Cumbria County Championships External Results
Carlisle
12 May 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 SM
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:03.9James MattinsonPBU20M Graeme MasonKeswick2:01.442:01.44
22:07.3Reuben CopleyPBU20M  Dallam RC2:02.892:00.93
32:09.1Brad King U20M  Seaton/Northumbria Uni2:07.32:04.75
800 U17M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:05.1Sam AlmondPBU17M1 Eden Runners2:03.592:03.59
22:19.8Josh RoelantsPBU17M1Stephen John PriestleyKendal/Helm Hill2:19.82:19.8
800 U15M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:10.8James YoungSBU15M2John BirkettCarlisle Aspatria2:02.702:02.70
22:11.9Ollie SandersPBU15M2 Kendal2:08.02:00.7
32:12.3Oliver Saxon U15M2 Eden Runners2:08.42:05.32
42:17.0Finlay StarkiePBU15M1 Copeland2:09.52:05.5
52:25.0Charlie HudsonPBU15M2 Eden Runners2:18.62:17.7
62:27.0James BowenSBU15M1 Kendal2:27.02:04.5
72:42.5Barney Pannone U15M2 Eden Runners2:33.62:30.1
82:47.5Anthony RiddlePBU15M2 Seaton2:35.02:35.0
800 U13M
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:31.8Oliver Metcalf U13M2 Seaton2:26.92:26.9
22:37.2Daniel KnottSBU13M2 Cumbria Schs2:37.22:20.14
32:37.7Mason McAneney U13M2 Eden Runners2:28.42:28.4
42:48.3Xander BoothPBU13M1 Keswick2:48.32:48.3
52:51.2Joe StoutPBU13M1 Eden Runners2:51.22:51.2
62:53.1Ewan RosePBU13M2 Eden Runners2:53.12:53.1
72:59.6Dylan SimpsonSBU13M1 Eden Runners2:59.62:48.3
800 U17W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:31.3Annie Bell U17W1 Border2:24.72:17.8
22:52.9Jodie GillonSBU17W2 Eden Runners2:52.92:47.5
800 U15W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:23.6Anna Mason U15W2Graeme MasonBorder2:15.382:12.59
22:31.7Eve RileyPBU15W1 Seaton2:25.12:15.42
32:35.7Emma Kendal U15W2 Carlisle Aspatria2:32.42:30.6
42:39.8Anna TaylorPBU15W2 Cumberland Fell Runners/Seaton2:39.32:39.3
52:59.4Becca StamperPBSENW  Eden Runners2:59.42:59.4
800 U13W
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:30.2Ebony BlackwellSBU13W2Graham MillicanCopeland2:29.32:19.08
22:33.7Clara SamsonPBU13W2 Kendal2:31.82:18.0
32:47.1Fayth BownessPBU13W2 Copeland2:47.12:47.1
42:54.1Olivia SwarbrickPBU13W1Brian ThompsonCopeland/Cumberland Fell Runners2:54.12:42.3
52:57.4Ishana MohanPBU13W2 Barrow & Furness2:57.42:57.1
63:00.3Sophie Cowin U13W1 Kendal2:53.12:22.51
73:12.1Zoe Stewart U13W1 Seaton3:09.73:09.7