South East Schools Inter Counties External Results
Southampton
20 Jun 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:18.5Peter Chambers U15MMike FleetCroydon4:10.713:59.70
24:20.4Sam Redding U15MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:11.484:08.32
34:22.8Will DurkinPBU15M Brighton Phoenix4:22.84:00.06
44:26.2Luke DawsonPBU15M Invicta East Kent4:25.14:04.67
54:32.3Jack Walker U15MDavid VosserWinchester4:29.84:26.5
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:21.2Adam Hulin U15MMick WoodsDorking & Mole Valley4:20.113:55.04
24:31.6Glen ScottPBU15M Kent Schs4:31.64:31.6
34:37.1George Gillingwater U15MGary HowellsChiltern4:30.044:07.74
44:37.5Toby Smith U15MIan ByettBasingstoke & Mid Hants4:36.33:58.71
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:01.1Elliott Woolmer U17MConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow3:58.773:58.77
24:01.6Harvey Dixon U17MMick WoodsAldershot, Farnham & District3:57.833:43.84
34:14.3Alex Newson U17M Invicta East Kent4:10.54:10.5
44:27.0Alex Goodall U17MAlan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow4:26.63:54.72
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:11.3Jordan Maurice U17MJames McDonaldCroydon4:07.113:56.92
24:15.2Joe Toomey U17MAnthony ClarkeHercules Wimbledon4:13.944:12.21
34:18.1Ben Placidi U17MVince StampCity of Portsmouth4:11.74:05.48
44:18.2Tom Bennett U17MHelen DobinsonAndover4:12.54:01.64
54:26.2Adam Gilbert U17MChris NewmanMedway & Maidstone4:10.833:56.36
64:35.0Matthew Malcolm U17MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:32.14:22.7
74:35.0Tom AylingPBU17M Sussex Schs4:35.04:35.0
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:41.2Rebecca KnaptonPBU15WDavid VosserWinchester4:41.24:41.2
24:42.3Susan Shiel-RankinPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:39.664:35.66
34:54.6Grace Baker U15WPeter BakerHastings AC4:51.914:29.41
44:57.1Pandora BanburyPBU15W Tonbridge4:57.14:50.7
55:02.8Liberty CrawfordPBU15WColin WhiteheadVale of Aylesbury4:57.34:57.3
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:55.8Harriet PreedyPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:53.694:45.66
24:56.5Rebecca HowardPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:56.54:40.58
34:58.6Daena Bennett U15WMichael CokerTeam Southampton4:49.754:49.75
45:03.2Amelia Jones U15W Ashford AC5:01.54:59.1
55:05.2Jade Anderson-Busby U15W Aldershot, Farnham & District4:51.674:51.67
65:05.3Nicole TaylorPBU15WRichard OwenTonbridge/Sussex Schs4:58.74:35.37
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:38.7Rebecca Weston U17WJames RobertsInvicta East Kent4:37.24:24.04
24:40.7Johanna Spannagl U17W Horsham Blue Star4:34.584:34.5
34:44.4Pippa Woolven U17WJanet NashWycombe4:38.414:32.06
44:44.5Calypso Finch U17WStewart McIntyreReigate Priory4:41.594:41.59
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:45.7Abigail Ashbee-Simmonds U17W Crawley4:45.194:38.76
24:56.8Maryse HaynesPBU17WAlan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow4:56.84:28.80
35:01.3Ruth Haynes U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:33.24:33.2