Scottish East District League External Results
Broxburn
20 Jan 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
2.7KXC U13M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
110:23Finlay RossU13M2 Harmeny
210:25Ewan ChristieU13M2 Gala
310:28Ross DewarU13M2Sandy CameronEdinburgh AC
410:34Angus WrightU13M2 Team East Lothian/Hunters Bog Trotters
510:37Struan BennetU13M3Steven DoigFife
610:42Connor BellU13M1 Central
710:49Patrick MilneU13M3 Corstorphine
811:06Ben StruthersU13M2 Corstorphine
911:13Ruaridh Woodland-BroomeU13M2 Edinburgh AC
1011:16Alasdair WallaceU13M2 Harmeny
1111:18Caleb McleodU13M1 Pitreavie
1211:24Hamish MckayU13M2Andrew FergusonAberdeen
1311:28Fergus MacGilpU13M2Steven Alan ThompsonPitreavie
1411:28Conan HarperU13M2 Teviotdale
1511:31A IvoryU13M   
1611:36A GilbertU13M   
1711:39C RankineU13M  Team Borders
1811:41J PowerU13M   
1911:45Archie McRonaldU13M2 Perth Strathtay
2011:45Thomas FultonU13M2 Falkirk
2111:45James VivianU13M2 Livingston
2211:45Evan WilsonU13M1 Pitreavie
2311:45Joseph PlacentinoU13M3 Dundee Hawkhill
2411:45N DennisU13M  Harmeny AAC
2511:48B AllanU13M  Team Borders
2611:48Luke KennedyU13M2 Falkirk
2711:48Cameron RossU13M2 Corstorphine
2811:48Euan CampbellU13M3 Central
2911:54Ruairidh WilliamsU13M2David ArnottCorstorphine
3011:56Robert NewmanU13M2 Edinburgh AC
3111:56David LidstoneU13M2 Perth Strathtay
3212:00T ThinU13M   
3312:00D FrewU13M   
3412:00Finlay CooperU13M3 Aberdeen
3512:04Euan DochertyU13M2 Central
3612:09Jack SaddlerU13M2 George Heriot's School Cross Country Club
3712:14Murray CloseU13M2Owen WilliamsFalkirk
3812:14Evan RussellU13M2 Dunfermline Track & Field
3912:16Oliver RodgerU13M1 Pitreavie
4012:18R BrightU13M   
4112:18Corey CampbellU13M1 Team East Lothian
4212:20Harry MowattU13M1 Perth Strathtay
4312:23Theo JonesU13M2 Aberdeen
4412:23Louis ChristieU13M2 Pitreavie
4512:23Jack RentonU13M2 Team East Lothian
4612:27Jamie WilsonU13M2 Perth Strathtay
4712:31Dexter HowardU13M3 Lasswade
4812:32Stewart GrahamU13M1 Falkirk
4912:34Colin RileyU13M2 Team East Lothian
5012:37Aidan PageU13M1 Team East Lothian
5112:37Harris CantU13M2 Falkirk
5212:37Louis MackenzieU13M2 Dundee Hawkhill
5312:42Cameron ChambersU13M2 Lasswade
5412:42E LorrimerU13M  Harmeny AAC
5512:43A ArmstrongU13M  Fife AC
5612:43Alastair ScottU13M3 Lasswade
5712:43Campbell MackayU13M2 Falkirk
5812:49Sam SimmonsU13M2 Dunfermline Track & Field
5912:49Ryan ShanleyU13M2 Dunfermline Track & Field
6012:49Matthew CartledgeU13M3 Lasswade
6112:49J LorrimerU13M  Harmeny AAC
6212:49Jack Anderson DonaldU13M2 Dundee Hawkhill
6312:53Alasdair BrownU13M2 Lasswade
6412:55Rory LedinghamU13M2 Corstorphine
6512:57Archie DyeU13M3 Dundee Hawkhill
6613:01Mark HarleyU13M1 Dunfermline Track & Field
6713:09Alexander SkinnerU13M2 Strathearn
6813:09Fraser PasswayU13M2 Dundee Hawkhill
6913:14Finlay StewartU13M3 Harmeny
7013:17Andrew BairdU13M3 Falkirk
7113:17M LapyreU13M  Edinburgh AC
7213:17Alec MillerU13M2 Lasswade
7313:17Ruaridh Woodland-BroomeU13M2 Edinburgh AC
7413:21Kieran SimpsonU13M2 Dundee Hawkhill
7513:23J McDermottU13M   
7613:23Sam BaverstockU13M1 Aberdeen
7713:34R JohnstonU13M  Stirling Triathlon Club
7813:36Robert MillerU13M2 Pitreavie
7913:39M WelshU13M  Stirling Triathlon Club
8013:48Fergus ScottU13M2 Dundee Hawkhill
8113:55Z BrechinU13M  Harmeny AAC
8213:58Dylan DickieU13M2 Aberdeen
8314:09Oliver Finlayson-RussellU13M2 Corstorphine
8414:12Callum HendryU13M2 Cumbernauld
8514:15J McLeodU13M  Dundee Hawkhill Harriers
8614:28A DaleU13M  Strathearn Harriers
8714:41F ElliotU13M  Harmeny AAC
8814:43L MonacoU13M   
8914:43Jack StokesU13M2 Falkirk
9014:47Joseph FinkelsteinU13M3 Harmeny
9114:51J SibleyU13M   
9215:13D McCullochU13M  Central AC
9315:32D DryleyU13M  Dunfermline Track & Field AC
9415:47Daniel SutherlandU13M2 Livingston
9517:21Samuel StephensonU13M1 Aberdeen
2.7KXC U13W
PosPerfNameAG YearCoachClub 
111:10Katie JohnsonU13W2 Edinburgh AC
211:15Isla HedleyU13W2 Fife
311:26Katie ChristieU13W2John PentecostFalkirk
411:32M KiddU13W   
511:45Caitlyn ChristieU13W2William SharpFalkirk
611:53Isla ThomsU13W1 Fife
711:55Ruby MethvenU13W2 Fife
812:00Erin HendryU13W2 Falkirk
912:27Zoe MacDonaldU13W3 Team East Lothian
1012:27M MillerU13W  Pitreavie AAC
1112:34L BellamyU13W   
1212:37Anna FaircloughU13W2 Gala
1312:40Abbi MacleodU13W1 Falkirk
1412:40Molly FairfieldU13W2 Pitreavie
1512:46Cecily MillarU13W3 Edinburgh AC
1612:49K DalgleishU13W  Fife AC
1712:50Olivia MeikleU13W1 Lasswade
1812:54Anna MackinnonU13W3 Central
1912:55T McMorrisU13W   
2012:55Catriona KaneU13W2 Central
2113:00M CollinsU13W  Team Borders
2213:00Esmee ThomsU13W3 Fife
2313:04Alex SuttonU13W1 Edinburgh AC
2413:06E MintoU13W  Team Borders
2513:10Katie ClarkU13W2Dave CombeDundee Hawkhill
2613:17Brogan McmillanU13W1 Central
2713:18G BarrierU13W  Dunfermline Track & Field AC
2813:18Summer MacleanU13W2 Central
2913:29Kayleigh RoyU13W1 Pitreavie
3013:32Eva DukeU13W2 Dundee Hawkhill
3113:37Ailsa BagnallU13W1David ArnottCorstorphine
3213:41T MatthewsonU13W  Stirling Triathlon Club
3313:43Amy McLaughlinU13W1 Lasswade
3413:46Ruby McNairU13W1 Pitreavie
3513:49A CrawfordU13W  Corstorphine AAC
3613:57Isla ByrneU13W1 Harmeny
3714:02B RussellU13W  Fife AC
3814:04Skye FosterU13W2 Lasswade
3914:07Alex TullyU13W2 Dundee Hawkhill
4014:16D RobertsU13W  Harmeny AAC
4114:28Rebecca SluddenU13W2 Pitreavie
4214:36R CooperU13W  Pitreavie AAC
4314:36C NurducciU13W  Aberdeen AAC
4414:44K SmithU13W  Fife AC
4514:47Holly GordonU13W2Steven Alan ThompsonPitreavie
4614:53Niamh InglisU13W3 Lasswade
4715:05Megan BarnesU13W2 Edinburgh AC
4815:05Megan DunlopU13W2 Central
4915:07H WhitlieU13W  Lasswade AAC
5015:13A GibbU13W   
5115:31Hannah CavesU13W2 Harmeny
5215:36N MylesU13W  Strathearn Harriers
5315:38Hannah FowlerU13W3 Harmeny
5415:48Lola VenditozziU13W3 Dundee Hawkhill
5515:59K TripneyU13W  Dundee Hawkhill Harriers