Scottish East District Championships External Results
Livingston
9 Dec 17

U17 and U20W have been combined and positions reassigned as per the race timetable.
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3.2KXC U13M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
111:28Finlay RossU13M2 Harmeny
211:31Ross DewarU13M2Sandy CameronEdinburgh AC
311:34Kai CrawfordU13M2John McGregorAberdeen
411:37Struan BennetU13M3Steven DoigFife
511:40Ewan ChristieU13M2 Gala
611:49Angus WrightU13M2 Team East Lothian/Hunters Bog Trotters
711:50Connor BellU13M1 Central
811:50Tendai NyabadzaU13M2 Harmeny
911:50Alex DouglasU13M3 Perth Strathtay
1011:50Ruaridh Woodland-BroomeU13M1 Edinburgh AC
1112:03Warren LorenteU13M2 Dundee Hawkhill
1212:03Patrick MilneU13M3 Corstorphine
1312:07Hamish MckayU13M2Andrew FergusonAberdeen
1412:09Ross WolfendenU13M2 Lasswade
1512:14Cameron KerrU13M3 Central
1612:16Aiden BradleyU13M3 Edinburgh AC
1712:21Caleb McleodU13M1 Pitreavie
1812:26Evan WilsonU13M1 Pitreavie
1912:29Alasdair WallaceU13M1 Harmeny
2012:31Patrick CannonU13M3 Moorfoot
2112:33Nathan DenisU13M1 Harmeny
2212:33Robert NewmanU13M2 Edinburgh AC
2312:35Ben AllanU13M3 Moorfoot
2412:39Tommy ThinU13M  George Heriots School
2512:41James VivianU13M2 Livingston
2612:46Andrew GilbertU13M  George Heriots School
2712:52Angus IvoryU13M  George Heriots School
2812:52Cameron RankineU13M2 Gala
2912:52Cameron MacmillanU13M2 Central
3012:58Douglas FrewU13M  George Heriots School
3113:04Jack Anderson DonaldU13M2 Dundee Hawkhill
3213:05Fergus MacGilpU13M2Steven Alan ThompsonPitreavie
3313:10Angus CarlyleU13M  Moorfoot
3413:13Euan CampbellU13M3 Central
3513:19Euan DochertyU13M2 Central
3613:19Ronan SinclairU13M  Corstorphine
3713:27Joseph PlacentinoU13M3 Dundee Hawkhill
3813:31Oliver RodgerU13M1 Pitreavie
3913:32Cameron ChambersU13M2 Lasswade
4013:34Matthew CartledgeU13M3 Lasswade
4113:34Alastair ScottU13M3 Lasswade
4213:35Jake LockyerU13M  Moorfoot Runners
4313:35Brodie MurrayU13M3 Corstorphine
4413:39Cameron JohnstonU13M1John WandsPitreavie
4513:39Alasdair BrownU13M2 Lasswade
4613:41Finlay CooperU13M3 Aberdeen
4713:43Reuben BrightU13M  George Heriots School
4813:45Alec MillerU13M2 Lasswade
4913:51Harris CantU13M2 Falkirk
5013:54Ryan SnitjerU13M  Corstorphine AAC
5114:04Aidan PageU13M1 Team East Lothian
5214:04Ruairidh BurnsU13M2 Central
5314:10Dylan DickieU13M2 Aberdeen
5414:11Roddy JohnstonU13M  Stirling Triathlon Club
5514:11Fergus ScottU13M2 Dundee Hawkhill
5614:14Kieran SimpsonU13M2 Dundee Hawkhill
5714:24Robert WoodU13M  Teviotdale Harriers
5814:28Grant DalyU13M2 Edinburgh AC
5914:31Joe McDermottU13M  George Heriots School
6014:45Jake SandilandsU13M2 Fife
6115:27Finlay StewartU13M3 Harmeny
6215:29Freddy ElliottU13M  Harmeny AC
6315:30Sam DesalisU13M  Linlithgow AC
6415:33Finlay MarchantU13M2 Central
6516:12Joseph SibleyU13M  George Heriots School
3.2KXC U13W
PosPerfNameAG YearCoachClub 
112:11Katie JohnsonU13W2 Edinburgh AC
212:14Phoebe ArmstrongU13W2 Aberdeen
312:26Isla HedleyU13W2 Fife
412:31Bridget HarleyU13W2 Team East Lothian
512:40Isla ThomsU13W1 Fife
612:47Molly KiddU13W  George Heriots School
712:49Katie ChristieU13W2John PentecostFalkirk
812:54Melissa TurnbullU13W1 Central
913:03Olivia ClarkeU13W1David ArnottCorstorphine
1013:05Ruby MethvenU13W2 Fife
1113:13Maya MillarU13W2 Pitreavie
1213:16Caitlyn ChristieU13W2William SharpFalkirk
1313:19Iona JamiesonU13W  Teviotdale Harriers
1413:22Erin HendryU13W2 Falkirk
1513:28Erin MacFarlaneU13W2John WandsPitreavie
1613:29Lucy BellamyU13W  George Heriots School
1713:37Zoe MacDonaldU13W2 Team East Lothian
1813:37Esmee ThomsU13W3 Fife
1913:39Ruby RussellU13W1 Fife
2013:44Esme MintoU13W2 Moorfoot
2113:47Anise Macaulay OrrU13W2 Edinburgh AC
2213:49Catriona KaneU13W2 Central
2313:50Molly FairfieldU13W2 Pitreavie
2413:54Anna MackinnonU13W3 Central
2513:54Summer MacleanU13W2 Central
2613:54Cara DavieU13W3Tom LeesonBanchory Stonehaven
2713:57Cecily MillarU13W3 Edinburgh AC
2813:59Madeline CollinsU13W3 Moorfoot
2914:06Olivia MeikleU13W1 Lasswade
3014:09Tallulah McMorrisU13W2 Edinburgh AC
3114:13Molli RobbU13W2John PentecostFalkirk
3214:13Ailsa LongU13W3 Banchory Stonehaven
3314:21Amy CullyU13W2 Central
3414:24Kara MoffatU13W  Lothian Running Club
3514:24Ailsa BagnallU13W1David ArnottCorstorphine
3614:29Amy McLaughlinU13W1 Lasswade
3714:31Holly HobbsU13W2 Moorfoot
3814:35Mirren Julie HenryU13W  Central AC
3914:46Katie ClarkU13W2Dave CombeDundee Hawkhill
4014:51Eilidh HowardU13W2 Team East Lothian
4114:53Faithe DuffyU13W3 Dundee Hawkhill
4214:53Jessica LorimerU13W3 Edinburgh AC
4314:53Amy CrawfordU13W  Corstorphine AAC
4414:53Kirstin GrantU13W2 Aberdeen
4515:02Kayleigh RoyU13W1 Pitreavie
4615:07Mary KealeyU13W2 Central
4715:08Charlotte FraserU13W2 Perth Strathtay
4815:13Katie BennieU13W1 Falkirk
4915:16Abbie CrawfordU13W2Tom LeesonBanchory Stonehaven
5015:27Skye FosterU13W2 Lasswade
5115:27Kelly MckayU13W  Teviotdale Harriers
5215:34Eva DukeU13W2 Dundee Hawkhill
5315:34Grace MatthewsU13W2 Dundee Hawkhill
5415:40Niamh InglisU13W2 Lasswade
5515:40Ruby McNairU13W1 Pitreavie
5615:46Hannah KemloU13W2 Dundee Hawkhill
5716:13Carrie MainU13W1David ArnottCorstorphine