BMC Regional Races External Results
Eltham
22 May 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.43Jack HigginsPBU20MDenise PeeneyBexley1:50.501:50.50
21:51.52Christian Von EitzenSBU23M Newham & Essex Beagles/Germany1:47.791:46.88
31:51.83Angus HarringtonPBU20MNigel StickingsBlackheath & Bromley/Surrey Schs1:50.401:50.40
41:54.68Mohamed Ismail MohamedSBSENMChris ZahShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:54.421:54.42
51:54.70Charlie Baldwin SENM Worthing/St. Mary's Uni/Crawley1:53.381:51.70
61:55.31Oliver BrightPBU17MNigel StickingsBlackheath & Bromley1:52.991:52.99
71:57.27Isaac BrownSBU20MSteve ReynoldsBasildon1:54.721:54.72
81:57.61Joseph O'Hara SENMJon ArmstrongBexley/St. Mary's Uni1:54.21:48.88
91:59.50Kieran Eland U23MJames ThieTonbridge/Cardiff Met Uni1:53.671:53.67
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.57Jack ExleyPBU20M Thurrock1:54.621:54.62
21:56.84Charlie EastaughSBSENMBen NoadHercules Wimbledon1:55.241:55.24
31:57.15Oliver JohnsonSBU23MJoel KidgerBrighton Phoenix/Crawley1:55.881:54.18
41:57.20Cameron PayasSBU23MMark HookwayTonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibralt1:56.981:54.60
51:57.89Joshua OlawunmiPBU20MMark NewellCambridge H1:56.961:56.96
61:58.08Mike Cummings SENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:55.921:55.25
71:58.23Jamie Rashbrook U17MMartin BrownBasildon1:55.351:55.35
82:00.15Amon Triba U23M Highgate/LSE/Germany1:58.31:57.42
92:02.23Thomas Walker SENMAlex BuddCity of Portsmouth1:57.801:56.29
102:03.11Harry GraceSBU23MMick WoodsAldershot, Farnham & District2:03.111:58.39
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:00.94Jamie Putt U20MKenneth DayHarlow AC1:59.31:59.3
22:01.90Taylor Newell U20M Thurrock2:00.232:00.23
32:03.08Toby LinsellPBU17MMartin BrownBasildon2:01.82:01.8
42:05.37Ryan Maunders U23M Medway & Maidstone1:59.421:59.42
52:07.13George Keen U15M Cambridge & Coleridge2:04.622:04.62
62:07.34Matthew SmithPBU15MJay GalleyBlackheath & Bromley2:07.342:07.34
72:08.01Stuart McNallySBV40MGerald PatrickDartford H2:06.102:05.80
82:08.90Ethan Fiore U15M Cambridge H2:04.992:04.99
92:09.50Jean Charles RoghiSBV35M Kent/France2:09.501:59.5
102:13.40Jad El-houssamiSBSENM Newham & Essex Beagles2:07.812:07.81
800m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:14.78Alexandra MillardPBU20WPeter MullervyInvicta East Kent2:14.782:14.78
22:15.93Louis WoodsSBU17M Cambridge H2:11.072:11.07
32:17.37Imogen HadleyPBU15WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:17.372:17.37
42:17.82Wole Odele V50M Cambridge H/Southern Counties Vets2:15.312:14.09
52:19.04Ella Newton U20WJames McDonaldHerne Hill/Cambridge H/Nottingham Trent Uni2:15.692:15.19
62:26.82Chloe Kornevall U17WDavid LeachLewes2:17.772:17.77
72:28.63Tatum Walker U17WPeter WitcombBrighton & Hove2:24.572:21.98
800m E (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:18.87Olivia BerryPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:17.552:17.55
22:21.32Ailbhe BarnesPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:21.322:21.32
32:22.34Hannah ClarkPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:22.212:22.21
42:22.78Holly Watson U15WStephen WilliamsChelmsford2:21.512:21.51
52:23.79Tania-Cyrena Cyrus SENW Enfield & Haringey/East London U2:19.552:19.17
62:25.08Francesca Evered U17WPhillip KissiBlackheath & Bromley2:22.662:22.42
800m F (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:23.20Lily MeersPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:20.862:20.86
22:26.83Cameron Kelly-Gordon U15W Blackheath & Bromley2:19.952:19.95
32:29.69Olivia WautersPBU15W Blackheath & Bromley2:27.92:27.9
42:34.39Olivia Edwards U15WMike DunphyDacorum & Tring/Buckinghamshire Schs2:27.272:22.94
52:40.23Sofia-Plum Maher U15W Blackheath & Bromley2:35.002:35.00
62:41.83Rebecca Miah SENW Bexley2:37.182:37.18