BMC Regional Races External Results
Birmingham
28 Apr 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.90Oliver Carvell U20MStuart HamiltonTelford AC1:48.911:48.91
21:56.96Nick Armstrong SENMJon ArmstrongNewham & Essex Beagles/Loughborough Students1:51.471:51.47
31:59.31Jamie WebsterSBU20MSimon GoodwinBedford & County/London Schs1:53.121:52.45
41:59.48Jack Benstead U23MBill BoydCorby/Sheffield Hallam Uni1:53.801:53.80
52:00.31Henry Brocklehurst SENMSteve JamesBournville Harriers1:56.701:56.70
62:00.61Charlie Roberts U17M St. Helens Sutton1:54.131:52.65
72:01.22Dylan Bowley U17MShane SmithKettering1:57.241:57.24
82:06.81Adam Soley SENMDavid PayneTipton2:02.12:00.46
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.04Adam Visram Cipolletta U17MRobert PintonSolihull & Small Heath1:59.541:58.88
22:02.62Max PricePBU17MKeith HoltBirchfield H1:59.921:55.46
32:03.05Luke Vine SENMDavid PayneTipton1:58.111:58.11
42:03.38Liam DaileyPBU20M Stroud2:02.552:02.55
52:03.49Douglas ScallyPBU17MMike ChambersWinchester2:00.281:58.84
62:06.94David Bendle U20M Stroud2:01.992:01.99
72:07.63Idayi JumbePBU17M Kettering2:07.12:07.1
82:08.99Jared Malcolm-Roberts U20M Birchfield H2:02.682:02.68
800m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:11.72Josh Turner U17M Halesowen2:06.872:06.8
22:13.93Hannah Roberts U17WKen SpencerBracknell AC/Reading AC2:10.962:10.63
32:14.54Ben BrookerPBU15MShane SmithKettering2:09.142:00.01
42:15.69Annie Testar U20WChristopher BrownStroud2:07.342:07.34
52:15.92Emily JenkinsonSBSENWTony FernSouthampton2:14.52:05.72
62:17.35Joshua CluttonPBU17MShane SmithKettering2:14.652:14.65
72:18.57Katrina Simpson U20WMichael MielczarekHalesowen/Cardiff Met Uni2:12.042:10.01
82:26.01Valentina Costa U17W Derby2:17.022:14.94
800m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:16.24Chris DjialaPBU17MTracey DunnBirchfield H2:13.42:05.84
22:17.48Imogen SheppardSBU20WMichael SheppardStratford-upon-Avon/Rugby & Northampton2:17.482:15.58
32:19.79Charlotte HeyPBU17WSpencer DuvalRoyal Sutton Coldfield2:16.142:16.14
42:21.63Isobel Davis U23WMick WoodsCoventry/St. Mary's Uni2:17.692:17.69
52:22.42Lexie BullPBU15WChristopher BrownStroud2:14.252:12.16
62:23.12Isaac Searle U17MCatherine MuthBirchfield H2:15.942:15.94
72:24.27Freya Buglass U15W Avon Valley2:15.672:15.67
82:24.69Alice Bennett U15WShane SmithKettering2:14.362:09.89
800m E (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:22.05Charlotte Burrows U17W Telford AC2:19.062:17.34
22:22.99Penny OliverSBSENW Coventry/Exeter Uni2:22.992:21.41
32:24.36Jessica Starling U17WBrian DarbyCoventry2:21.352:21.35
42:24.53Poppy CarmichaelSBU20WBill BoydCorby2:24.532:19.21
52:24.72Eilidh MacleanPBU17WBill BoydHarborough/Corby2:22.32:22.3
62:26.39Bethan DyallPBU17WJohn AbbissWolverhampton & Bilston2:26.262:26.26
72:29.04Alice Burnhope U23W Cannock & Stafford/Loughborough Students/Bexley2:26.532:24.7
82:31.64Olivia WorthSBU20WBrian HolyfieldBirchfield H/Coventry Uni2:30.282:25.82
92:34.43Izabella Thompson U20W Sparkhill2:33.732:26.93
800m F (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:29.28Florence Fuller U17W Stroud2:26.452:26.45
22:30.96Erin TreacySBU17WBill BoydCorby2:27.32:26.7
32:32.08Shana StewardsonSBU17WDave StockKidderminster & Stourport2:19.482:19.48
42:32.15Emily Reed U20W Coventry2:27.92:27.49
52:32.89Grace TavnerSBU17W Stroud2:32.892:28.2