BMC Regional Races External Results
Eltham
22 Jul 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.4Jonathan Slade U23M Team Southampton1:54.411:52.02
21:56.5Quentin WillemsPBSENM France1:56.51:56.5
31:56.9Michael Hobson U23MNoel StoddartBexley/St. Mary's Uni/Kingston & Poly1:55.111:55.00
41:57.0Florian NeuschwanderPBSENM Unattached/Germany1:57.01:57.0
51:57.8Lewis Lloyd U17M Herne Hill1:56.091:50.65
61:58.0Tom Collins SENM Medway & Maidstone1:57.841:56.48
71:58.4David Boyce SENM Brighton & Hove/Blackheath & Bromley1:57.691:56.7
81:59.0Tim Alexander SENMChris NewmanMedway & Maidstone1:56.71:48.61
92:04.5Dave McKinlay SENM Blackheath & Bromley1:58.451:54.27
800 B (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.4Andrew SheridanPBU20MMark NewellCambridge H1:55.611:54.23
21:57.5Donald CarterPBU20M Invicta East Kent1:57.51:52.59
31:57.6Sam MurphyPBU20M Cambridge H1:57.61:57.6
41:57.7Jordan MauricePBU17MJames McDonaldCroydon1:57.71:56.39
51:59.1Andy Knight V40M Cambridge H1:58.381:48.38
61:59.4David Reader V35M Cambridge H1:59.11:53.1
72:00.5Robbie Farnham-RosePBU17MMark HookwayTonbridge2:00.51:49.61
82:00.5Rich Airey SENM Brighton & Hove1:58.71:56.2
92:03.3Daniel Bradley SENMMark HookwayTonbridge1:59.001:56.7
800 C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.6Mark CryerPBU17MJune PlewsMedway & Maidstone2:03.62:03.6
22:08.1Adam HulinPBU15MMick WoodsDorking & Mole Valley2:06.721:55.48
32:10.6Ray Daniel V50M Cambridge H/Veterans2:09.432:01.64
42:12.7Rebecca Weston U17WJames RobertsInvicta East Kent2:12.432:12.43
52:13.7Mark Ashby V45M Cambridge H/Southern Counties Vets2:13.422:08.0
62:14.3Christopher Ramas U17M Invicta East Kent  
72:15.7Harriet Owles SENW Herne Hill/King's College London2:15.312:15.31
800 D (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.2Paul WhittakerPBU23M Southend1:59.21:57.76
21:59.5James HoggPBU23MChris NewmanMedway & Maidstone/Kent Uni1:59.011:59.01
32:03.8Steven WhittakerPBSENM Southend2:03.82:03.8
42:04.4Ahmed HassanSBU20M Kent2:04.41:59.5
52:04.6Peter ChambersPBU15MMike FleetCroydon2:04.61:58.1
62:05.3Luca RussoPBU17MMark HookwayTonbridge2:05.31:52.46
72:09.0Nick Armstrong U15MJon ArmstrongBexley2:08.61:51.47
82:12.7Sam RisbySBU17M Bexley2:12.72:11.9
800 E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:17.7Azmera Gebrezgi SENW Ireland2:16.242:16.24
22:18.2Robert Russell SENM Dorking & Mole Valley2:15.42:15.4
32:19.0James WilliamsonPBU15M Medway & Maidstone2:19.02:00.65
42:19.8Alistair NoelPBU17MJames RobertsInvicta East Kent2:19.82:03.67
52:20.8Ruth Myburgh U15W South London2:19.892:19.84
62:21.3Alex Kidd U13M Tonbridge2:19.032:07.93
72:25.5Jack WylliePBU15MRobert RussellDorking & Mole Valley2:25.52:07.4
800 F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:23.1Stephen Ball U13M Cambridge H2:19.211:56.81
22:30.4Ben Murphy U13MChris NewmanMedway & Maidstone2:26.81:49.79
32:32.3Beth Armstrong U17WJon ArmstrongBexley2:28.342:17.11
42:37.3Lucy Nicholson U17WChris NewmanMedway & Maidstone2:32.22:28.8
52:37.8Ellen Newark U15WJon ArmstrongBexley2:32.52:18.31
62:47.4Jacob LanePBU15MChristopher BowmanMedway & Maidstone2:47.42:47.4
72:59.0Charlotte Hunt U15WMark NewellCambridge H2:44.32:38.29
82:59.5Rhea SandersPBU13W Medway & Maidstone2:59.52:59.5