Grampian League East Division External Results
Dundee
29 May 16
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 SM A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:00.9Stuart FergusonPBU23M Ken HoggBanchory Stonehaven/Aberdeen2:00.92:00.9
12:00.9Steven Murray U20M Ken HoggAberdeen2:00.461:57.34
32:03.3Jack Garrigan U23M  Arbroath & District2:00.961:59.93
42:06.0Gordon BarriePBV40M  Dundee Hawkhill/Bedford & County2:06.02:05.8
52:09.6Callum SleighPBU20M  Fife2:07.402:07.40
-2:23.3Daniel Newman V45M  Fife2:17.022:16.34
800 SM B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:03.6Fearghas Thomson SENM Ken HoggAberdeen/Aberdeen Uni1:59.061:59.06
22:17.0Stuart Tite V35M  Fife2:12.712:12.71
32:18.6Ross CroallSBU23M  Arbroath & District2:18.62:03.24
42:19.1Andrew Ferguson SENM Joyce HoggAberdeen/Banchory Stonehaven2:06.442:02.06
52:38.1Iain Macleod SENM  Dund H  
800 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:10.8Callum McCormack U17M2Nigel ReynoldsDundee Hawkhill2:07.681:56.40
22:13.0Nicholas Tierney U17M1 Aberdeen2:06.251:57.66
-2:14.0Finlay StrachanPBU17M2Grant Scott SmithAberdeen2:09.812:09.81
32:14.6Alasdair Campbell U17M1Colin ChristieMontrose & District2:10.322:10.32
42:24.8Ben WightmanSBU17M1Alan EricksonPerth Strathtay2:24.82:07.87
52:26.4Jack Ross-ThompsonPBU17M2 Ellon2:26.42:22.32
62:26.8Struan ChristieSBU17M2Elspeth WallaceFife2:26.82:26.61
800 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:13.7Daniel HatfieldPBU17M2 Aberdeen2:13.72:13.7
22:20.0Jamie Simpson U17M1 Dundee Hawkhill2:16.032:16.03
-2:28.0Cameron Stone U17M1 Aberdeen2:16.732:14.62
-2:28.2Bradley Duff U17M  Dund H  
-2:29.4Cameron Callow U17M1 Aberdeen2:23.912:18.30
32:33.7Jake MiddletonSBU17M2 Fife2:33.72:30.1
800 U11M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:43.2Elliot RowePBU11M  Banchory Stonehaven2:43.22:43.2
-2:47.2Calum GibsonSBU11M10 Dundee Hawkhill2:47.22:39.47
22:48.6Archie McRonald U11M11 Aberdeen2:40.802:17.8
32:49.7Ross DixonPBU13M12 Perth Strathtay2:49.72:49.7
42:53.1Kieran SimpsonPBU11M11 Dundee Hawkhill2:53.12:42.79
52:53.8Jake SandilandsPBU11M11 Fife2:53.82:53.8
62:56.8Lewis ForfarPBU11M10 Arbroath & District2:56.82:39.53
73:01.8Graeme SmallSBU11M11 Ellon3:01.82:44.56
-3:07.9Caleb McGuirePBU11M11 Aberdeen3:07.92:50.34
800 U11M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:53.3Harry MowattSBU11M10 Perth Strathtay2:53.32:32.27
22:53.7Rhys CrawfordPBU11M10James JoyAberdeen2:51.292:19.99
32:54.4Rory MacLeodPBU11M  Dundee Hawkhill2:54.42:54.4
-2:59.0Sam BaverstockPBU11M10 Aberdeen2:59.02:47.72
43:01.0Keir PatersonPBU11M11 Fife3:01.03:01.0
53:04.0Angus CampbellPBU13M  Arbroath & District3:04.03:04.0
-3:04.1Jack Anderson DonaldPBU11M11 Dundee Hawkhill2:57.372:45.28
-3:04.4Struan GathererSBU11M10 Perth Strathtay3:04.42:30.20
63:18.7Adam McKeownSBU11M11 Banchory Stonehaven3:18.72:56.90
800 SW A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:33.6Megan BramwellSBU20W Ken HoggAberdeen2:27.232:27.23
22:39.6Jennifer Glass U20W  Banchory Stonehaven/Edinburgh Uni Hare & Hounds2:37.792:32.81
-2:40.1Sonia Armitage V55W  Aberdeen/Cosmic2:35.122:19.3
32:41.3Sophie ScottSBU20W  Arbroath & District2:41.32:38.53
42:44.0Katy AitkenSBU20W  Fife2:44.02:36.60
53:24.3Lorraine Simpson SENW  Dund H  
800 SW B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:39.0Eve Luna SENW  Aberdeen2:38.682:38.68
22:40.0Eve Sealy U20W Alan SealyBanchory Stonehaven/Edinburgh Uni2:35.032:28.98
800 U17W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:26.2Louise McCullagh U17W2Steven DoigFife2:25.052:25.05
22:28.2Frances SealySBU17W1 Banchory Stonehaven2:28.22:27.0
32:39.0Kate MacKayPBU17W2 Aberdeen2:36.402:36.40
42:40.5Martha GallacherPBU17W2 Dundee Hawkhill2:40.52:40.5
52:42.5Eve LearmonthPBU17W1 Ellon2:42.52:42.5
-2:54.3Katie McCluskey U17W2 Dundee Hawkhill2:53.802:53.80
62:58.8Megan Watt U17W2 Arbroath & District2:53.72:53.7
800 U17W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:34.0Claire McGarveyPBU17W1Tom LeesonBanchory Stonehaven2:30.602:26.93
22:46.2Alix BarclayPBU17W2 Dundee Hawkhill2:46.22:46.2
32:56.4Hannah NicollPBU17W2 Arbroath & District2:56.42:56.4
800 U11W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:40.5Phoebe ArmstrongPBU11W11 Aberdeen2:37.322:19.57
22:52.9Ruby MethvenPBU11W11 Fife2:52.92:40.05
33:06.0Eva DukeSBU11W11 Dundee Hawkhill3:06.02:48.38
43:06.2Rowan BeatonSBU11W11 Banchory Stonehaven3:06.22:42.53
-3:08.1Katie SandilandsSBU11W10 Fife3:08.12:33.1
53:09.4Becky DuncanSBU11W  Peterhead3:09.43:00.34
63:11.1Amber WhamondPBU13W12 Arbroath & District3:11.13:11.1
73:36.7Sophie SaundersSBU11W11 Perth Strathtay3:36.73:20.54
800 U11W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
13:02.5Clare McNabPBU11W10 Fife2:59.522:59.52
23:03.6Daisy WaitePBU11W  Aberdeen3:03.63:03.6
-3:04.4Ruth Burns U11W10 Ellon3:00.922:37.9
33:07.3Erica BeatonPBU11W11 Banchory Stonehaven3:07.33:07.3
-3:09.4Ashley Brydon U11W  Fife  
43:09.4Darcey BrownPBU11W  Dundee Hawkhill3:09.43:09.4
53:25.1Kayleigh WhittonSBU11W10 Arbroath & District3:25.13:12.7
63:30.9Lily NichollsSBU11W10 Ellon3:30.92:52.7