BMC Gold Standard Races
Watford
11 Aug 99
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:24.7Maria Lynch U23W Dundrum South Dublin/Ireland4:20.034:10.65
24:33.0Giovanna AriciPBSENW Aldershot, Farnham & District/Italy4:33.04:33.0
34:35.3Sharon Morris SENW Bedford & County/Garden City Runners4:21.834:20.5
44:37.9Deborah Howard V40W Bristol & West4:37.744:37.74
54:38.0Rebecca Lovett U23W Medway & Maidstone4:34.514:34.51
64:38.5Claudia Minguez SENW Bristol & West4:36.214:35.06
74:38.5Charlie WillsPBU20W Bristol & West/Bristol Uni4:38.54:34.34
84:41.8Bryony Frost U17W Isle of Wight/Loughborough Students4:38.784:30.71
94:42.2Paula GowingSBU23W Bristol & West/Oklahoma State Uni4:42.24:34.88
104:51.3Susan Monaghan U20W Hillingdon4:42.964:40.39
114:55.7Kathryn FrostPBU17W Isle of Wight4:55.74:32.9
125:03.7Emma DanbySBU20WRoger WilliamsHillingdon/Sunderland Uni5:03.74:31.20
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:40.2James NolanPBU23M Newham & Essex Beagles/University College Dublin/I3:40.23:40.2
23:41.8Richard AsheSBSENM Harrow3:41.83:41.2
33:41.8Tom MayoSBU23M Cannock & Stafford3:41.83:38.18
43:42.0Andrew GraffinPBU23M Belgrave3:42.03:35.53
53:42.3Pat DavorenPBSENM Brighton Phoenix/Ireland3:42.33:42.3
63:42.8Karim BouchamiaPBU23M Thames Valley/Algeria3:42.83:42.8
73:44.8Allen Graffin U23M Belgrave3:43.673:40.14
83:46.1Robert Scanlon SENM Coventry3:45.613:41.3
93:48.3Sam Haughian U23M Windsor Slough Eton & Hounslow3:45.233:45.23
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:51.1Gareth Price U23M Shaftesbury Barnet/Black Squirrel TC3:49.843:41.92
23:51.2Andy Coleman SENM Enfield & Haringey3:50.13:50.1
33:51.5Rob Whittle U20MGeorge GandyBasingstoke & Mid Hants/Loughborough Students3:50.923:42.94
43:53.2Alan McDougallSBSENM Medway & Maidstone3:53.23:52.14
53:53.8Gareth SufflingPBU20M Luton/Swansea3:53.83:53.8
63:54.2Nathan DosanjhSBU23M Solihull & Small Heath3:52.903:47.77
73:54.3Matt Hibberd SENM Thames Valley3:49.143:41.73
83:54.3Michael Gooch SENM Thames Valley3:53.133:53.13
93:56.5Matt Raw U23M Bedford & County3:53.313:53.31
103:57.5Scott TompsettSBU23M Hillingdon/Swansea Uni3:57.53:56.81
113:59.3Alan CrossPBSENM Bedford & County3:59.33:56.41
124:01.7Will LevettSBSENM Bedford & County4:01.73:59.4
134:01.7Andy Barber SENM Newham & Essex Beagles3:59.463:51.5
144:03.9Ian CraigSBSENM Ayr Seaforth/Bedford & County4:03.93:56.6
154:04.5Sam CoombesSBU20M Dartford H/Brunel Uni London4:04.53:53.76
164:11.3Tom KingsnorthSBU23M Bristol & West/Thames Hare & Hounds4:11.34:00.13