Westward League (inc Devon Championships) External Results
Exeter
7 Dec 08

County championships results are at http://www.devoncountyaa.co.uk/cross_country.html
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 28:05Kevin HeywoodSENM Bristol & West
2 29:01Jim ColeSENM Tavistock
3129:12Steve GallienneU20MMick WoodsBideford/St. Mary's Uni
4 29:14Tom MersonU23M South West RR
5 29:20Mark JenkinSENM Bideford
6 29:34Peter FreedmanSENM Tavistock/Total Fitness Bath
7129:38Dave BuzzaV45M Cornwall AC
8 29:55Harry WiltshireSENM Tavistock
9 29:59A WilsonSENM S Dev
10230:34Davey PlattU20M North Devon/Bideford
11 30:35Matt CleaveU20M Cornwall AC
12 30:39Michael WilsmoreSENMGraeme RileyTamar/Royal Navy
13 30:46Emerson CombstockV35MEmerson CombstockCoventry
14 30:51James DenneSENMMaurice AultGloucestershire Uni
15330:54Ryan CleaveU20M Cornwall AC
18131:12Dave StoneV35M Exmouth
20431:17Dan MappU20MDan MappBideford
24131:22Neil HolmesV40M Erme Valley
27231:28Richard DrageV45MAllan HerdmanTavistock/South West Vets
29231:42Paul GreggV40M Tamar
32331:50Simon AndersonV40M City of Plymouth/Plymouth H/South West Vets/Armada
40332:49Mike HansenV45M Erme Valley
41433:06Tony SymonsV45M Tavistock
54134:22Steve GroombridgeV50M Tavistock/Exmouth
94138:00Bob ChapmanV60M Royal Navy/South West Vets
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 18:20Tom GillU20M Tavistock
2 18:24James WaldieU17M Cornwall AC/Edinburgh Uni Hare & Hounds
3 18:34Eliot BucknerU17MAlasdair DonaldsonErme Valley
4 18:47Thomas LawsonU17M Tavistock
5 19:04Jamie PearsonU17M Exmouth
6 19:19Nicholas ChampionU17M Tavistock
7 19:30Andrew SmithU17M Tiverton
8 19:43Josh TrigwellU17MBrian O'HareTorbay/Newton Abbot
9 19:51Ben TriggU17M Erme Valley
10 19:58Ashley SmithU17MSimon AndersonCity of Plymouth/Armada
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 11:57Conor RobinsonU15MPeter MeredithCornwall AC
2 11:58Dan NashU15MChristopher WooldridgeEast Cornwall
3 12:22Nick BennettU15MMark BraceNorth Devon
4 12:28Tom StockleyU15M South Devon/Newton Abbot
5 12:29Harry AllenU15MKeith BrackstoneCornwall AC
6 12:30Oliver FriendU15MMark BraceNorth Devon
7 12:31C BrownU15M Kelly Col
8 12:39Callum JonesU15MPeter MeredithCornwall AC
9 12:40Sam ChamberlainU15M Exeter
10 12:41Kian RaymontU15M Tiv
11 12:43Samuel FiceU15M Newton Abbot
12 12:47Tom RawetU15MPeter MeredithCornwall AC
13 12:49Michael GauntU15MMark BraceNorth Devon
14 12:50George SpeakU15M Tavistock
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 10:50George WilliamsU13M North Devon
2 10:55Ned OliverU13MMark BraceBideford
3 11:00Tom RogersU13M East Cornwall
4 11:02Harrison BakerU13MAdam TofieldTavistock
5 11:02H RobertsU13M Tavistock
6 11:04Peter MogridgeU13M Devon Schs
7 11:06Jordan BlairU13M Torrington
8 11:07Danny OldU13MStephen WoodfindenNewquay & Par
9 11:20Xan WesolowskiU13MMark BraceNorth Devon
10 11:25Jack MatthewsU13M South Devon
11 11:26David TuckerU13M S Dev
12 11:34Alistair TamblynU13M City of Plymouth
13 11:36Samuel Lane de CourtinU13MSimon AndersonCity of Plymouth/Cornwall Schs
14 11:41David WeirU13MSimon AndersonCity of Plymouth
15 11:44Harry PrestonU13M Devon Schs
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 20:10Katherine HumphreysU23W Cardiff/Exeter
2120:25Jessica BurnsU20WGeorge GandyCity of Plymouth/Armada
3 20:29Amy WilkinsonSENWGraeme RileyTamar
4220:39Beth AlstonU20W Cornwall AC
5120:46Helen DykeV35W Torbay
6 20:50Ami YettonSENW Plymouth H
7 20:54Lucy CommanderSENW South West RR
8320:55Chloe AndersonU20W Exeter
9220:56Emma SteptoV35WAlan RowlingCornwall AC
10 20:57Lucy HodgsonSENW Newquay & Par/Newquay RR
11121:02Revis CrowleV45W East Cornwall
12221:02Catherine NewmanV45W Exmouth
13121:08Emily BlissU17WBrian O'HareExeter
17121:18Caroline StevenV40W Newquay & Par/South West Vets/Launceston RR
18221:30Caroline HewittV40W Tiverton
25122:22Anne LukeV50W Tamar
26222:24Anna RustU17WBrian O'HareExeter
28222:28Karen CookV50W South West RR
34423:14Emma AndersonU20W City of Plymouth
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 13:16Rosie ChamberlainU15WBrian O'HareExeter
2 13:26April HoggU15W Newquay & Par
3 13:40Jessica HarveyU15WPaul BattenErme Valley
4 13:57Freya GloverU15W Cornwall AC
5 13:59Claire FraserU15W Tavistock
6 14:30Amy SweetU15WDavid VarneyNewquay & Par
7 14:36Frederica RichardsU15W City of Plymouth
8 14:39Susie McLarenU15W Exeter
9 14:47Alisa SharrockU15W Newquay & Par
10 14:56Rosie JewellU15W Erme Valley
11 15:09Katie BurnsU15WSimon AndersonCity of Plymouth
ZXC
PosACPerfNameAG CoachClub 
1 11:18Melissa KeverenU13WPeter MeredithCornwall AC/Truro School
2 11:20Carie RobertsonU13WPaul BattenErme Valley/Armada
3 11:40Hannah GauntU13WMark BraceNorth Devon
4 11:47Lily BayleyU13W Exeter
5 11:49Zoe FisherU13W Cornwall AC
6 11:59Daniella JewellU13W Bideford
7 12:08Jessica BennettU13WMark BraceNorth Devon/West Buckland
8 12:12Poppy TankU13WSimon AndersonCity of Plymouth/Armada
9 12:13Jess StrangU13WPaul BattenCity of Plymouth/Armada
10 12:18Lowenna HawkeyU13W Newquay & Par
11 12:23Layla FellgateU13W Axe Valley
12 12:25Ellie StoneU13W Sidmouth
13 12:29Emily WilliamsU13W North Devon
14 12:31Emma ChampionU13W Tavistock