BMC Regional Races External Results
Tipton
17 Jul 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:09.72Richard Weir SENMSpencer DuvalDerby8:02.207:56.66
28:16.63Joe WilkinsonSBU23MRob DenmarkLincoln Wellington/Loughborough Students8:16.638:11.26
38:29.17Alastair WatsonSBV40M Notts/Hermitage8:29.178:21.18
48:33.03Shaun EvansSBU23MMargaret RileyRoyal Sutton Coldfield8:33.038:27.80
58:34.68Omar AhmedPBU23M Birchfield H8:27.998:27.99
68:34.71Sam JohnsonPBU23MMick WoodsDerby/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnham & District8:34.718:34.71
78:38.97Richard de-CampsPBSENMPaul de-CampsCheltenham8:38.978:38.97
88:42.34Benjamin WestPBU20MKyle BennettMK Distance Project8:42.348:42.34
98:43.85Daniel Owen SENMAndrew BeadleCheltenham/Sale Harriers Manchester8:42.098:22.86
108:46.92Nick HardyPBSENMAaron ThomasTipton/Leeds Beckett Uni/City of York8:46.928:46.92
118:50.54Louie BootPBU20MDean MillerTipton/West Midlands Schs8:50.548:50.54
128:57.78William Ruiz U23MBud BaldaroBlackheath & Bromley/Birmingham Uni8:48.198:48.19
3000m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:54.78Alex JollyPBU20MChristopher HazellBirchfield H/Sheffield Hallam Uni8:54.788:54.78
29:00.60Christopher HicksPBSENM Birmingham Uni9:00.609:00.60
39:08.72Jenson ConnellPBU17MRichard MasseyMansfield9:08.729:08.72
49:10.32Sam MarshPBU17M Heanor9:10.329:10.32
59:11.45Jennifer Nesbitt SENWDavid WalkerWorcester/Bath Uni9:11.379:11.37
69:12.70Ben FosterPBV35MJim BrownDudley & Stourbridge9:12.709:12.70
79:14.81Mark InceSBV40MMark InceBRAT/Midland Masters9:14.819:07.1
89:16.61Joshua RobinsPBU15MCatherine MuthBirchfield H9:16.619:16.61
99:18.53Joel Dungworth U20M Leicester9:14.019:14.01
109:19.53Steven DunsbyPBSENM BRAT9:19.539:19.53
119:20.58William KayPBU17M Telford AC9:20.589:20.58
129:20.68Sam mcFallPBU17M Birchfield H9:20.689:20.68
139:23.48Stephen LongSBV40MTrevor MuxlowNotts9:23.489:00.84
149:26.28Stephen Corbishley SENM Tipton9:15.229:15.22
159:27.76James JeffersonSBSENMDavid PayneTipton9:27.769:20.40
169:29.85Alfie MeadeSBU23MChristopher HazellBirchfield H9:29.859:29.2
179:53.98Abayomi Adedimeji SENM BRAT9:47.349:47.34
3000m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:31.10Juliet PotterSBV35WRoy StowellCharnwood9:31.109:10.78
29:56.29Thomas BentleyPBU15MAndrew BentleyTipton9:56.299:56.29
39:59.17Matthew Wilkinson U20M Halesowen9:57.459:57.45
410:05.98Floren ScraftonSBSENWSally StrawYate/A.D. Marathon/Westbury/Oxford Uni10:05.989:42.40
510:13.49Ella SemplePBU17WCatherine MuthBirchfield H10:13.4910:13.49
610:40.95Ellie Leather U23WJason MichaelYate/Westbury/Fresno State10:34.110:34.1
710:42.80Cameron-Ellie Mander U17W Wrekin College Triathlon Club10:39.110:39.1
810:45.41Vicky Jackson SENWPaul DarneyCardiff10:33.710:33.7
910:47.58Rosie Hamilton-JamesPBU17W Westbury/Yate10:47.5810:47.58
1010:48.19George SilberyPBU23M Unknown10:48.1910:48.19
1111:08.42Charlotte Bush U20W Tamworth11:03.4411:03.44
1211:15.97Annwen GammonSBU20WPhil BanningCardiff11:15.6610:41.30
1311:17.71Bethany Walker U20WAndrew BentleyTipton11:16.8011:14.9