Central & South of Scotland League Division 2 External Results
Kilmarnock
25 Jun 17
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SM A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:27.4Aidan Gilbride U23M Jamie ClementsEast Kilbride/Franklin Pierce4:05.463:57.51
24:31.1Craig PriorSBSENM   4:31.14:17.28
34:37.5Euan WebsterSBSENM Ken HoggAberdeen/Ayr Seaforth4:37.54:30.8
44:40.5Craig NolanSBU23M John O'HaraCorstorphine/Strathclyde Uni4:40.54:38.02
54:44.7William DarlingPBU20M Henry GrayLasswade/Northumberland Schs4:44.74:44.7
64:49.1Thomas WhitefordSBU20M  Cumbernauld4:49.14:18.2
1500 SM B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:34.2Martin LynasSBU20M Jamie ClementsEast Kilbride4:34.24:23.61
24:50.9Jamie Darling U20M  Lasswade4:49.204:39.84
34:53.4Hamish CouttsSBU20M  Cumbernauld4:53.44:31.02
45:04.2Ryan NelsonSBSENM  Clydesdale4:59.194:23.68
55:52.1Jacob ScottPBU23M  Corstorphine5:52.15:52.1
65:53.7James PettigrewSBU23M  Ayr Seaforth/Strathclyde Uni/Ayrshire5:53.74:20.54
1500 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:33.8Declan McGhee U17M2 Ayr Seaforth4:28.714:28.71
24:37.6Michael MillerSBU17M2 Clydesdale4:29.714:24.45
35:01.6Jordan BathgatePBU17M1 Lasswade5:01.65:01.6
45:11.3Dugald WilliamsPBU17M1 Corstorphine5:11.35:11.3
55:14.9Christopher MainPBU17M1 Cumbernauld5:14.95:14.9
1500 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:17.3Greig OakleyPBU17M1Alan SprangAyr Seaforth5:17.35:17.3
1500 U15M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:37.5David Addison U15M2 Corstorphine4:18.334:18.33
24:40.7Calum Little U15M2 Cumbernauld4:32.724:28.96
34:41.6John DochertyPBU15M2 Clydesdale4:22.564:22.56
44:45.3Harry Henriksen U15M1 Lasswade4:34.914:31.51
54:57.5Hamish Anderson U15M2Kenny ClementsEast Kilbride4:37.934:24.11
65:14.7Euan Bell U15M1 Ayr Seaforth5:04.974:50.74
75:29.5Malcolm Mclure U15M2 Dunfermline Track & Field5:25.385:25.38
1500 U15M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:53.4Cameron ThoresPBU15M2John O'HaraCorstorphine4:51.214:41.65
24:55.3Leo CurriePBU15M2 Clydesdale4:55.34:55.3
35:25.3Cameron MacDonaldPBU15M1 East Kilbride5:07.905:07.90
46:00.0Max Mclean U15M2 Ayr Seaforth5:12.205:12.20
1500 U13M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:00.3Alexander Napier U13M2 Clydesdale4:50.084:50.08
25:08.4Ben Struthers U13M2 Corstorphine4:58.584:51.58
35:18.2George McKenzieSBU13M2 East Kilbride5:18.25:04.76
45:35.9Craig Little U13M2 Cumbernauld5:25.605:13.6
55:39.0Calum Hannah U13M1 Ayr Seaforth5:32.135:27.95
65:47.8Matthew Cartledge U13M2 Lasswade5:34.475:34.47
1500 U13M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:12.3Patrick Milne U13M2 Corstorphine5:05.44:54.2
25:29.6Calum Charters U13M1Kenny ClementsEast Kilbride5:08.784:59.56
36:11.0Alec Miller U13M1 Lasswade6:06.896:06.89
46:22.7Callum Hendry U13M1 Cumbernauld6:05.46:05.4
56:37.6Ti WilsonPBU13M1 Ayr Seaforth6:37.66:37.6
1500 M35 A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:25.3Grant BaillieSBV35M4 East Kilbride/Fire Service4:25.34:09.4
24:33.3Bryan ClarkSBV35M3Moray AndersonCorstorphine4:33.34:30.9
34:38.2Kenneth NeillSBV35M4 Ayr Seaforth4:38.24:30.62
44:41.8Graeme WisemanPBV40M11 Clydesdale4:41.84:41.8
55:21.5Scott DicksonSBV45M11 Lasswade5:21.54:57.9
65:27.6John O'HaraSBV45M12 Dunfermline Track & Field5:27.65:04.4
75:30.6Francis ReillySBV40M10 Cumbernauld5:30.64:49.5
1500 M35 B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:42.8Iain Robertson V35M5 Clydesdale4:20.074:12.61
24:56.7Stuart McMillan V35M  East Kilbride AC  
34:57.9Calum MacdonaldPBV35M4 Ayr Seaforth4:57.94:57.9
46:18.5Paul HendryPBV40M10 Cumbernauld6:18.56:18.5
1500 SW A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:10.3Lucy SomervilleSBU20W  Cumbernauld5:10.34:57.68
25:40.8Laura WallacePBV35W  Ayr Seaforth5:40.85:40.8
35:47.3Claire SloanSBU23W  Corstorphine/Strathclyde Uni5:47.35:34.7
45:48.5Emily PaxtonSBU20W  Clydesdale5:48.55:25.17
55:53.3Jodi HeyesPBSENW Eric SimpsonFife/Dunfermline Track & Field5:48.655:48.65
1500 SW B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:49.0Victoria RobertsonSBU20W  Cumbernauld5:49.05:14.34
26:36.9Iona AllanSBU20W  Clydesdale6:36.95:33.3
1500 U17W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:59.8Georgia Ledingham U15W-1David ArnottCorstorphine4:49.754:37.87
25:17.6Charlotte McDowall U17W1 Ayr Seaforth5:06.765:06.76
35:24.0Lucy Muirhead U17W1Jamie ClementsEast Kilbride5:07.905:00.1
45:53.2Lucy WinningPBU17W1 Cumbernauld5:53.25:53.2
1500 U15W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:58.8Daisy Cumming U15W2 Dunfermline Track & Field4:44.064:38.94
25:05.1Katherine MacLeod U15W1David ArnottCorstorphine4:59.084:59.08
35:10.5Rosie Davidson U15W2 Ayr Seaforth4:52.964:52.96
45:37.6Abbie Kirwan U15W1 East Kilbride5:26.475:26.47
55:57.6Kerri ReillySBU15W1 Cumbernauld5:57.65:49.6
66:20.8Maria ThrewalPBU15W1 Clydesdale6:20.86:20.8
1500 U15W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:19.6Mhairi ArnottPBU15W1David ArnottCorstorphine5:19.65:14.7
26:56.8Hannah WallaceSBU15W2 Cumbernauld6:56.85:58.3
1500 W35 A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
16:00.9Janet GrigorPBV45W15 Corstorphine6:00.96:00.9
26:02.7Sharyn RamageSBV50W20 Edinburgh AC/Scottish Vets H5:58.594:44.04
36:03.9Catherine DicksonSBV45W11 Lasswade6:03.95:52.8
47:32.0Maureen CouttsPBV45W14 Cumbernauld7:32.07:32.0
1500 W35 B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
16:25.6Gillian HannahPBV45W15 Ayr Seaforth6:25.66:25.6
26:30.6Lynsey LawriePBV35W4 Corstorphine6:30.66:30.6