie Henderson U15W2 Alnwick5:21.75:21.7
45:49.7Katie Wood U15W1Neil YorstonSouth Shields5:33.45:33.4
56:44.2Eve Dixon U15W2 Gateshead6:12.86:08.9
1500 U13W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:17.3Olivia Katory U13W2 Gosforth5:09.434:52.85
25:19.5Ines Curran U13W2Janice LawtonGateshead5:01.84:30.45
35:55.6Ellie HendersonPBU13W2 Alnwick5:55.65:55.6
46:20.6Ciara ThornleySBU13W1Peter VenusTynedale6:20.64:51.1
1500 U13W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:33.6Amy Ellis U13W2Colin HaggieGosforth5:21.604:56.22
25:58.8Willow Morris U13W1Lee MorganGateshead5:42.75:02.15
36:57.2Ruby WattsPBU13W1 Tynedale6:57.26:57.2
1500 U13W ns
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:56.7Ellen WilliamsPBU13W1 Wallsend5:56.75:56.7