SSAA Scottish Secondary Schools Championships External Results
Grangemouth
7-8 Jun 19

fjrigjwwe9r0meetings:meetingdisplaynote
To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (7 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:56.45Jamie BurnsSBU20M2John MacKayGlasgow City/Shettleston8:56.458:51.28
28:57.54Ben MacMillan U20M1Derek EastonCentral8:38.168:38.16
38:58.59Ben Shaw U20M2 Giffnock North8:55.178:55.17
49:00.25Sunny McGrathPBU20M1 Aberdeen9:00.259:00.25
59:03.30Christian Graham U20M2Kirk SmithLasswade8:43.748:43.74
69:20.18Ryan Donald U20M1 Dundee Hawkhill9:11.209:11.20
79:31.55Cameron BullenPBU20M1 Team East Lothian9:31.559:31.55
89:35.76Andrew CareyPBU20M2 Cambuslang9:35.769:35.76
99:40.29Fraser ClynePBU20M1 Teviotdale9:40.299:40.29
109:47.67Fraser Kelly U20M2 Team East Lothian9:42.599:38.01
1110:38.34Daniel StewartPBU20M1 Stornoway10:38.3410:38.34
1210:38.48Sam GreensladePBU20M1 Stornoway10:38.4810:38.48
3000 U17M (7 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:17.95Harry McGill U17M2Stephen McLooneGreenock Glenpark9:02.619:02.61
29:23.52Ethan CarolanSBU17M2Dudley WalkerGiffnock North9:23.529:15.28
39:24.18David Addison U17M2David ArnottCorstorphine9:03.969:03.96
49:24.53Lewis Hannigan U17M2Robert HawkinsKilbarchan9:11.949:04.73
59:30.74Calum LittlePBU17M2 Falkirk9:30.749:30.74
69:32.94Fergus ReidPBU17M1Alan HillSpringburn9:32.949:32.94
79:33.14Harry Henriksen U17M1 Lasswade9:25.859:21.89
89:35.58Josh LawPBU17M2Norrie HayInverclyde9:29.089:29.08
99:36.03Ethan McColganPBU17M2 Dundee Hawkhill9:31.989:31.98
109:40.33Finlay Ross-DaviePBU17M1 Garscube9:40.339:40.33
119:42.42Lucas Cairns U17M1Ross CairnsInverness9:21.579:21.57
129:43.91Michael SandersonPBU17M2Ron MorrisonFife9:43.919:43.91
139:59.92Aaron GrewSBU17M2 Cambuslang9:45.309:45.30
1410:34.73James GrantPBU17M1 Perth Strathtay10:34.7310:34.73
1510:50.49Shaun Wiseman U17M  Clydeview Academy/Scotland  
1611:12.04Daniel LidstonePBU17M1 Perth Strathtay11:12.0411:12.04
3000 U20W (7 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:56.14Cera GemmellSBU20W1Henry MuchamoreTeam East Lothian9:32.769:32.76
211:18.03Esme CallanderPBU20W1 Musselburgh/Team East Lothian11:18.0011:18.00
311:24.33Beth HobbsPBU20W1 Moorfoot11:24.3311:24.33
3000 U17W (7 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:15.29Julia Cash U17W1 Giffnock North10:13.4610:13.46
210:18.97Pippa CarcasPBU17W2Sandy CameronEdinburgh AC10:18.9710:18.97
310:19.56Flora HenryPBU17W1 Team East Lothian10:19.5610:19.56
410:22.02Meredith ReidPBU17W1Norrie HayNorth Ayrshire/Glasgow Sch of Sport10:22.0210:22.02
510:25.92Kirsty Purcell U17W2Nichola CrawfordAberdeen10:25.4510:25.45
610:52.76Charlie FrewSBU17W1Gareth BegganWhitemoss10:52.7610:51.43
710:53.72Rosie Davidson U17W2 Ayr Seaforth10:45.9910:27.62
811:08.29Grace TindallPBU17W1 Central11:08.2911:08.29
911:36.59Miriam GilbrideSBU17W2 Giffnock North11:05.6511:05.65