SSAA Scottish Schools Championships External Results
Grangemouth
10-11 Jun 16

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U17M (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:05.62Freddie CarcasPBU17M2 Edinburgh AC9:05.628:23.01
29:06.40Struan Paton U17M2Michael JohnstonCambuslang9:02.319:00.06
39:16.02Ryan Gray U17M2 Inverclyde9:10.649:05.00
49:19.53Robert Sparks U17M1Ron MorrisonFife9:16.238:57.30
59:28.69Cameron Watson U17M1Janice HendrieInverclyde9:22.278:34.21
69:28.79Stephen Addison U17M1John O'HaraCorstorphine9:25.949:04.99
79:31.09Kyle MunroPBU17M2 Stornoway9:31.099:31.09
89:35.55Faisal KhursheedPBU17M2Neil RentonGala9:35.559:35.55
99:36.29Sandy HollPBU17M1 Central9:36.299:17.42
109:37.16Jonathan Jackson U17M2Carol SharpCorstorphine9:34.909:29.04
119:41.18Lewis Raeburn U17M1John MacKayShettleston9:27.248:24.63
129:41.89Tom Graham-MarrPBU17M1 Central9:41.898:44.92
139:46.11Craig Kennedy U17M1Alistair MacAngusKilbarchan9:42.289:07.78
149:58.41Cameron CorriganSBU17M1 Kilbarchan9:58.419:55.5
1510:00.21Craig MorrisSBU17M1Ron MorrisonFife10:00.219:23.65
1610:00.74Fraser RoachPBU17M2John DaviesEast Sutherland10:00.7410:00.74
1710:09.46Daniel Moran U17M  SCO/Scottish Schools  
-DNFGeorge Rees U17M2 Fife9:10.289:10.28
3000 U20W (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:10.42Kirstin Oakley U20W2Alan SprangAyr Seaforth9:48.239:48.23
210:53.72Ailsa Cruickshanks U20W2Ron MorrisonAnster Haddies/Fife10:33.8510:31.79
312:01.79Melissa RobinsonSBU20W1 Helensburgh12:01.7911:02.63
3000 U17W (10 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:56.60Naomi LangPBU17W2 Aberdeen9:56.609:34.03
210:02.80Kate Gallagher U17W2 Central9:57.789:52.73
310:14.76Eloise Walker U17W1Enid JohnstoneEdinburgh AC10:13.909:21.30
410:27.42Clare StewartSBU17W2 Banchory Stonehaven/Aberdeen10:27.4210:11.09
510:27.83Jessica MacLeod U17W1John O'HaraCorstorphine10:25.6810:15.43
610:30.41Grace WhelanPBU17W1 Moray10:30.4110:30.41
710:33.83Constance Nankivell U17W2John DaviesEast Sutherland10:24.7410:08.77
810:46.00Emily CrusherSBU17W1Dudley WalkerGiffnock North10:44.110:20.21
910:54.99Mairi WallacePBU17W1 Moorfoot10:54.9910:54.99
1010:57.41Charlotte McKenna U17W1Dudley WalkerGiffnock North10:53.3610:35.38
1110:57.64Zoe NicholsonPBU17W1Eric SimpsonPitreavie10:57.6410:57.64
1212:20.90Mia CullisSBU17W2 Ayr Seaforth12:20.9012:16.03