BMC Regional Races External Results
Eltham
24 May 17
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.53Sean Molloy U23MMark HookwayTonbridge/St. Mary's Uni1:47.761:47.76
21:51.93Nzimah Akpan SENMSteve MannLiverpool H/St. Mary's Uni1:49.131:49.13
31:52.03Hamza KadirPBU20MAli KadirShaftesbury Barnet1:52.031:52.03
41:52.25Max PickardPBSENMJosh GuilmantBrighton Phoenix1:52.251:52.25
51:53.11Joseph O'HaraSBU23MJon ArmstrongBexley/St. Mary's Uni1:53.111:48.88
61:53.25Charlie Baldwin U23M Crawley/St. Mary's Uni1:53.091:51.70
71:54.11Dan RiddingtonPBU23MZak SeddonBracknell AC1:54.111:54.11
81:54.33Patrick LucasSBU23MMike FleetCroydon/Loughborough Students1:54.331:54.16
91:56.76George Elliott U23M Basildon/St. Mary's Uni1:53.841:53.84
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.30Josh EelesPBU20MJoel KidgerBrighton Phoenix1:53.951:53.95
21:54.83Mohamed Ismail MohamedPBSENMChris ZahShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:54.521:54.42
31:54.95Aaron Bennett SENMAlex BuddSouthampton1:51.631:49.18
41:55.51Ramone Martinez-RodneyPBSENMChris ZahVictoria Park & Tower Hamlets1:55.511:55.51
51:55.59Paul Scanlan SENM Woodford Green Essex Ladies/Leevale/Brunel Uni Lon1:54.371:53.47
61:56.22Kieran ElandPBU23MStella BanduTonbridge1:55.301:53.67
71:56.24Mike CummingsSBSENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:55.781:55.25
81:56.29Feysel NadewSBU20M Herne Hill1:56.291:53.94
91:56.45Kieron ConnorPBU20MCraig WinrowCroydon1:56.451:55.08
101:58.46Oliver Johnson U20MJoel KidgerBrighton Phoenix1:54.181:54.18
111:59.02Alec FinchSBU23M Thurrock/Loughborough Students1:57.961:57.1
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.47Eric SapacSBSENM Herne Hill/Australia1:54.681:52.71
21:55.73Oliver LillPBU17MSteve ReynoldsBasildon1:55.731:51.9
31:56.65Cameron PayasPBU20M Medway & Maidstone/Surrey Uni/Guildford & Godalmin1:54.601:54.60
41:56.67Daniel SeagrovePBU20MMark HookwayTonbridge1:56.001:56.00
51:57.58Mitchel CoxPBU20MSteve ReynoldsBasildon1:57.581:53.98
61:58.87Christian LeePBU20M Tonbridge/Croydon1:57.381:57.38
71:58.92Bikram Singh U23MMick WoodsTamworth1:57.671:57.67
81:58.98Jack HigginsPBU17MDenise PeeneyBexley1:58.981:50.50
91:59.57Richard Macaulay SENM London Heathside1:56.521:56.52
101:59.96Harry SwindellsSBU20MJon BiggBrighton Phoenix1:59.961:57.8
112:02.19Noor Mohamoud U23MAli KadirHarrow2:00.101:57.74
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.16Najibe ArbePBU17MAli KadirShaftesbury Barnet2:01.162:01.16
22:01.27Joseph GellerPBU17MJohn StowWoodford Green Essex Ladies2:01.271:59.80
32:01.44Zak WortPBU17M Kingston & Poly/Middlesex Schs1:59.811:59.40
42:02.14Steven Tester SENMIain PresnellTonbridge2:01.581:58.2
52:02.77Christopher McGurkSBSENM Notts/Achilles/Kent2:02.771:55.84
62:04.00Revee Walcott-NolanSBU23W Luton/Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni2:03.202:01.74
72:05.55Tom MackmanSBU20MDean MillerBrighton Phoenix/Horsham Blue Star2:01.702:01.70
82:05.84Oscar HusseySBU20MMick JonesBlackheath & Bromley/Dulwich2:00.531:57.93
92:05.99Stuart McNallyPBV40MGerald PatrickDartford H2:05.992:05.80
102:06.02Sidnie Ward U15MJohn StowWoodford Green Essex Ladies2:01.531:56.73
112:06.21Regan ThomasPBU17MDenise PeeneyBexley2:05.902:00.5
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:06.72Ronnie StowellPBU17MDenise PeeneyBexley2:06.62:06.6
22:09.61Mollie O'SullivanPBU20WWayne VintonHerne Hill2:08.312:08.31
32:13.39Martin Smith V35MJon ArmstrongBexley2:07.62:07.6
42:13.95Rosa PrideauxPBU23WChristian DaillyChelmsford/Billericay2:13.102:12.43
52:15.28Alex BrothwellPBU15MBruce WarrenBrighton Phoenix2:15.282:15.28
62:15.34Sophie DowleSBU20W Crawley2:12.772:12.77
72:15.89Alice HarrayPBU20WPhillip KissiThames Valley2:12.032:11.11
82:16.50Ella Newton U20WJames McDonaldHerne Hill/Cambridge H2:15.192:15.19
92:17.10Charlotte AlexanderPBU17WWayne VintonHerne Hill/Crawley2:16.752:16.75
102:17.15Elizabeth Bentham U17WCatrina LewisLuton2:14.232:14.05
800m F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:15.10Samuel HallettPBU20M Medway & Maidstone2:11.402:11.40
22:15.42Saffron MooreSBU15WAlex BuddCity of Portsmouth2:12.352:12.35
32:15.99Zakia MossiPBU15WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:12.852:09.86
42:18.54Rufus Kent U20MAli KadirShaftesbury Barnet2:08.212:07.78
52:18.85Annabel Hobday U17WWayne VintonKingston & Poly2:15.532:15.53
62:20.75Scarlett Kent U17WJeremy SothcottShaftesbury Barnet2:19.082:18.12
72:22.26Lia Radus U17W Blackheath & Bromley2:20.262:13.71
800m G (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:24.55Lucrezia PolloniPBU15WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:23.162:15.92
22:24.75Lily TappendenSBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:21.042:18.92
32:28.25Ethan SmithPBU15M Bexley2:28.252:28.25
42:29.19Alexa Parker SENW Bristol & West/Bristol Uni2:24.352:16.52
52:31.04Maayan Radus U15WAli KadirBlackheath & Bromley2:28.672:24.97