ESAA English Schools' Cup Final External Results
Chelmsford
6 Jul 19

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U16M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:08.2Noah Bennett U17MAnthony LoveRugby & Northampton3:59.063:55.97
24:13.1Samuel OakleyPBU17M Nene Valley4:13.14:13.1
34:13.7Max CreaseyPBU17M Middlesbrough (Mandale)4:13.74:13.7
44:17.5Pablo Seema Roca U17MJay GalleyBlackheath & Bromley4:15.624:15.62
54:22.6Alex FordPBU17MEileen NaylorHavering4:22.64:08.30
64:23.1Matthew DuberyPBU17M Tonbridge/Judd School4:23.14:12.15
74:25.3Zachary Russell U17MGraham PattersonWirral4:22.44:22.4
1500 U16M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:18.0Jude KellyPBU17M Rugby & Northampton4:18.04:18.0
24:19.9Harry HewittPBU15MRussell ProsserNene Valley4:19.94:07.8
34:30.1Adam SingleterryPBU17M Tonbridge/Judd School4:30.14:24.07
44:47.1Ollie CairneyPBU17M Cleveland Schs4:47.14:47.1
54:54.8Joshua Hale U17M Wirral4:49.74:29.1
1500 U14M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:31.6Praise OgbeborPBU15M Essex Schs4:31.64:31.6
24:42.2George Hopkins U15M Tonbridge4:33.474:24.9
34:46.1Frank LewisPBU15M Basildon4:46.14:46.1
44:47.6Joshua Morales Macias U13M Harrogate4:46.14:46.1
54:52.3Michael ChapmanPBU15M Essex Schs4:52.34:52.3
64:54.1Freddie SmythPBU15M Essex Schs4:54.14:54.1
74:55.7Frankie ShepherdPBU15M Essex Schs4:55.74:55.7
84:56.5William TavernerPBU15M Andover4:56.54:56.5
94:58.8Jack Talbot U13M Wirral4:57.44:44.92
105:06.9Sebastian BeedellSBU15M Bourne5:06.94:23.4
115:15.6Fin DinnenPBU15M Worcestershire Schs5:15.65:15.6
1500 U14M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:27.4Joshua Prendergast U15M Tonbridge/Judd School4:23.24:04.53
24:41.1Beau MacDonaldPBU13M Southend4:41.14:33.35
34:44.2Samuel RileyPBU15M Basildon4:44.24:33.9
44:50.6Harry LewisPBU15M Basildon4:50.64:50.6
55:06.2Otto JennerPBU15M City of Salisbury5:06.25:06.2
65:09.7Owen JamesPBU15M Bourne5:09.75:09.7
75:16.7Luke AlkerPBU15M North Yorkshire Schs5:16.75:16.7
86:03.3Jack Wilkinson U14M Herefordshire/Worcestershire  
1500 U16W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:33.4Beatrice Wood U17WDave AmeyCity of Salisbury4:25.864:25.86
24:42.9Sydney FoleyPBU17W Havering4:42.94:42.9
34:45.5Orla Williams U17WSteve PerkinChiltern4:37.294:37.29
44:47.4Ailbhe BarnesPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley4:47.44:47.4
55:12.2Daisy PellowSBU15W Wells City/Millfield Sch5:12.25:05.35
65:13.8Hermione Pickering U17W Kingston upon Hull5:06.75:06.7
75:16.6Alicia Newing U17W Cumbria Schs5:12.15:12.1
85:49.3Georgina Luckin U16W Leicestershire  
1500 U16W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:41.2Natalie SewellPBU15WEileen NaylorHavering4:40.374:40.37
24:50.8Megan Harris U17WRichard BullisBasildon4:49.434:48.23
34:53.9Alice BrownPBU15WSteve PerkinChiltern4:53.94:53.9
44:57.1Isabella WolseyPBU20W Wiltshire Schs4:57.14:57.1
55:05.8Amy Strode U17W Guildford & Godalming4:56.34:54.6
65:16.1Jasmine CaleyPBU15WSimon PriorWells City/Millfield Sch5:16.15:16.1
75:21.8Georgina NorthPBU15W Kingston upon Hull5:21.85:06.92
85:35.8Jemima Anson U15W Herne Hill5:33.55:33.5
1500 U14W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:00.3Isabelle Martin U13WBernard WilkinsAbingdon4:49.534:49.53
25:01.9Rosie Foster U13WAlex StantonBedford & County4:55.824:55.82
35:12.8Gabriella MartinPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:12.84:49.93
45:13.7Willow Baker U15W Harrogate5:05.565:03.1
55:19.0Freya Long U15WEileen NaylorHavering5:17.375:09.20
65:25.3Jessica Barber U15W Basildon5:25.065:25.06
75:25.3Katie FlockhartPBU15W Bracknell AC5:25.35:00.26
85:27.5Thea GrayPBU13WMichael TaylorWycombe5:27.55:06.40
95:28.2Cecilia TallisPBU15W London Schs5:28.25:28.2
105:36.9Martha MillarPBU15W Blackpool, Wyre & Fylde5:36.95:36.9
115:45.7Holly DilksPBU13W Sleaford5:45.75:45.7
1500 U14W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:10.3Francesca MiddletonPBU13W Blackheath & Bromley5:10.35:10.20
25:17.0Alice McInteePBU15W Harrogate5:17.05:17.0
35:19.6Charlotte EvansPBU13WSusan DeaneHavering5:19.65:03.8
45:22.3Sophia RosePBU13W Basildon5:22.35:22.3
55:23.4Bella AlderPBU15W Banbury5:23.45:23.4
65:29.8Gabriella Woodroffe-GomezPBU15W Bedford & County5:29.85:29.8
75:30.3Zoe SmithersPBU15W Essex Schs5:30.35:30.3
85:31.5Frankie ViolletPBU13W Maidenhead5:31.55:31.5
95:31.9Jemima CadgeSBU13W Dacorum5:31.95:31.35
106:00.5Iona EsslemontPBU13WHarry CzapskiVale of Aylesbury6:00.56:00.5