ESAA English Schools' Cup Final
Gateshead
7 Jul 18

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U16M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:16.5Pablo Seema RocaPBU15MJay GalleyBlackheath & Bromley4:16.54:15.62
24:16.7Noah BennettPBU15MAnthony LoveRugby & Northampton4:16.73:55.97
34:17.6Fraser SproulPBU15M Kendal4:17.64:17.6
44:22.7Rowan Bennett U17MMike BatemanMorpeth4:11.64:09.92
54:23.0Matthew WarnerPBU17MRon DawsonSouthend4:23.04:16.76
64:29.2Joseph Gallego U15M Stevenage & North Herts4:28.814:24.0
74:31.6Oliver PhillipsPBU15M City of Salisbury4:31.64:31.6
84:31.8George Hey U15MRon DawsonSouthend4:30.494:29.0
94:37.5Wade Tear U16M Lincolnshire  
1500 U16M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.2Fergus ScottPBU17MAnthony LoveRugby & Northampton4:00.23:54.70
24:07.0Aaron Samuel U17M Ilford4:01.343:56.12
34:21.6Kristians-Edijs KalmanisPBU15M Southend4:21.64:21.6
44:23.9Jalen Pople U15M Bexley4:21.714:15.2
54:40.3Josh ClarkePBU20M Cumbria Schs4:40.34:40.3
64:51.2Sam JollyPBU17MAlex GilesTynedale/Gateshead4:51.24:51.2
74:53.3Andrew MulhallPBU17M Sleaford4:53.34:53.3
1500 U14M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:43.1Regan ClaytonPBU15M Essex Schs4:43.14:43.1
24:44.9Praise OgbeborPBU13M Essex Schs4:44.94:31.6
34:46.3William StrickleyPBU15MSarah KearneyWirral4:46.33:57.72
44:47.5Reece MunroPBU15M Southend4:47.54:24.03
54:47.5Sebastian PurvisPBU15M Bromsgrove & Redditch4:47.54:47.5
64:48.5Harry Hewitt U15MRussell ProsserNene Valley4:47.14:07.8
74:49.9Archie GrayPBU13M Wetherby4:49.94:49.9
84:50.7Leon Ruffle U15M Basingstoke & Mid Hants4:46.04:33.72
94:57.6Freddie HockeyPBU15M Essex Schs4:57.64:57.6
104:59.7Joshua ReadPBU15M Kent Schs4:59.74:59.7
1500 U14M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:46.5TJ Jones U15MSarah KearneyWirral4:41.83:53.91
24:48.5Finley WelchPBU15M Essex Schs4:48.54:48.5
34:48.9Samuel Riley U13M Basildon4:47.04:33.9
44:51.8Hugo BrillPBU15M Nene Valley4:51.84:51.8
54:56.5James HaroldPBU15M Basingstoke & Mid Hants4:56.54:27.7
65:01.2William HobbsSBU15M Worcestershire Schs5:01.24:55.6
75:03.5Zachary ChurchillPBU15M Southend5:03.55:03.5
85:19.2Baran OdenPBU13M BFT Track Academy5:19.25:19.2
95:19.9Dominic JonesPBU15M Harrogate5:19.95:07.86
1500 U16W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:27.1Beatrice Wood U15WDave AmeyCity of Salisbury4:26.34:25.86
24:45.3Abigail IvesPBU15WRichard BullisBasildon4:45.34:18.94
34:48.3Holly Freegard U15WDavid SmithBasildon4:46.574:35.34
44:51.5Pia LewisPBU17W Brighton & Hove/Millfield Sch4:51.54:51.5
54:52.3Clemmie BoydPBU15WPaul KelseyOxfordshire Schs4:52.34:52.3
64:54.2Jessica Spilsbury U17WRichard GoddardSale Harriers Manchester4:44.974:24.63
75:05.3Isabella Hayes U15W Horsham Blue Star4:49.004:44.49
85:06.4Della Sakaria U15W Guildford & Godalming4:58.064:58.06
95:11.0Brooke WaltersPBU15W Essex Schs5:11.05:11.0
105:21.0Hermione Pickering U15W Kingston upon Hull5:15.25:06.7
1500 U16W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:50.5Sydney FoleyPBU15W Havering4:50.54:42.9
24:53.5Megan HarrisPBU15WRichard BullisBasildon4:53.54:48.23
34:59.1Poppy Pellow U17W Wells City/Millfield Sch4:55.04:54.6
45:13.4Holly HunterSBU15WPaul KelseyOxford City5:13.45:11.72
55:15.2Caitlin DoohanPBU15W Trafford5:15.25:07.75
1500 U14W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:52.6Natalie Sewell U15WEileen NaylorHavering4:46.674:40.37
25:04.7Eleanor Colbourn U15WJoanne DayHarrogate4:58.114:58.11
35:07.3Alice Brown U15WSteve PerkinChiltern4:57.864:53.9
45:19.5Ella ReesPBU15W Herne Hill5:19.55:19.5
55:24.3Olivia DowmanPBU15W Essex Schs5:24.35:24.3
65:26.2Ruby Muffett U15W Southend5:24.55:15.2
75:28.9Louise Hirst U13W Sleaford5:24.025:24.02
85:30.9Charlotte Burnham U15W Guildford & Godalming5:18.525:18.52
95:30.9Erin VernonSBU13W Benfleet5:30.95:21.31
105:42.9Martha Millar U14W Lancashire  
1500 U14W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:14.6Willow BakerPBU13W Harrogate5:14.65:03.1
25:15.2Freya LongPBU13WJoanne DayHavering5:15.25:09.20
35:19.9Lydia Louw U15WIdris HamudHillingdon/Millfield Sch/Ranelagh5:06.165:06.16
45:30.2Rosa Williams U13WSteve PerkinChiltern5:14.585:14.58
55:31.2Ruby SamuelsPBU15W Southend5:31.25:25.47
65:36.6Phoebe Mutten U14W Essex  
75:36.8Jemima AnsonSBU15W Herne Hill5:36.85:33.5
86:06.4Keira WaughPBU13W Sleaford6:06.46:06.4