Surrey County Championships External Results
Kingston
14-15 May 16

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:02.73Neil WellardPBU20M2Richard HoltKingston & Poly8:49.818:49.81
29:13.22Samuel Cheesman U20M1Alli CrossmanGuildford & Godalming9:05.018:53.09
39:49.31Cameron Gibson U20M1Sue GoodeGuildford & Godalming9:42.589:31.13
410:36.13Dane LawrenceSBU20M1 Croydon10:36.1310:35.47
3000 U17M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:00.53Harry Boyd U17M2Sue GoodeGuildford & Godalming8:53.738:53.73
29:03.11Ollie PercivalPBU17M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:02.699:02.69
39:27.38Aaron Enser U17M1 Bracknell AC9:06.189:06.18
49:41.55Lewis Reid U17M2Alan DriverCamberley9:39.68:48.27
59:49.31Sam ShawSBU17M1Vanessa HammettKingston & Poly9:49.319:29.4
69:55.21Marcus ShantryPBU17M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District9:55.219:12.32
710:15.44Nathan JanmohamedPBU17M1 Guildford & Godalming10:15.4410:15.44
810:36.14Fred GeenPBU17M1 Dorking & Mole Valley10:36.1410:36.14
911:04.51Joshua LoachPBU17M1 Crawley11:04.5111:04.51
1011:22.93Neal Kesterton U17M1 Croydon11:13.811:13.8
3000 U15M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:53.66Ben Marks U15M2Andrew KennardWalton9:41.158:57.03
210:00.19Sam Martin U15M1Alli CrossmanGuildford & Godalming9:48.759:11.32
310:06.78Jack MellorPBU15M2Alan DriverCamberley10:06.7810:06.78
410:14.48Joe SealPBU15M1Guy HoldenSouth London10:14.4810:14.48
510:18.55George ThomasPBU15M2 South London10:18.5510:18.55
610:20.42Ben FitzpatrickSBU15M2 Walton10:20.429:36.37
710:22.99Nathan FitzpatrickSBU15M2Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:22.9910:03.49
810:24.93Joshua ForemanPBU15M2Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:24.9310:24.93
910:34.06Cameron SmithPBU15M2 Dorking & Mole Valley10:34.0610:34.06
1010:35.29Patrick Florida-JamesPBU15M2 Reigate Priory10:35.2910:35.29
1110:45.07Nathan SellickPBU15M2 South London10:45.0710:45.07
1210:50.12George ManolisPBU15M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:50.1210:50.12
1310:51.07Nathan HolmesSBU15M2Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:51.0710:30.00
1410:52.38Isaac FlanaganSBU15M2 Croydon10:52.3810:11.3
1510:53.84Jacob SolonPBU15M1James McDonaldHerne Hill10:53.8410:53.84
1610:56.05Robbie TamblingSBU15M2Matthew KiernanCroydon10:56.0510:13.84
1711:00.64Henry SmithSBU15M1Diana NormanEpsom & Ewell11:00.649:54.1
1811:22.46Jonathan LongPBU15M2 Croydon11:22.4611:22.46
3000 SW (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:32.35Claire GrimaSBV35W  Hercules Wimbledon10:32.3510:21.4
3000 U20W (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:30.60Nancy ScottPBU20W1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:30.609:54.62
210:58.85Charlotte Dannatt U20W1Alan DriverCamberley/Woking10:20.029:26.45
312:14.52Morgan Morrison U20W1 Epsom & Ewell11:51.611:36.27
3000 U17W (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:53.31Claudia Lance JonesPBU17W1Sue GoodeGuildford & Godalming9:49.139:39.51
210:21.02Lucy OlsenPBU17W1James McDonaldHerne Hill10:21.0210:21.02
310:35.69Katie BalmePBU17W1James McDonaldHerne Hill10:35.6910:35.69
410:51.93Poppy Wardley U17W1David MillsReigate Priory10:42.6510:41.27
511:24.93Annabel Morton U17W1 Horsham Blue Star11:22.510:48.4