Yorkshire County Championships External Results
North Stainley
5 Jan 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
8.14KXC U20M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
126:26Euan BrennanU20M1Andrew HendersonIlkley
226:47Matthew HillU20M1 Wakefield
326:56Joe HudsonU20M1Alan BuckleyKeighley & Craven
427:24Jacques MauriceU20M1Andrew HendersonHarrogate
528:26Cameron ReillyU20M1Alan BuckleyIlkley
629:21Joseph PhillipsU20M1Barry BarnesDoncaster
729:25Reuben MantleU20M1 Bingley
829:39Matthew FullerU20M1Michael ThompsonSheffield & Dearne
929:52William OrpinU20M2 Knavesmire
1029:59Fionn KerryU20M1 Holmfirth
1130:52Alexander StewartU20M2 Skyrac/Bristol Uni
1231:30James AskewU20M1Alan BuckleyBingley
1331:34Christopher GillottU20M3 Barnsley AC
1431:38Leo CosshamU20M2John RothwellHallamshire/Lancaster Uni
1532:20Josh SpencerU20M1 Bingley
1632:31Luke NewellU20M1Michael ThompsonSheffield & Dearne
1733:10Jack StokesU20M1 Rotherham
1833:19James WindleU20M2 Wetherby
8.14KXC SW
PosPerfNameAG YearCoachClub 
127:57Claire DuckSENW Mike BaxterLeeds City
228:31Nicola DevineSENW David TuneRotherham
328:43Georgia MalirU23W Andrew HendersonLeeds City/Leeds Uni
428:53Jennifer WalshSENW Philip TownsendLeeds City/Durham Uni/Kirklees
529:08Natasha HatswellSENW Nigel BrookesRotherham/Sheffield Hallam Uni
629:12Eleanor CurranU23W Michael ThompsonSheffield & Dearne/Leeds Beckett Uni
729:26Julie BriscoeV40W  Wakefield
829:30Helen CrossV35W  Knavesmire/York Triathlon
929:38Charlotte WardSENW  Hallamshire
1029:42Victoria WilkinsonV40W  Bingley
1129:47Nik TarregaSENW  Knavesmire
1230:00Samantha HughesSENW Nigel BrookesRotherham/Leeds Beckett Uni
1330:06Charlotte MasonSENW  City of York
1430:09Hannah-May Fletcher-PooleSENW  Hallamshire
1530:10Helen SmithSENW  Ribble Valley H
1630:16Rachael LundgrenSENW Colin HaggieHallamshire/Sheffield Uni
1730:18Helen BerryV40W  Holmfirth
1830:32Sarah HodgsonSENW Philip TownsendLeeds City/Leeds Uni
1930:34Ruby SykesU23W Alwyn DewhirstHolmfirth
2030:37Jemima ElgoodU20W  Ilkley/Leeds Uni
2130:39Becky PentySENW  Knavesmire
2230:41Molly ButterworthU20W David BlackburnDoncaster/Leeds Uni
2331:00Fiona DaviesV45W  Rotherham
2431:00Hinda HardakerV40W  Keighley & Craven
2531:02Pauline MunroV50W  Ilkley
2631:24Caroline BrockSENW  Steel City
2731:33Susan PartridgeV35W  Leeds City
2831:40Jenni MustonV40W  Spenborough
2931:49Claire GreenSENW  Pudsey & Bramley
3031:57Susan LewisV40W  Roundhay Runners
3132:08Jo BuckleyV40W  Bingley/Calder Valley
3232:15Charlotte SlackU23W Keith WhitelamHallamshire/Skyrac
3332:32Kate ArcherV40W  Ilkley
3432:35Victoria StainburnV35W  Otley
3532:36Aoife BurkeSENW  Knavesmire
3632:36Claire Leaver-HewittV35W  Holmfirth
3732:37Claire JonesU23W Jon IrelandHarrogate
3832:39Leila ArmoushSENW  Leeds City/Sheffield Uni
3932:42Myra JonesV35W  Valley Striders
4032:44Sarah O'SullivanV40W  Keighley & Craven/Horsforth Harriers
4132:47Lucy PinderV35W  Knavesmire
4232:49Rebecca HarpurSENW  Otley
4332:49Faye LightowlerV35W  Pontefract
4432:52Grace RodgersSENW  Loftus & Whitby
4532:57Amicia LeeSENW Philip TownsendLeeds City/Leeds Uni
4632:57Sarah HunterSENW  Ackworth
4733:08Charlotte Van ZelstU23W  Harrogate/Durham Uni
4833:14Rachel PillingV35W  Pudsey & Bramley
4933:21Mary McCarthyU20W Luke GunnHallamshire/Birmingham Uni
5033:24Megan AndersonSENW  Knavesmire
5133:26Emily BainesU23W  Knavesmire
5233:32Ruth ThackrayV45W  Bingley
5333:35Victoria MerrickU20W Andrew HendersonBingley/Leeds Beckett Uni
5433:36Ellen McleodSENW  Sheffield RC
5533:50Christina LakingV35W Kerry StorrarBarnsley AC
5633:53Amy FrancisU20W  Skyrac/East Anglia Uni
5733:57Jane HalloranV45W Gordon AgarSkyrac/Wetherby
5834:00Helena Marie CroftSENW  Holmfirth
5934:04Stephanie RobsonV45W  Bingley/Veterans
6034:08Katrina OddyV50W  Halifax/Northern Masters
6134:18Emma RobinsonV35W  Unattached/Harrogate
6234:19Fran CumminsSENW  Steel City
6334:20Beth MasseyV45W  Ilkley
6434:20Lucy FarquharU23W Katherine FarquharHolmfirth/Oxford Uni
6534:24Phoebe FrancisU20W  Bingley/Sheffield Hallam Uni
6634:26Dawn GibbsV60W  York Acorn
6734:30Sarah PickeringU20W Malcolm PickeringIlkley
6834:34Gail ColvilleV50W Kerry StorrarBarnsley AC
6934:50Sarah BostwickV40W Jack HoweyWakefield
7034:53Sarah KimptonSENW David OldfieldSheffield RC
7134:59Laura SchofieldSENW  Knavesmire
7235:04Lorna HubbardSENW  Keighley & Craven
7335:05Clare RowntreeV35W  Knavesmire
7435:08Denise WrightV45W  Bingley
7535:10Rebecca Cesar de SaV40W Tim AgarSkyrac
7635:12Madeleine FootSENW  Knavesmire
7735:15Kerry StorrarV45W Dave NortonBarnsley AC/Northern Masters
7835:18Ellie CrownshawU23W  Hallamshire/Dark Peak
7935:20Hester ButterworthV45W  Scarborough
8035:21Rebecca HuntSENW David TuneKimberworth
8135:32Adelle MarsdenV40W  Kimberworth
8235:35Nicola GalleySENW  Steel City
8335:37Michelle HoweV40W  Nidd Valley
8435:54Lucy VerrillV35W  Holmfirth
8535:58Rachael WrightSENW  Otley AC
8635:59Leisha ShinerSENW  Steel City
8736:01Rebecca GraySENW  Hyde Park Harriers
8836:18Katherine FarquharV45W  Holmfirth
8936:20Sarah DewhirstU23W  Bingley/Sheffield Uni
9036:21Della WilsonV35W  Knavesmire
9136:23Katie RobertsV35W  Barnsley H
9236:35Aritri MandalSENW  Totley
9336:38Katherine KirkhamV40W  Wharfedale
9436:41Joanne BiltcliffeV40W  Wakefield
9536:52Chloe HirstSENW  Harrogate
9636:59Sara ElliottV45W  Otley
9737:03Amy HartleyU20W  Skyrac
9837:04Rachel Elizabeth PooleV50W  Hallamshire
9937:04Sue SunderlandV55W  Valley Striders
10037:06Katie SharpSENW  Denby Dale
10137:08Robin CulshawSENW  Hyde Park Harriers
10237:09Heidi QuigleyV35W  Barnsley AC
10337:12Harriet GriggsU23W  Skyrac
10437:12Angela DalesV45W  Wakefield
10537:16Rachel SteenSENW  Totley
10637:23Rio CooperSENW  Steel City
10737:27Jane NodderV60W  Knavesmire
10837:29Anne HegartyV55W  Totley
10937:36Naomi CleggSENW  Rotherham
11037:38Caroline HoweV35W  Ilkley
11137:40Caroline HardingV45W  Pudsey & Bramley
11237:41Jennifer EstyV40W  Denby Dale
11337:49Deborah HallV40W  Holmfirth
11437:51Caroline FrancisV50W  Bingley
11537:54Hayley McAteerU23W Jack HoweyWakefield/Ackworth
11638:03Christine McCarthyV55W  Pontefract
11738:04Emily GreggSENW  Easingwold
11838:10Naomi BiddlestoneV40W Kerry StorrarBarnsley AC
11938:12Rowena SkelhornV40W  Rothwell
12038:30Sarah GillV55W  Harrogate
12138:31Julia JacksonV45W  Loftus & Whitby
12238:34Samara WoodV35W  Denby Dale
12338:37Steph WilsonV40W  Pudsey & Bramley
12438:41Sarah StaianoV40W Jonathan JohnsonNidd Valley
12538:42Isabel MastrolonardoU23W  Loftus & Whitby
12638:44Suzanne RickardV45W  Ripon
12738:50Cara BintcliffeU23W  Holmfirth/Leeds Uni
12838:51Sharon HudsonV45W  Keighley & Craven
12938:55Amanda ClarkeV45W  Knavesmire
13039:01Ruth PooleSENW  Otley
13139:10Jo BissellV35W  Barnsley H
13239:14Samantha WeatherallV50W  Kimberworth
13339:14Qin ZhouV45W  Knavesmire
13439:17Kyah HallSENW  Loftus & Whitby/Cleveland Schs
13539:22Caroline Rowena GreenoughV45W  Steel City
13639:30Rebecca WeightSENW  Bingley Harriers
13739:33Denise ClarkV50W  Ackworth
13839:42Arifa ChakeraV40W Tim AgarSkyrac
13939:51Rose JamesV40W  Doncaster
14039:59Marion MuirV40W  Kirkstall
14140:10Abbie SpenceSENW Geoffrey BarracloughKnavesmire
14240:21Emma MoorhouseSENW  Barnsley H
14340:26Janette JacksonV45W  Barnsley AC
14440:38Sue SimpsonV55W  Nidd Valley
14540:40Hazel BerrettV55W  Halifax
14640:45Gail WranglesV45W  Ackworth
14740:57Yvonne TwelvetreeV65W  Totley/Northern Masters
14841:07Susan DickV40W  Loftus & Whitby
14941:20Anna ThomasV40W  Harrogate
15041:26Pauline WhittakerV50W  Richmond & Zetland
15141:31Christine JonesV55W  Nidd Valley
15241:56Lynn HurstV45W  Queensbury
15342:18Elly RobertsonSENW  Richmond & Zetland
15442:24Abbie DaggV40W  Denby Dale
15542:31Caroline FullerV55W  Sheffield & Dearne
15642:41Fiona WilsonV45W  Richmond & Zetland
15742:47Vicki BeckittV35W  Kimberworth
15842:54Julie RidingSENW  Barnsley Harriers
15943:00Emma RaineSENW  Sheffield RC
16043:08Julie ElmesV50W  Knaresborough Striders
16143:27Petra BijsterveldV55W  Ilkley
16243:29Caitlin ClarkSENW  Knavesmire
16343:30Angela ShepherdV55W  Knavesmire
16443:36Janet BarrV45W  Ackworth
16543:42Debbie GibsonV55W  Nidd Valley
16643:49Natasha HintonV45W  Sheffield RC
16743:49Carol BeattieV65W  Steel City
16843:53Jenny SteeleV50W  Knavesmire
16943:56Pascale FotherbyV40W  Valley Striders
17044:11Denise RamsdenV50W  Rothwell
17144:14Hilda CoulseyV65W  Ilkley
17244:15Carolina ScartonV45W  Sheffield RC
17344:25Jane MorbyV55W  Knavesmire
17444:30Hannah PeagramV40W  Nidd Valley
17544:34Lucy GilliardV45W  Rothwell
17644:43Helen AndrewsV50W  Barnsley H
17744:51Naomi RabinSENW  Steel City
17845:07Hayley PooleSENW  Barnsley H
17945:12Liz MatthewsV55W  Knavesmire
18045:13Michaela WelhamV40W  Loftus & Whitby
18145:34Anna PickeringU23W  Ilkley
18245:49Laura BennettSENW  Barnsley H
18346:01Nicola BuckettV45W  Richmond & Zetland
18446:10Carole CliffordV50W  Rothwell
18546:33Fyn LeesV35W  Knaresborough Striders
18646:49Hannah StrangeU23W  Knavesmire
18747:04Philippa HambleyV40W  Loftus & Whitby
18848:38Jane Wright SaundersV45W  Sheffield RC
18948:46Leila KaraV50W  Valley Striders
19049:01Diane BrownV40W  Thirsk & Sowerby
19149:17Sallyann SmithV65W  Sheffield TC
19249:33Edwina WilcoxV45W  Knavesmire
19349:52Sarah Louise SmithV40W  Doncaster
19449:52Joanne BreezeV45W  Doncaster
19551:05Sarah ChalmersV55W  Nidd Valley
19651:45Gaynor GoodmanV50W  Denby Dale
19753:21Coralin HarrisonV70W  Harrogate
19854:46Jo CarnieV50W  Steel City
19957:10Georgina Williams-MahoneySENW  Sheffield RC