Eastern Counties Championships External Results
Keysoe
19 Nov 16
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
ZXC SM
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 42:10Matt JanesSENM Philip O'DellBedford & County/Herts Phoenix
2 42:22Steven RobinsonSENM Steven RobinsonPeterborough/Royal Air Force
3 43:11Alan DarbySENM  Ely
4143:29Andrew LeachV50M  North Herts/Bedford & County
5 43:50Stuart HawU23M  Peterborough/London Uni
6144:11Spencer GoodallV45M James SeniorCity of Norwich/Eastern Masters
7 44:14James O'NeillV35M  Ryston
8 45:28Craig EmmersonSENM Simon GoodwinBedford & County/Staffordshire Uni
9 45:36Shaun WaltonU23M  Ramsey/Peterborough
10 46:42Michael TaylorV35M Alan TurnbullRiverside
11246:57Tyrone FarrerV40M Tyrone FarrerHuntingdonshire
12 47:17Mark ClementsV35M  Ipswich Jaffa
13 47:35Steve Fraser-LimV35M  Ipswich Jaffa
14 47:59Robin WebbSENM  Ely
15348:36Martin HewetsonV40M  Bure Valley/Waveney Valley
16 48:47Gordon IrvineV35M  Ely
17448:55Steve HallV45M  Peterborough
18 49:03Nathan PoppleSENM  Peterborough/Bangor Uni
19 49:20Nick OsbornV35M  Huntingdonshire
20 49:40James SadlierV35M  Peterborough
21 50:09James HaywardSENM  Stowmarket
22 50:59Nicholas ClarkeV35M  Ipswich Jaffa
23251:01Andy BlairV50M  Bedford & County
24351:02Paul JeggoV55M  Springfield
25551:04Ritchie ParkinsV40M  Stowmarket/Royal Air Force
26 51:28Scott WilliamsSENM  Stowmarket
27 51:42Kyle ChestermanSENM Alan TurnbullRiverside
28651:44Gary FinchV45M  Bedford H
29752:01Richard HillV40M  Ely
30452:09Karl HinerV50M  Riverside
31552:16Stephen HowardV50M  Ely
32 52:34Ian MarshallV35M  Huntingdonshire
33652:46Martin RoweV50M  Huntingdonshire
34853:43Calvin HemmingsV45M  Bedford & County
35953:54Daniel WoolfV40M  Huntingdonshire
36 56:01Richard SteeleyV35M  Leighton Buzzard
371056:22Matthew MasonV45M  Ely
38757:39Derek DarnellV55M Derek DarnellHuntingdonshire/Eastern Masters
39859:21Russel BreyerV50M  Ipswich Jaffa
ZXC U20M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 28:05Alexander LawrenceU20M1 Ipswich
2 28:35William MullinsU20M1Simon GoodwinBedford & County
3 28:41Paul WainU20M1 Ipswich Jaffa
4 29:20Stephen HeadleyU20M3Simon GoodwinBedford & County/Leicester Uni
5 29:32Andrew HeadleyU20M3Simon GoodwinBedford & County/Kent Uni
ZXC U17M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 20:40Joey CroftU17M2Derek DarnellHuntingdonshire
2 20:41Isaac EllardU17M1 Eye
3 22:04Cameron GilliesU17M1 Bedford & County
4 22:31Richard LaursenU17M1 Bedford & County
5 23:04Henry SteeleU17M1 St. Edmunds Pacers
6 23:32Oliver DaviesU17M1 Bedford & County
7 23:37Steven Quercia-SmaleU17M1 St. Edmunds Pacers/Unattached
8 23:44Elliot BreenU17M1John MahonHerts Phoenix
9 23:52Luis TurnerU17M1 Peterborough
10 23:52Nathan CoplandU17M1 Peterborough
11 24:50Dominic Fitzharris U17M1 Peterborough
12 25:13Max DaplynU17M1 St. Edmunds Pacers
13 25:35Keiran MoodyU17M  St Edmunds Pacers
ZXC U15M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 14:36Aiden KilleenU15M2 Ampthill & Flitwick
2 15:13Tai Elvin-AndrewsU15M2 Ipswich
3 15:24Conall McGinnessU15M2Robert PocklingtonHuntingdonshire
4 15:34Edward BlythmanU15M2 Bedford & County
5 15:46Adam WoodU15M2 Ipswich
6 15:55Bryce BreenU15M1Steve WhiteHerts Phoenix
7 15:56Charlie WakefieldU15M1 St. Edmunds Pacers/Ryston
8 16:05Owen BrownstonU15M1 Bedford & County/Huntingdonshire
9 16:07Tom HensonU15M1 St. Edmunds Pacers
10 16:07Harry BrodieU15M2 Bedford & County
11 16:47Anton AuisU15M  St Edmunds Pacers
12 16:57Harvey HancockU15M1 Nene Valley
13 17:38Kiro BakhchaU15M2 Bedford & County
14 17:39Joe WebbU15M1 St. Edmunds Pacers
15 18:10Callum NicholsonU15M2Simon GoodwinBedford & County/Riverside
16 18:23Dylan BradnamU15M1 St. Edmunds Pacers
17 19:04Charlie BayleyU15M  St Edmunds Pacers
18 19:26Andrew WorrallU15M2 Bedford & County
19 19:48Alex RichardsonU15M1 St. Edmunds Pacers
20 19:53Indermeet Singh BainsU15M1Simon GoodwinBedford & County
21 19:56Joe KenworthyU15M1 St. Edmunds Pacers
22 20:10Aiden PainterU15M2 Peterborough
23 26:32Barnaby SmithU15M2 Huntingdonshire
ZXC U13M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 11:42Lewis SullivanU13M2 St. Edmunds Pacers
2 11:47Christopher BrodieU13M2 Bedford & County
3 11:50Thomas DeardenU13M  Bedford & County
4 12:18Tom FrohnU13M2 Ipswich
5 12:21Callum CampionU13M  Bedford & County
6 12:24Max HanfordU13M2 Bedford & County
7 12:37Oduka FentelmanU13M  Bedford & County
8 12:39Jason HartU13M1 Huntingdonshire
9 12:50Oscar WoodwardU13M2 St. Edmunds Pacers
10 12:58James PriceU13M2 Bedford & County
11 13:00Robert ParrishU13M1 Bedford & County
12 13:03Howard CroftU13M2Derek DarnellHuntingdonshire
13 13:04Ciaran BurkeU13M1 Huntingdonshire
14 13:15Joel McGinnessU13M2 Huntingdonshire
15 13:24Conner CassarU13M2 Peterborough
16 13:34Ethan CairnsU13M1 Bedford & County
17 13:45Ashton RichardsonU13M  St Edmunds Pacers
18 13:51Jake TaylorU13M  Riverside Runners
19 14:11Alexander NormanU13M1 Bedford & County
20 14:57Oliver BeasleyU13M2 Peterborough
21 15:02Zena SaezU13M1 Bedford & County
22 15:23Finley CoplandU13M1 Peterborough
23 20:17Gus MilesU13M2 Peterborough
ZXC M60
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 24:38Brian RogersV60M2 Ipswich Jaffa
2 24:54Jonathan R HaynesV60M2 Bishops Stortford/Herts Phoenix
3 25:00Phil ReddonV60M  Riverside Runners
4 27:35Tim NewtonV65M6 Ipswich Jaffa
5 35:17Mike RosbrookV75M19 Hadleigh Hares
ZXC SW
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 24:17Rachel GibbsSENW  Peterborough
2124:39Anna FollandV45W  Bedford H
3 24:41Claire WellerSENW  Ipswich TC
4225:05Sally CartwrightV45W  Bedford H
5325:36Maureen McCarthyV50W David CrippsWest Suffolk/Eastern Masters/United States
6 26:07Sam SpencerSENW  Ipswich Jaffa
7426:28Christine AnthonyV50W Gordon PalmerWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmunds Pacers
8127:06Elise Daykin-ColombelV35W  Ipswich Jaffa
9228:25Jo MusprattV40W  Huntingdonshire
10329:04Wendy PerkinsV35W  Peterborough/Werrington
11529:55Nora HaggartV60W  Bedford H
12630:27Sally JohnsonV45W  Bedford Harriers
13431:03Maria WilliamsV35W  Leighton Buzzard
14531:38Emma WallisV35W  Riverside
15731:59Pauline StockerV55W  Huntingdonshire
16835:21Julie HaselwoodV60W  Ipswich Jaffa
ZXC U20W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 26:34Polly SmithU20W2Hanno FischerHuntingdonshire
2 29:08Amelia DarnellU20W1Derek DarnellHuntingdonshire
ZXC U17W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 26:16Lily WoodruffU17W2 Ipswich
2 28:47Jodie VuylstekeU17W2Derek DarnellHuntingdonshire
3 31:12Ellie TempleU17W2 St. Edmunds Pacers
4 31:17Lauren OramU17W2 Great Yarmouth
ZXC U15W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 16:36Sasha TydemanU15W1 Ipswich
2 16:45Holly FisherU15W1Stephen HicksIpswich
3 16:55Lucy TaylorU15W1 Stevenage & North Herts
4 17:00Mimi SalsbyU15W1 Ipswich
5 17:05Bluebell CookeU15W1Caroline KeebleStevenage & North Herts
6 17:10Katie ChallinorU15W1 Ipswich/Ipswich Jaffa
7 17:37Ella RobinsonU15W1 Nene Valley
8 18:04Katie TaskerU15W1Russell ProsserNene Valley
9 18:23Olivia MeadU15W1 Nene Valley/Ramsey
10 18:59Katie WrightU15W2Robert PocklingtonHuntingdonshire
11 19:18Kirsten O'BrienU15W2 St. Edmunds Pacers
12 19:35Laura CollinsU15W2 Peterborough
13 19:36Niamh PerryU15W2 St. Edmunds Pacers
14 20:43Hannah WilliamsU15W  Riverside Runners
15 21:55Ellie SullivanU15W2 St. Edmunds Pacers
ZXC U13W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 12:51Isabelle WilkinsU13W3Derek DarnellHuntingdonshire
2 13:35Brooke OramU13W2 Great Yarmouth
3 13:39Elizabeth TaylorU13W2Ronald CrosbyPeterborough
4 13:43Francesca NicollsU13W  St Edmunds Pacers
5 14:25Cecelia AlvarezU13W  St Edmunds Pacers
6 14:47Sophie AllenU13W  St Edmunds Pacers
7 14:51Rhian O'BrienU13W3 St. Edmunds Pacers
8 15:02Zoe TroyU13W  St Edmunds Pacers