Eastern Counties Championships External Results
Ipswich
17 Nov 18

In our version the results have been combined as per the race timetable.
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
6KXC U17M
PosMWACPerfNameAG YearCoachClub 
1  19:48James PetterssonU17M2Stephen HicksIpswich
2  19:50Danny MillwardU17M2 Colchester H
3  19:51Charlie WakefieldU17M1Mick GrahamSt. Edmund Pacers/Ryston
4  20:26Tom HensonU17M1Mick GrahamSt. Edmund Pacers
5  20:39Alexander Evans LombeU17M2 Ipswich
6  21:12Samuel StevensU17M2Eric PhillipsIpswich
7  21:29James OrrellU17M2 BRJ Huntingdon
8  22:27Matthew BennettU17M  Ipswich Jaffa
9  22:44Dylan BradnamU17M1 St. Edmund Pacers
10  23:08Anton AuisU17M  St Edmunds Pacers
11  23:40Adam WoodU17M2 Ipswich
12  23:59Joe WebbU17M1 St. Edmund Pacers
13  24:12Bailey TookU17M1 Ryston
14  24:48Owen BurgeU17M1 Ryston
15  24:58Joe BinghamU17M  Stowmarket Striders
16  25:39Oliver LangnerU17M1 Ipswich Jaffa
6KXC SW
PosMWACPerfNameAG YearCoachClub 
11 22:26Rebecca FrakeSENW Mark VileCambridge & Coleridge/Cambridge & Coleridge/Cambri
22 22:49Sara BirdSENW  Ipswich Jaffa
33 23:45Sarah CaskeySENW  Peterborough/Bangor Uni
44 23:47Alice GoodwinU23W  Ipswich/East Anglia Uni
55124:00Angela Joiner-HandyV45W  St. Edmund Pacers
6 124:13Brian RogersV60M  Ipswich Jaffa
76224:35Christine AnthonyV55W Gordon PalmerWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmund Pacers
8 224:36David WrightV60M  Colchester H
97324:42Odette RobsonV45W  St. Edmund Pacers
10 325:02Geoff BrewsterV60M  Huntingdonshire/Eastern Masters
118 25:16Emma AtwoodSENW  Stowmarket Striders
12 425:30Charlie RitchieV60M  Cambridge & Coleridge
139 26:03Kelly CrawfordSENW  Huntingdonshire
14 526:30Paul CollinsV60M  Ipswich TC
15 626:45Gerald MeahV60M  Cambridge & Coleridge
1610 27:05Louise MorganSENW Andy BarberPeterborough
17 727:11Alan BurginV65M  Huntingdonshire
1811 27:32Caroline ArcherSENW  Huntingdonshire
1912427:43Mary NareyV50W  Stowmarket
20 827:51Michael BrentnellV60M  Cambridge & Coleridge
2113127:55Ieva KlavinaV35W  Huntingdonshire
2214528:04Suzanne HeathV45W  Ipswich Jaffa
2315228:07Ruth BakerV40W  Ipswich Jaffa
2416 28:12Sophie WatsonSENW  Peterborough AC
2517628:14Laura BourneV45W  St. Edmund Pacers
2618728:26Dianne HughesV55W  Stowmarket
2719 28:29Chloe GodboldU20W Graham HolmesIpswich
2820829:09Beryl LansdownV45W  Ipswich Jaffa
2921929:17Joanne HaywardV45W  Stowmarket Striders
30221029:47Fiona HollandV60W  London Heathside
31 929:49Charles ShoolbredV65M  Ipswich Jaffa
3223330:08Claire PalfreyV40W  Ipswich Jaffa
3324 31:01Georgia HillSENW  Huntingdonshire
3425431:11Louise GoddardV40W  Stowmarket
35261131:21Dierdra OwenV45W  Stowmarket Striders
3627 33:16Adriana HouchellSENW  Ipswich Jaffa
37281233:34Mandy GodboldV50W  Ipswich
38291335:00Hilary CookV55W  Ipswich
39301435:14Amanda BirdV45W  Ipswich Jaffa
40311535:49Julie HaselwoodV65W  Ipswich Jaffa
6KXC U20W
PosMWACPerfNameAG YearCoachClub 
1  22:19Philippa UnthankU20W1Stephen HicksIpswich
2  28:15Amelia DarnellU20W3Derek DarnellHuntingdonshire
6KXC U17W
PosMWACPerfNameAG YearCoachClub 
1  22:33Jessica NorkettU17W1Dean KirtonThetford
2  23:06Maddie Jordan-LeeU17W2Mick WoodsStowmarket
3  23:32Millie Jordan-LeeU17W2 Stowmarket
4  24:27Olivia MeadU17W1Derek DarnellNene Valley/Ramsey
5  24:49Daisy BrookeU17W1 Ipswich Jaffa
6  25:05Niamh PerryU17W2 St. Edmund Pacers
7  25:38Grace BuchananU15W-1 North Norfolk Harriers
8  25:51Rosie BoothU17W1 Ryston
9  25:57Jasmine BilnerU17W1 Ipswich Jaffa
10  26:39Lily GennerU17W1 St. Edmund Pacers
11  27:46Ellie SullivanU17W2 St. Edmund Pacers
12  28:36Shannon MacsephneyU17W2 Ipswich Jaffa
13  30:32Eve HarmerU17W1 Ryston
14  30:50Katie MoyleU17W1 Ryston