BMC Regional Races External Results
Tipton
13 Aug 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.14Daniel MaudPBU20M Charnwood1:53.141:53.14
21:53.16Daisuke Sakurai SENM Japan1:52.931:52.93
31:53.95Harry WellsPBU20MPaul de-CampsGloucester/Cardiff Uni1:53.951:53.95
41:54.91Joshua MoodySBSENMRobert StewartBristol & West1:54.911:54.73
51:56.02Masayuki TakeshitaPBSENM Japan1:56.021:56.02
61:56.28Otis Mondir SENM Bristol & West/UWE Bristol1:55.881:55.88
71:57.65Nike Kato SENM Japan1:57.091:57.09
81:58.16Jonathan Hiorns SENMTrevor MuxlowNotts1:56.691:53.51
92:00.15Manabu Oki SENM Japan1:53.071:53.07
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.54Jamie HarperPBU23M Cheltenham1:57.701:57.70
21:59.18Dylan KingSBU17MTracey DunnBirchfield H1:59.181:58.69
31:59.33Anthony ParkesSBSENM Wolverhampton & Bilston/Sheffield Uni1:59.331:55.71
41:59.43Stephen Garrett SENMDean MillerManx/Birmingham Uni1:58.271:58.27
51:59.56George Watson U23MSonia McGeorgeCheltenham/Loughborough Students1:57.901:57.90
62:00.05Peter DearPBU23M Halesowen2:00.052:00.05
72:00.13Joshua RobinsPBU17MCatherine MuthBirchfield H2:00.132:00.13
82:01.64Sha Janally SENM City of Stoke/Watford Joggers1:59.381:59.17
92:01.69Hugo Villalobos Finigan U20MCatherine MuthBirchfield H2:00.852:00.85
102:02.64Jacob Tidridge U20MStephen O'BrienOswestry1:59.41:58.5
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:00.64Tor Bennett-WilliamsPBU23MHoward CourtWolverhampton & Bilston/Birmingham Uni2:00.642:00.64
22:00.67Miles ClishamPBU20MDavid DixCoventry2:00.672:00.67
32:01.92Pierce Clisham U17MDavid DixCoventry2:01.22:01.2
42:02.01Jack FootPBU20M Lincoln Wellington2:02.012:02.01
52:02.69Joseph McLeod SENMPaul HayesCoventry/Coventry Uni2:00.522:00.4
62:02.78Roman Hodgson U15MPhilip OliverColwyn Bay2:01.822:01.82
72:02.94Oli LumSBSENM Bracknell AC/Cardiff Met Uni2:02.941:57.91
82:03.71Harry Cunningham U17MKevin ButtleSwindon2:01.72:01.7
800m D (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.91Sarah McDonaldPBSENWDavid HarmerBirchfield H/Birmingham Uni1:59.911:59.91
22:05.33Aimee PrattPBU23WVicente ModahlSale Harriers Manchester/Manchester Uni2:05.332:05.33
32:06.31Ejiro Okoro SENW Birchfield H/Iowa State Uni2:04.972:03.37
42:06.47Amy Griffiths SENWRob DenmarkAldershot, Farnham & District/Loughborough Student2:05.682:04.56
52:17.83Laure Kidukula U17WVicente ModahlSale Harriers Manchester2:11.182:11.18
62:18.45Jessica HillPBU15WKerry NewellGloucester2:18.452:18.45
72:19.40Katrina Simpson U20WMichael MielczarekHalesowen/Cardiff Met Uni2:12.042:10.01
82:20.02Charlotte Burrows U17W Telford AC2:19.062:18.7
92:21.78Shana Stewardson U17WDave StockKidderminster & Stourport2:19.482:19.48
102:26.76Ella Shirley U23WBev HartiganNotts/Birmingham Uni2:21.572:17.12
800m E (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.26Steven PayneSBU23M Bracknell AC2:01.261:57.67
22:01.41Thomas BentleyPBU17MAndrew BentleyTipton2:01.412:01.41
32:02.55Chris PickeringSBSENM Solihull & Small Heath2:02.552:00.6
42:02.59Gabe MorrisPBV35M Shrewsbury/Midland Masters2:02.592:02.59
52:02.91James Hoult SENMPeter CoatesHalesowen2:02.02:02.0
62:03.20Jared Malcolm-Roberts U20M Birchfield H2:02.682:02.68
72:04.42Lynden HuntPBU17M Tipton2:04.422:04.42
82:06.69Oliver Woodmason U17MAlasdair CarpenterCity of Plymouth2:04.962:04.96
92:08.07Ty Adkins U17M Bromsgrove & Redditch2:05.62:05.6
800m F (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.66Alex StapletonPBU17MTracey DunnBirchfield H2:03.662:03.66
22:06.29Alexander Ibbs U23M Leamington2:04.132:02.74
32:06.79Connor KeenePBU17M BRAT2:06.792:06.79
42:09.43Josh Turner U17M Halesowen2:06.872:06.87
52:10.40Craig BridgesSBSENM Team Bath2:10.402:02.73
62:10.51Sam YatesPBU15MEric FowlerNuneaton2:10.02:10.0
72:19.89Charlie Smith U13M Birchfield H2:15.332:15.33
82:31.35Connor Cahill U15M Halesowen2:23.02:23.0
93:22.32Barrie RobertsSBV75MNicola SykesBournville Harriers/Welsh Masters3:22.322:47.09
800m G (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:20.20Demi LockerPBU15W Charnwood2:20.202:20.20
22:20.87Freya Bennett U17W Coventry2:19.82:19.8
32:23.11Matilda Ashley U17WPaul de-CampsGloucester2:20.62:20.6
42:25.76Grace SlaterSBU20W Tipton2:25.762:24.2
52:26.24Lucie Tait-Harris V45WDaniel RobinsonTelford AC/Midland Masters2:22.562:22.56
62:28.52Bella Fantom U17WMark FantomTipton2:27.922:27.92
72:30.96Emily Reed U20W Coventry2:27.92:27.49
82:31.66Tracy Hinxman V45W Derby/Gloucester/Midland Masters2:29.882:28.8
92:32.56Holly Graham U17W Tipton2:32.132:32.13
102:49.51Ines Villalobos Finigan U15W BRAT2:41.382:41.38