BMC Regional Races External Results
Exeter
28 Jun 16
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Mens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:57.84William BattershillPBU20M Erme Valley3:57.843:57.84
23:58.84Shaun Antell SENM Bideford3:56.423:55.73
34:04.71Adam Peacock SENMGraeme RileyBromsgrove & Redditch/Royal Navy3:56.643:56.64
44:05.65Finley MclearPBU17M Exeter4:02.023:54.58
54:08.34Finn Birnie U17MJohn KnowlesNewquay & Par/Truro School4:06.093:54.62
64:09.06Hugh Sadler U17MDavid BedwellBristol & West/Avon Schs4:08.583:54.36
74:09.09Aaron RichmondPBSENM Bideford4:06.144:06.14
84:09.33Jake Hughes SENM City of Plymouth/Windsor Slough Eton & Hounslow4:06.564:03.54
94:10.51Ben HawkinsSBU23MCharlotte FisherTaunton4:05.254:05.25
104:12.04Matthew BradleySBSENMGraeme RileyCity of Plymouth/Newquay & Par4:12.044:08.66
114:20.12Adam Wilson T20/F20 U20MRobert EllchukYate/Westbury4:08.424:08.42
Mens 1500m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:09.37Luke Scott SENMCharlotte FisherTaunton4:04.584:03.05
24:14.71Joe GentryPBU20MAlan ThomasNorth Somerset4:14.714:14.71
34:14.81James Penrose U15MPaul HillCardiff Archers4:12.554:06.35
44:16.78Harris Mier U15MJohn KnowlesCornwall AC/Truro School4:11.953:58.78
54:25.89Jamie Palmer V45M Exmouth/Exeter4:18.464:14.0
64:26.67Euan Kernahan U17MMark BraceNorth Devon/Torrington4:20.864:20.86
74:27.52George TomkinsPBU15M Honiton RC4:27.524:27.52
84:27.89Joey Jordan SENMMark BraceNorth Devon4:23.264:23.26
Mens 1500m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:36.90Alex Moyse U15M Devon Schs4:33.754:17.53
24:38.53Russell Forsbrook V40M Cheltenham/North Somerset4:33.93:59.07
34:48.67Lee Dart U15M Exeter4:36.094:36.09
44:52.62Johnny Livingstone U15M Exeter4:39.964:17.80
54:55.27Harvey Thompson U17M Exeter4:53.804:42.10
65:01.35Benjy McCartney U15MJohn KnowlesNewquay & Par4:54.24:35.5
75:02.10Johan HobbsPBU15M Westbury5:02.104:49.26
85:04.00David Bedwell V60M Bristol & West/Midland Masters4:51.733:52.4
95:08.00Sid Baldaro U15M North Devon4:54.474:47.22
Womens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:35.28Poppy Tank U20WSimon AndersonCity of Plymouth/Armada4:33.634:31.00
24:37.16Hannah Hobbs U17WPat GallagherYate/Westbury4:29.934:27.36
34:45.98Katie OldingPBU20WBrian O'HareExeter4:43.924:43.92
44:54.96Rebecca PierceSBSENW Team Bath/Walton4:51.494:48.69
54:59.16Hannah GauntSBU20WMark BraceNorth Devon4:57.284:40.80
65:01.65Caitlin Apps U17WBrian O'HareExeter4:47.634:46.35
75:04.12Natasha Farrington U15W Tavistock5:03.304:58.5
85:20.10Martika Gallagher U20WMark BraceNorth Devon4:53.004:53.00
Womens 1500m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:01.31Anna Lewis V35W Arena 804:57.544:57.54
25:03.92Hannah Taunton PBSENWCharlotte FisherTaunton5:03.924:47.68
35:12.10Alexandra Cutts V35WJohn KnowlesSouth West RR/Exeter5:00.684:59.16
45:12.88Elizabeth Plews U17WAlan ThomasBristol & West5:02.135:02.13
55:15.94Ellie Robinson U15WDarryn McAteeNewport5:09.385:03.44
65:18.86Eleanor Brandon U15WBrian O'HareExeter5:15.015:15.01
75:22.87Jasmine StonePBU13WBrian O'HareExeter/Wells City5:21.14:48.74
85:23.75Sarah Everitt V45WDavid TaylorBristol & West/Midland Masters5:03.445:02.98
95:28.23Amelia Riggott U13W Tavistock5:14.295:00.08
105:28.68Mollie Samuel U17WDarryn McAteeNewport5:13.05:13.0
115:41.49Anna Downs U17WBrian O'HareExeter5:27.285:08.04