Scottish East District Championships External Results
Dundee
7 Dec 19
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3.2KXC U13M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
111:27Rowan WhitworthU15M4 Livingston
211:42Innes WrightU13M2 Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington
311:45Dylan DauntU13M2 Edinburgh AC
411:53Andrew McWilliamU13M3 Lasswade
511:57Archie SuttieU13M3 Fife
611:58Kieran FultonU13M2 Moorfoot
712:00Matthew HoldenU13M1 Harmeny
812:01Joshua KennedyU13M3 Central
912:01Zico FieldU13M3 Gala
1012:03Jamie FerriesU13M2 Metro Aberdeen
1112:04Rhys CrawfordU13M3Nichola CrawfordAberdeen
1212:11Struan GathererU13M3 Perth Strathtay
1312:13Irvine WelshU13M  Teviotdale Harriers
1412:14Andrew GrantU13M1 Strathearn
1512:16Greg RitchieU13M2 Falkirk
1612:19Dan McGuireU13M1 Harmeny
1712:19Finlay MckayU13M2John McGregorAberdeen
1812:24Munro LawrieU13M3 Corstorphine
1912:26Ross ChristieU13M2 Gala
2012:28Aaron MiddletonU13M2 Central
2112:30Oscar ChirnsideU13M3 Aberdeen
2212:32Shaun PymanU13M2 Moorfoot
2312:35Ethan StarkU13M2 Perth Strathtay
2412:39Dylan PearsonU13M2 Aberdeen
2512:41Felix CrawfordU13M2 Banchory Stonehaven
2612:49Thomas HiltonU13M3 Moorfoot
2712:52Ben TurtleU13M3 Edinburgh AC
2812:57Iain JordanU13M3 Perth Strathtay
2912:57Andrew SandersonU13M1 Fife
3012:57Rory McLeanU13M  Corstorphine
3113:06David CuthbertU13M2 Dunfermline Track & Field
3213:09Noah YudaU13M3 Banchory Stonehaven
3313:10Jamie DuncanU13M2 Edinburgh AC
3413:10Kealan O'Shea-MorrU13M  Harmeny AC
3513:10Marti Penacchio TorresU13M  Fife AC
3613:13Finn LawsonU13M2 Dundee Hawkhill
3713:15Kieran MatthewsU13M2 Dundee Hawkhill
3813:17Finlay RaeU13M1 Aberdeen
3913:17Jonathan CollingsU13M3 Lothian
4013:17Alexander ArrisU13M2 Aberdeen
4113:20Jim HenryU13M2 Musselburgh
4213:22Alex DunlopU13M2 Central
4313:23Stuart DuncanU13M3 Perth Strathtay
4413:25Henry CrossleyU13M3 Wee County/Central
4513:25Rowan TaylorU13M  Lasswade AC
4613:31Gregor WellsU13M  Moorfoot Runners
4713:32Mark HarleyU13M2 Dunfermline Track & Field
4813:34Lewis HardinghamU13M3 Harmeny
4913:36Nathan StewartU13M  Perth Strathtay Harriers
5013:43Dair AlexanderU13M2 Harmeny
5113:43Jayden EsentiaU13M  Harmeny AC
5213:43Kieran HardieU13M2 Harmeny
5313:43Rowan GearyU13M  Fife AC
5413:45Murdo HastieU13M1 Dundee Hawkhill
5513:50Henry ColquhounU15M4 Dundee Hawkhill
5613:52Andrew RobinsonU20M8 Woodford Green Essex Ladies/Georgetown Uni
5713:58Hamish LamontU13M1 Falkirk
5814:01Fraser StewartU13M  Fife AC
5914:03Thomas MilneU13M  George Heriots School
6014:05Noah LangslowU13M2 Dundee Hawkhill
6114:07Tristan SpurwayU13M2 Strathearn
6214:07Jack LawsonU13M2 Dundee Hawkhill
6314:09Gideon LidstoneU13M2 Perth Strathtay
6414:17Lewis HarrisonU13M1 Corstorphine
6514:27Calum GillieU13M1 Dundee Hawkhill
6614:29Flynn CarmichaelU13M1 Dundee Hawkhill
6714:31Morgan FaircloughU13M1 Gala
6814:36Jamie ConnorU13M2 Central
6914:37Jackson ShawU13M2 Dundee Hawkhill
7015:00Luc MacleodU13M1Tom LeesonBanchory Stonehaven
3.2KXC U13W
PosPerfNameAG YearCoachClub 
112:45Olivia RobbinsU13W3 Team East Lothian
212:54Erin LeeU13W2 Perth Strathtay
312:56Megan McKayU13W1 Edinburgh AC
413:01Dashka MacDonaldU13W2 Edinburgh AC
513:05Katie SandilandsU13W2Steven DoigFife
613:10Lois CantU13W2 Falkirk
713:15Anna McNeillU13W2 Aberdeen
813:18Charlotte HorneU13W2 Falkirk
913:22Carys GibbU13W3 Central
1013:23Elena LeeU13W2 Moorfoot/Team Borders
1113:25Charlotte MacPhieU13W3 Harmeny
1213:31Lucy ToddU13W2 Aberdeen
1313:33Abbie LittleU13W2 Moorfoot
1413:40Leya GibbU13W1 Central
1513:41Abbie FosterU13W2 Lasswade
1613:41Willow ScottU13W2 Dundee Hawkhill
1713:43Mia SokolukU13W3 Livingston
1813:49Katie HedgesU13W1 Falkirk
1913:49Grace CookU13W2 Dundee Hawkhill
2013:53Anna CrudenU13W2 Edinburgh AC
2113:55Eloise ScottU13W2 Lasswade
2214:00Iris NicollU13W2 Dundee Hawkhill
2314:05Ava MooneyU13W1 Moorfoot
2414:06Eilidh HearnU13W1 Perth Strathtay
2514:08Chloe DaviesU13W1 Falkirk
2614:09Isabella PasswayU13W2 Dundee Hawkhill
2714:09Abby FarquharU13W2Aaron OdentzAberdeen
2814:15Ariane BaillieU13W2 Pitreavie
2914:20Katie ThomsonU13W2 Pitreavie
3014:25Charlotte D'ArcyU13W3 Banchory Stonehaven
3114:30Niamh McKinlayU13W2 Central
3214:33Erin GrayU15W4 Gala
3314:34Esther TaylorU13W2 Harmeny
3414:34Orlaith ShepherdU13W2 Edinburgh AC
3514:37Natsai NyabadzaU13W2 Harmeny
3614:40Anna RiddellU13W3 Banchory Stonehaven
3714:40Ellie CandlishU13W2 Dunfermline Track & Field
3814:49Ellis RochfordU13W2 Aberdeen
3914:51Sophia AndersonU13W  Dundee Hawkhill Harriers
4014:57Caitlin ClydeU13W2 Border
4115:01Bethan KitchenU13W3 Lasswade
4215:03Kate MacPhailU13W3 Edinburgh AC
4315:09Freya HedleyU13W2 Fife
4415:10Ella JonesU13W2 Harmeny
4515:10Jessica HendryU13W1 Gala
4615:13Ellie DarlowU13W  Gala Harriers
4715:25Sadie SliferU13W2 Team East Lothian
4815:31Sarah McallisterU13W2 Aberdeen
4915:34Tianah ScottU13W3 Dundee Hawkhill
5015:47Zara KiddU13W  Dundee Hawkhill Harriers
5115:58Katie SimU13W1 Aberdeen
5216:00Sophie LoganU13W  Moorfoot Runners
5316:07Isla FairbairnU13W3 Dundee Hawkhill
5416:07Coco JonesU13W2 Dundee Hawkhill
5516:13Imogen MarshallU13W3 Livingston
5617:07Aimee WhiteU13W  Strathearn Harriers
5717:16Grace DinnesU13W2 Aberdeen
5817:36Isla KiddU13W2 Dundee Hawkhill