BMC Regional Races External Results
Eltham
17 Jul 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:58.6Charlie WyllieSBU23MRobert RussellDorking & Mole Valley/Kent Uni3:58.63:57.77
24:00.7Charlie BrisleyPBU20MJames McNeillInvicta East Kent4:00.74:00.7
34:01.3Finn HarveyPBU20MTy HoldenShaftesbury Barnet/Tonbridge4:00.514:00.51
44:01.3Hugo Cayssials SENMDavid WilkinsonThames Valley/France3:59.673:59.67
54:02.0Joshua OlawunmiPBU20MMark NewellCambridge H4:02.04:02.0
64:02.3Lewis Laylee U23M Herne Hill/Birmingham Uni4:00.934:00.93
74:02.8Leon WheelerPBU20M Thurrock4:02.84:02.8
84:03.0Louis Small U17M Ashford AC4:02.454:02.45
94:03.3Marshall SmithPBU20MStella BanduAshford AC4:03.34:03.3
104:03.3Max PerryPBU20MNick TaylorVale of Aylesbury4:02.424:02.42
114:04.6Isaac ElamPBU17MTerry SkeltonHastings AC4:04.434:04.43
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:04.3Eliot Buckner SENMAlasdair DonaldsonNewham & Essex Beagles/Loughborough Students3:59.253:51.03
24:05.7Jacques Cunningham MarshPBU20M Medway & Maidstone/Sussex Uni4:03.094:03.09
34:06.4Mungo PriorPBU20M Ilford4:06.44:06.4
44:09.5Christopher McGurkSBSENM Notts/Achilles/Kent4:09.33:54.02
54:10.3Adam HudsonPBU17MMaureen HancockSutton & District/Chiltern Church Runners4:08.584:07.09
64:11.5Jordan WeaverSBSENMKenneth PikeKent4:11.54:03.40
74:12.0Matt WelshPBSENM Belgrave4:08.664:07.95
84:12.3Jack Small U17M Ashford AC4:12.234:12.23
94:12.8Raul Simmons-PerezPBU23M Trent Park/Warwick Uni4:12.84:12.8
104:13.1Sarab Dhillon U20M Thurrock4:12.734:10.43
114:14.5Henry FisherSBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley4:14.53:59.00
124:29.4Andrew GrievePBU23M Skye & Lochalsh/Glasgow University Hares & Hounds4:29.44:29.4
1500m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:15.2Jalen PoplePBU17M Bexley4:15.24:15.2
24:18.0Jack GemmellPBU17MAndrew KennardWalton4:18.04:18.0
34:18.5Cameron SharpPBU20M Central Park4:18.54:18.5
44:19.4Jamie Bailey U17MMike DunphyDacorum & Tring4:18.384:18.38
54:27.5Olukorede FasinaPBU17MPeter MasonTonbridge4:27.54:26.28
64:27.6Lukas Harber U15MJoel KidgerWorthing4:26.24:26.2
74:28.3Louis WoodsPBU17M Cambridge H4:28.34:28.3
84:29.9Tom PhillipsPBU15M Tonbridge4:29.94:29.9
94:36.5Reece AsikPBSENMMick WoodsEaling Southall & Middx/St. Mary's Uni4:36.54:36.5
104:37.9Chauncey Edwards U20M Ealing Southall & Middx4:32.54:31.9
114:44.2Tony Tuohy V55M Dulwich/Veterans4:36.64:26.88
124:50.2Gervace CardPBU15MMark NewellCambridge H4:50.24:44.72
134:52.6Colin BatesSBV55MGerald PatrickDartford H/Southern Counties Vets4:52.64:51.57
1500m D (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:37.7Stevie Lawrence U23WMick WoodsCroydon4:33.774:33.38
24:41.5Caitlin MillarSBSENW Hastings AC4:40.684:40.62
34:51.3Rose GarrettSBU17WKabir KempLondon Heathside4:51.34:48.14
44:52.6Anna Palmer U15WSteve FuryMedway & Maidstone4:52.274:52.27
54:52.7Briony Walsh SENW Ashford AC/Canterbury Christ Church4:50.974:50.97
64:53.1Nicole Edmunds U23W Hastings AC/UCL4:52.094:48.68
75:01.2Darja Knotkova-Hanley U20W Haywards Heath4:59.614:55.98
85:03.8Sophie Morris U15WElspeth TurnerHorsham Blue Star5:02.145:02.14
95:08.3Ellen DonaldSBU17W Highgate5:08.34:57.91
105:12.6Amalie PrimdalSBU17W Crawley5:12.64:58.55
115:16.6Louise Maignan U15W South London5:13.665:13.66