BMC Regional Races External Results
Eltham
20 Jun 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:50.28Sean MolloyPBSENM Tonbridge/St. Mary's Uni3:50.283:50.28
23:51.10Adam Hickey SENMEamonn MartinSouthend3:49.023:45.97
33:53.41Lloyd KempsonSBSENMMick WoodsCambridge & Coleridge/St. Mary's Uni/Nene Valley/N3:53.413:52.64
43:55.28Tom Richardson SENM Basildon/Boise State Uni3:53.413:49.46
53:57.59Mohamed AliPBU17MSteve MannEaling Southall & Middx3:57.593:57.59
63:57.65Oliver BrightPBU17MNigel StickingsBlackheath & Bromley3:57.653:55.51
73:58.80Jamie Taylor-Caldwell SENM Ealing Southall & Middx3:55.853:49.15
83:59.34Jamie BryantPBSENM Tonbridge3:59.343:59.34
93:59.46Andrew ClarkePBSENM Herne Hill3:57.173:57.17
104:00.87Umberto ContranPBSENM Aldershot, Farnham & District/Italy4:00.874:00.87
114:02.62Robel Bahelbi SENM Highgate/Eritrea3:55.203:55.20
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:59.37Roger PoolmanPBSENM Cambridge Uni/Highgate3:59.373:59.37
24:00.23Charlie EastaughPBSENMBen NoadLeamington3:59.073:54.59
34:02.50Elliot Cordery U20MRussell MiddletonHavering3:58.833:58.83
44:04.20Charlie BaldwinPBSENM Crawley/St. Mary's Uni4:04.204:04.20
54:04.37Kojo KyeremeSBV40MConrad MiltonShaftesbury Barnet/Herne Hill4:04.373:49.90
64:04.72Marshall SmithSBU20MStella BanduAshford AC4:04.724:03.50
74:04.93Matthew Francis U17MNigel StickingsBlackheath & Bromley4:00.584:00.58
84:06.10Oliver Newton SENMDavid HoweThames Valley/Imperial3:59.993:59.34
94:06.87Samuel Crick U20MMark HookwayTonbridge4:06.714:05.16
104:07.17Lewis Laylee U23M Dulwich/Birmingham Uni/Herne Hill4:02.534:01.37
114:07.82Felix Rusby U23M Wells City/Yeovil/Bristol Uni4:05.414:01.11
124:08.01Lewis Mills U20MDavid ListonBlackheath & Bromley4:06.614:06.61
134:08.55Jack Woods U23M Crawley4:05.963:59.79
144:15.85Adam Wood U17MStella BanduAshford AC4:04.254:02.17
1500m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:04.05Charlie BrisleyPBU17MJames McNeillInvicta East Kent4:04.054:02.12
24:04.45Liam GarrettPBU20MKabir KempLondon Heathside/Shaftesbury Barnet4:04.454:01.10
34:06.43Christopher McGurkSBSENM Notts/Achilles/Kent4:06.433:54.02
44:07.28Charlie DavisPBU20M Blackheath & Bromley/Birmingham Uni4:07.284:02.13
54:07.83Jordan WeaverPBSENMKenneth PikeKent4:03.404:03.40
64:08.32Mitchel CoxPBU20MSteve ReynoldsBasildon4:08.324:08.32
74:09.37Jem O'FlahertyPBU20MKabir KempLondon Heathside4:09.374:09.37
84:11.81Daniel PettittPBSENMKenneth PikeKent/Manchester Uni4:11.814:11.81
94:12.24Daniel Kennedy SENM Blackheath & Bromley4:04.354:04.35
104:15.03William Carey U17MBruce WarrenBrighton Phoenix4:13.434:13.43
114:16.64Alex HobleySBSENM Herne Hill4:16.644:11.21
124:16.67Felix Vaughan U15MGuy HoldenSouth London4:07.154:07.15
134:18.26Zak Wort U20M Kingston & Poly/Middlesex Schs4:15.714:07.88
144:21.41Sebastian Cirillo SENMAndy PayneEastbourne/Brighton Uni/Italy4:11.04:07.97
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:10.85Andre StoneSBU23MJon ArmstrongBexley/Exeter Uni4:02.194:02.19
24:20.96Khahisa MhlangaSBU20WMick JuddChelmsford4:20.964:18.83
34:25.43Theo Machin-Paley U15MAli KadirHighgate4:23.704:23.70
44:26.15Nicole TaylorPBSENWRichard OwenTonbridge/Brighton Uni4:26.154:22.13
54:26.22Daniel AnsellSBSENM Kent/Manchester Uni/Trafford4:26.224:14.84
64:28.63Peter Bannister SENM Tonbridge4:28.414:28.41
74:29.87Sam Newson U17MJames RobertsInvicta East Kent4:23.034:23.03
84:33.21Leah Harris U23W Worthing4:29.744:29.74
94:34.66Saskia MillardPBU20WWayne VintonHerne Hill4:29.024:26.40
104:34.89Chauncey Edwards U17M Ealing Southall & Middx4:31.94:31.9
114:37.16Elsa Palmer U20W Dorking & Mole Valley4:36.094:34.83
124:53.79Yasmin Austridge U20WNigel StickingsBlackheath & Bromley4:33.384:33.38
1500m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:31.81Ethan Hodges U20M Hastings Runners4:16.204:16.20
24:45.73Ethan Gear U15MSteve FuryMedway & Maidstone4:39.44:30.29
34:46.11Lara MannesPBU15WPhillip KissiBlackheath & Bromley4:46.114:46.11
44:47.85Anisa Ibrahim U20WSteve MannEaling Southall & Middx4:42.104:42.10
54:49.37Louise NashPBU23WPeter BakerHastings AC/St. Mary's Uni4:49.374:49.37
64:51.81Sally JuddSBV40WMick JuddChelmsford4:51.814:51.30
74:52.77Clare ElmsSBV50W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans4:47.154:31.87
84:52.97Anwen Thomas U15WPhillip KissiBlackheath & Bromley4:52.034:52.03
94:56.62Emma BurgessPBSENW Highgate4:56.624:56.62
104:58.10Nicole EdmundsPBU20W Bodyworks/UCL4:58.104:52.09
115:06.73Lily MeersPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:06.734:45.1
125:11.24Lucy Marlow SENW Cambridge H/Achilles5:01.374:33.45
135:17.14Becky SmartSBU20WJoel FraserCrawley5:17.144:56.63
145:47.65Amelie WillarsPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:47.655:39.53