Scottish North District Championships External Results
Inverness
12-13 May 17
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U20M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:05.59Finlay ToddPBU20M2 Ross County4:05.594:05.59
24:09.03Michael Macmillan U20M3Ross MunroStornoway4:03.974:00.22
34:16.08Liam Barnsby U20M3 Inverness4:08.434:02.98
44:22.12James Geddes U20M2Ross CairnsInverness4:21.734:12.57
54:27.94Keir BeatonPBU20M1 East Sutherland4:27.794:27.79
64:37.63Stuart GardinerPBU20M1 Inverness4:29.984:29.98
1500 U17M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:20.63Seumas MacKayPBU17M2David WagstaffShetland4:05.574:05.57
24:25.02Sunny McGrathPBU17M1 Scottish Schs4:22.854:06.55
34:37.71Luke Davidson U17M1Ross CairnsInverness4:14.044:00.55
44:45.19Ben Johnstone U17M2 Inverness4:35.874:35.87
55:11.13Daniel StewartPBU17M1 Stornoway5:11.134:48.00
1500 U15M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:39.11Blair MilnePBU15M2 Moray4:33.524:33.52
24:44.20Lucas Cairns U15M1Ross CairnsInverness4:41.574:22.43
34:46.34Euan Rollo U15M1 Inverness4:44.294:24.06
44:52.18Finlay Rutter U15M2Thomas MathiesonInverness4:46.44:46.4
55:04.42Angus Smith U15M2Ross CairnsInverness5:02.474:29.99
65:04.73Ben SharpeSBU15M1 Inverness5:04.735:00.95
75:13.68Ailig MacdonaldPBU15M2 North Uist5:01.55:00.75
85:17.35Finlay RaynorPBU15M1 Inverness5:17.355:17.35
1500 U13M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:04.44Ruaridh EllenPBU13M2 Ross County5:04.444:53.55
25:09.76Sam CoullSBU13M1 Ross County5:09.764:52.06
35:10.21Sam Bryan U13M2 East Sutherland5:02.85:02.8
45:13.80Sam BurnettSBU13M1 Inverness5:13.804:49.72
55:42.08Charlie MorrisonPBU13M1 Stornoway5:28.255:03.75
65:44.28Alistair MacKenziePBU13M1 Orkney5:37.25:10.0
75:44.60Gregor NixonPBU13M2Ross CairnsInverness5:44.605:03.85
85:53.50Calum MacKaySBU13M2 Shetland5:53.505:37.5
1500 U20W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:46.67Constance NankivellPBU20W1John DaviesEast Sutherland4:46.674:40.15
25:37.41Joanna Gillies U20W1 Stornoway5:14.455:06.15
1500 U15W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:03.86Jennifer MacKenziePBU15W2 Inverness4:59.84:59.8
25:20.89Kristi RendallPBU15W2 Orkney5:13.85:09.4
35:29.03Catriona Garvie U15W2 Inverness5:20.775:15.43
45:33.78Emma SeedPBU15W2 Inverness5:33.785:33.78
55:40.29Niamh Whelan U15W2 Moray5:22.855:14.46
65:54.47Katie GilliesPBU15W2 Inverness5:54.475:54.47
75:54.92Kirsty MacLean U15W1 Stornoway5:43.265:43.26
86:09.53Hannah MayersSBU15W  Stornoway5:58.095:54.4
96:21.82Josie GroatPBU15W2 Orkney6:21.826:21.82
1500 U13W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:13.63Anya Morrison U13W1John DaviesEast Sutherland/Pitreavie5:07.694:57.08
25:30.43Grace MacDonaldSBU13W1 Inverness5:30.434:55.21
35:52.51Isobel GarvieSBU13W1 Inverness5:52.515:39.57
46:00.54Rosie MilliganSBU13W1John DaviesEast Sutherland6:00.545:39.70
56:03.05Ruth WilsonPBU13W2 Inverness6:03.056:03.05