Midland Counties Championships External Results
Leamington
26 Jan 19

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
6KXC U17M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
121:09Kieren Coleman SmithU17M2Alison WyethCharnwood
221:15Liam RawlingsU17M1Colin LancasterOswestry
321:24Ethan O'SheaU17M2Alison WyethCharnwood
421:34Jenson ConnellU17M1Richard MasseyMansfield
521:35Xavi SalcedoU17M1 Wreake & Soar Valley/4Life Tri
621:55Vincent DawsonU17M1 Charnwood
721:56Alexander MayneU17M2 City of Stoke
822:09William KayU17M1 Telford AC/Dudley & Stourbridge
922:16Luke Nuttall T46U17M2Vince WilsonCharnwood
1022:23Ryan ShieldsU17M1Catherine MuthBirchfield H
1122:25Ryan ElstonU17M1Alison WyethCharnwood
1222:34Jamie CooperU17M1 Birchfield H
1322:35Ben HopeU17M2Michael LewisRugby & Northampton
1422:35Lewis NagingtonU17M2Martin BaileyNewcastle (Staffs)
1522:41Owen KnoxU17M2Ros KellingBanbury
1622:53Harrison MayneU17M1 Bromsgrove & Redditch
1723:00Liam DaileyU17M2 Stroud
1823:01Jamie DayU17M1 Charnwood
1923:05Benjamin NaudiU17M1Robert MosesTelford AC
2023:08Sam mcFallU17M1 Birchfield H
2123:09Thomas KeenanU17M2David DixCoventry
2223:10Michael GayleU17M2 Birchfield H
2323:12David BendleU17M2 Stroud
2423:13Pierce ClishamU17M1David DixCoventry
2523:14Jared Malcolm-RobertsU17M2 Birchfield H
2623:16Dylan BowleyU17M1Shane SmithKettering
2723:24Luke MosesU17M2Robert MosesTelford AC
2823:30Seamas HurstU17M1Alison WyethCharnwood
2923:35Oliver HarperU17M1 Bristol & West
3023:45Daniel SwainU17M2Catherine MuthBirchfield H
3123:59Fred HawkerU17M1 Bristol & West
3224:01Marcus FrancisU17M1 Charnwood
3324:11Harley Beech-McPhilbinU17M1 Notts
3424:12Jake LouisU17M1 Rugby & Northampton
3524:15Oliver FlippanceU17M2 Kenilworth Runners
3624:19Luke IlesU17M1 Bristol & West
3724:26Owain JonesU17M2Paul HawkinsStratford-upon-Avon
3824:39Adam Visram CipollettaU17M1Robert PintonSolihull & Small Heath
3924:48Matthew VaughanU17M2Robert MosesTelford AC
4024:49Max KentU17M2 Tamworth
4125:02Oliver MasonU17M1 Wolverhampton & Bilston
4225:08Charlie CombeyU17M1 Saffron AC
4325:10Cian HuttonU17M2 Rugby & Northampton
4425:12Hugo Villalodos-FineganU17M  Birchfield Harriers
4525:14Zach SpenceU17M2John SkevingtonWreake & Soar Valley
4625:41Rori RodellU17M1 Grantham AC
4725:44Robert GormanU17M2 Stafford H
4825:44Samuel BentleyU17M1 Mansfield
4925:52Nathan CaseyU17M2 Birchfield H
5025:55Oliver LunnU17M2 Kenilworth Runners
5125:56Lucas Wolf-PudneyU17M1 Charnwood
5226:07Elliot SmithU17M1Martin BaileyNewcastle (Staffs)
5326:08Felix LunnU17M2 Kenilworth Runners
5426:19Lucas BennettU17M2 Coventry
5526:23Ross CorbettU17M2Robert MosesTelford AC
5626:30Miles PearceU17M2 Wolverhampton & Bilston
5726:31Benjamin CookU17M1 Stafford H
5826:45James IngramU17M2Robert MosesTelford AC
5926:46Jake OliverU17M1 Stafford H
6026:52Otto KingstonU17M1 Bristol & West
6126:53Nathan MarchantU17M2 Bristol & West
6227:06Robert KiekuthU17M2 Bristol & West
6327:30Hisham AlkhamesiU17M1 Nuneaton
6427:48Thomas LloydU17M1 Royal Sutton Coldfield
6529:46Lewis AdamsonU17M1 Bristol & West
6KXC U20W
PosPerfNameAG YearCoachClub 
123:35Amelia SamuelsU20W1John AbbissWolverhampton & Bilston
225:05Rebecca TwardochlebU20W3Martin BaileyNewcastle (Staffs)
325:36Zoe BrickleyU20W1John AbbissWolverhampton & Bilston
425:45Emily NegusU20W2Charles ChadwickNuneaton
525:54Amber ScottU20W1Richard MasseyMansfield
626:01Lily HigginsU20W2Bud BaldaroHalesowen/Birmingham Uni
726:05Aimee SeagerU20W3Spencer NewportCharnwood
826:21Lucy MatthewsU20W3 Newcastle (Staffs)
926:34Bethan HinettU20W2 Birchfield H
1026:48Hannah SeagerU20W1 Charnwood
1126:48Bethany WalkerU20W1Andrew BentleyTipton
1227:09Amy HammersleyU20W2 Charnwood/Bristol Uni
1327:10Lauren CharltonU20W2Martin BaileyNewcastle (Staffs)
1427:29Allegra SoutarU20W1Robert HughesCannock & Stafford
1527:33Ellen HumpherstonU20W1Margaret RileyRoyal Sutton Coldfield
1627:49Amelia StarlingU20W1Paul HayesCoventry
1727:53Rae NichollsU20W1Peter StewartBirchfield H
1827:57Beth TaborU20W2John AbbissWolverhampton & Bilston
1928:00Mollie ScottU20W1Richard MasseyMansfield
2028:31Alicia RobertsU20W2 Coventry
2129:22Megan ClarkeU20W3Trevor MuxlowNotts/Leeds Beckett Uni
2229:56Elizabeth PenningtonU20W3 Notts
2330:19Caitlin McMorrowU20W1Eddie CockayneBirchfield H
2430:20Rebecca BrownU20W3Robert HughesCannock & Stafford/Central Lancashire Uni
2530:40Rhea CooperU20W1Nicholas GarnerRugby & Northampton
2630:47Lucy EvansU20W1John AbbissWolverhampton & Bilston
2732:29Georgia DelaneyU20W3Brian HigsonRoyal Sutton Coldfield