BMC Regional Races External Results
Eltham
18 Jul 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:47.35Kieran Clements SENM Shaftesbury Barnet3:44.333:43.55
23:53.37Jack GraySBSENMMark VileCambridge & Coleridge3:52.663:50.36
33:55.09Michael HarrisonSBSENMSimon GoodwinBedford & County/Bedfordshire Uni3:55.093:52.23
43:55.20Robel BahelbiPBSENM Highgate/Eritrea3:55.203:55.20
53:55.71James McCarthySBU23MGary HowellsChiltern/Warwick Uni3:55.713:46.59
63:56.33Niki FaulknerPBSENMDavid WilkinsonBexley/Imperial College3:56.333:53.38
74:00.51Corey De'Ath U23MMick WoodsTonbridge/St. Mary's Uni3:54.993:51.66
84:02.92Ben Harding SENMKenneth PikeKent3:55.943:51.19
94:04.06Daniel Brookling U20MConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Hampshire Schs3:58.313:48.37
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:53.8Ricky LutakomePBU20MNick HancockSutton & District/Blackheath & Bromley3:49.463:49.46
23:57.4Stephen StrangePBSENMSteve ReynoldsBasildon3:57.43:54.60
33:58.2William Ryle-HodgesSBSENMPhilip O'DellShaftesbury Barnet/Cambridge Uni3:58.23:54.96
43:58.4Andrew ClarkePBSENM Herne Hill3:57.173:57.17
53:59.5Joss BarberSBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley/King's College London3:59.233:54.12
64:00.0Jamie Bryant SENM Tonbridge3:59.343:59.34
74:00.0Elliot CorderyPBU20MRussell MiddletonHavering3:58.833:58.83
84:01.4Andrew BrookerPBSENMTomaz PlibersekLondon Heathside4:01.44:01.4
94:02.4Dara Francis ChesserSBSENM Newham & Essex Beagles/Ireland4:02.43:59.51
104:02.8Sam Griffiths U23M Shaftesbury Barnet/Bath Uni3:59.353:57.63
114:04.5Liam Garrett U20MKabir KempLondon Heathside/Shaftesbury Barnet4:04.454:01.10
124:07.4Andrew Warburton SENM Notts/Herne Hill3:58.123:58.12
134:08.4Stephen FerroniSBU23MJon BiggBrighton & Hove4:08.43:54.09
144:10.3Isaac Brown U20MSteve ReynoldsBasildon4:04.114:00.98
1500m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:59.59Ben DavisSBU20MRussell MiddletonHavering3:59.593:58.62
24:01.57Damian NevinsSBV35M Harrow4:01.573:56.7
34:02.31Terence FawdenPBU20M Highgate/Loughborough Students/Harrow4:02.083:59.40
44:02.82Ben WinfieldPBU20MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet/Hertfordshire Schs4:02.824:00.31
54:03.01Tomer TarraganoPBU20MJohn ClementsBrighton & Hove/Hercules Wimbledon4:03.013:52.03
64:03.01James HancockPBU23MMaureen HancockSutton & District/Exeter Uni/Croydon4:01.403:55.99
74:03.17Andre StonePBU23MJon ArmstrongBexley/Exeter Uni4:02.194:02.19
84:03.40Jordan WeaverPBSENMKenneth PikeKent4:03.404:03.40
94:03.42James Millett U23M Highgate/Imperial3:58.83:58.8
104:03.65William StanleyPBU23M Victoria Park & Tower Hamlets4:03.654:03.65
114:04.35Daniel KennedyPBSENM Blackheath & Bromley4:04.354:04.35
124:06.17Su-Min LeePBSENM Kent/Cambridge Uni4:06.174:06.17
134:07.35Jamie Goodge U20MMark HookwayTonbridge/Loughborough Students4:06.183:57.78
144:10.47Ted Higgins U17MDenise PeeneyBexley4:06.433:58.52
154:14.34Alex Jago SENMJohn ClementsArena 80/Brighton & Hove4:13.774:09.08
164:26.24Joe Clayson U20MJohn ClementsBrighton & Hove4:13.514:10.32
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:13.59Calum FraserSBSENM Kent/Bath Uni4:13.464:13.26
24:22.57Atticus Jackson U17MDavid LeachLewes4:20.034:06.67
34:23.45Khahisa Mhlanga U20WMick JuddHerts Phoenix4:20.964:18.83
44:27.73Georgie Grgec SENW Herne Hill/New Zealand4:26.714:26.71
54:29.44Charlotte AlexanderPBU17WWayne VintonHerne Hill/Crawley4:29.424:27.6
64:29.74Leah HarrisPBU23W Worthing4:29.744:29.74
74:29.77Ella NewtonPBU20WJames McDonaldHerne Hill/Cambridge H4:29.774:29.77
84:34.39Peter Caton V40MTomaz PlibersekWoodford Green Essex Ladies4:26.54:25.15
94:37.92Yasmin Goater SENW Highgate4:31.064:30.77
104:38.59Tara Bage U23WJon BiggBrighton Phoenix/UCL/Highgate4:33.714:30.15
114:42.88Matthew Blacklock U15MEileen NaylorHavering4:26.744:13.65
124:46.12Molly Riglin SENWCraig WinrowWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni4:36.224:36.22
1500m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:37.46Katy HedgethornePBSENW Cambridge & Coleridge/Manchester Uni4:37.464:37.46
24:47.31Zoe TompkinsPBU20WJames McDonaldHerne Hill4:47.314:41.50
34:49.13Clare ElmsSBV50W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans4:47.154:31.87
44:51.83Natasha Lodge SENWMark WhiteHerne Hill4:43.74:43.7
54:53.22Sally Judd V40WMick JuddHerts Phoenix4:51.814:51.30
64:56.35Darja Knotkova-Hanley U20W Haywards Heath4:55.984:55.14
74:59.59Nicole Edmunds U20W Bodyworks/UCL4:58.104:40.22
85:00.30Ellen Donald U15W Highgate4:57.914:44.31
95:02.47Mark Ashby V55M Cambridge H/Southern Counties Vets4:58.64:16.49
105:02.87Lucy MarlowSBSENW Cambridge H/Achilles5:01.374:33.45
115:04.47UNKNOWN RUNNER SENM Some Club  
125:05.60Zoe White U17WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:01.074:55.58
135:07.85Steven StanleyPBV55M Eastern Masters/Ravens City of London5:07.855:07.85
145:14.43Paul WoodgateSBV40MPaul OppeThames Valley5:14.435:05.55
155:25.97Alexandria Baker-Jones U17W Medway & Maidstone5:17.935:08.77