BMC PB Classic External Results
Milton Keynes
5 Jun 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Mens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:51.33Justin DaviesPBU20MMartin RushTeam Bath3:49.833:49.83
23:53.88Leo FreelandPBU20MSharon EdghillMarshall Milton Keynes3:53.343:53.34
33:54.14Charlie WakefieldPBU20MMick GrahamSt. Edmund Pacers/Ryston3:53.993:53.99
43:54.68George KeenPBU17MMark VileCambridge & Coleridge3:51.543:51.54
53:56.51Lewis SullivanPBU17M St. Edmund Pacers3:56.513:56.51
63:56.81Noah BennettPBU20MAnthony LoveRugby & Northampton3:55.973:55.97
73:57.76Isaac RothwellPBU17MMark VileCambridge & Coleridge3:53.703:53.70
83:57.90William Aitken U20M Barnsley AC/Millfield Sch/Doncaster3:55.743:55.74
93:58.41Thomas BridgerPBU20MMark VileCambridge & Coleridge3:58.413:58.41
103:59.13William Rabjohns U17MMark PauleyPoole AC3:57.853:57.85
114:04.58Mukhtar Musa U20MAli KadirShaftesbury Barnet3:55.033:53.53
Mens 1500m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:56.00Rowan Miell-IngramPBU20MMichael CottamRadley3:54.473:54.47
23:57.87Ethan PrimettPBU17MAndrew HobdellHerts Phoenix3:57.873:57.87
33:58.13Jack DaviesPBU20M Derby3:58.133:58.13
43:58.79Connor BellPBU17M Central3:58.793:58.79
54:00.58Sam FlahertyPBU20M Liverpool H3:59.653:59.65
64:00.81Roman HodgsonPBU17MNeil EdwardsDeeside AAC4:00.814:00.81
74:01.74Joseph ChamberlainSBU20MMike DunphyDacorum3:57.313:57.31
84:03.06Luca StubbsPBU20M Shaftesbury Barnet3:58.983:58.98
94:03.23Seamus RobinsonPBU17M Westbury/Yate/City of Derry3:58.23:58.2
104:05.86Adam BarberPBU20M Harborough3:59.903:59.90
114:06.69Seweryn CzapkaPBU20MSteve MannEaling Southall & Middx4:06.694:06.69
124:07.80Toby EmmPBU20M Tonbridge/Loughborough Students4:07.804:07.80
Womens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:30.86Shaikira KingPBU15WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:30.804:30.80
24:31.28Iris DownesPBU17WColin LancasterShrewsbury4:30.334:30.33
34:31.78Freya BennettPBU20W Coventry4:31.784:31.78
44:34.73Alice BennettPBU17WShane SmithKettering4:34.734:34.73
54:34.82Aimee CallowPBU20WLiz DaviesCardiff4:34.824:34.82
64:35.38Freya MurdochPBU15WMike NixonStockport4:32.574:32.57
74:36.03Moli LyonsPBU20WArwyn DaviesCardiff4:36.034:36.03
84:36.06Scarlett Livingstone U17W Exeter4:30.564:30.56
94:36.57Ruby VintonPBU17W Shaftesbury Barnet4:36.574:36.57
104:36.97Megan GadsbyPBU20WPeter GoreCity of Norwich4:36.974:36.97
114:39.29Kiya DeeSBU17W Highworth/Cheltenham4:39.294:36.42
124:41.84Bethan Hardman U17WSteve MitchellCardiff Archers4:40.184:40.18
134:53.66Ines Curran U20WJohn StephensonGateshead4:36.794:30.45
Mixed 1500m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.43Rhys HardmanPBU20MJames ThieCardiff Archers/Bridgend3:59.853:59.85
24:00.69Jamie PhillipsPBU17M Kilmarnock4:00.694:00.69
34:04.60Alden CollierPBU15MNick HughesChiltern4:04.604:04.60
44:07.58Joshua Robins U20MCatherine MuthBirchfield H4:06.184:06.18
54:08.18Christo Chilton U17MGuy HoldenSouth London4:06.564:06.56
64:08.59Gianleo StubbsPBU15M Shaftesbury Barnet4:07.014:07.01
74:11.93Theo Machin-Paley U20MAli KadirShaftesbury Barnet4:07.204:06.00
84:12.85Robert Price U15MAndrew CarterVale Royal4:09.004:09.00
94:14.03Frank McGrath U17MPatrick McgrathCookham/Lagan Valley4:05.794:05.79
104:16.52Aidan Cahill U20M Colchester & Tendring4:11.214:11.21
114:26.64Kristian Green U17M Holmfirth4:10.744:10.74
124:37.67Henry Sheffield U15M Stroud4:12.184:12.18
Mixed 1500m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:10.12Jack FootPBU20MChris McGeorgeLincoln Wellington/Loughborough Students4:10.124:10.12
24:10.50Oliver Emment U17MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:08.234:08.23
34:12.23Samuel LeaPBU17M Worcester4:12.234:12.23
44:12.43Samuel MarneyPBU17M Bracknell AC4:12.434:12.43
54:12.82Jack StrettonPBU17MAlison WyethCharnwood4:12.824:12.82
64:13.81Sam NesbittSBU17MVanessa HammettRanelagh/Kingston & Poly4:08.264:08.26
74:17.12Benjamin NaudiPBU20MRobert MosesTelford AC4:17.124:17.12
84:17.62Matt GeddesPBU17MChris DoreyJersey4:17.624:17.62
94:18.16Jake Anthony U17MNigel StickingsBlackheath & Bromley4:11.584:11.58
104:19.17Joe Collinge U20M Highgate4:16.414:16.41
114:19.45Alfie PipePBU17M Cambridge & Coleridge4:15.554:15.55
124:19.60Oli SnoxallPBU17MRob McKimReading AC4:18.884:18.88
134:19.65Harry WardPBU20MJames BennettMK Distance Project4:19.654:19.65
144:24.79Dylan Carney U17MAndrew CarterVale Royal4:13.104:13.10
154:31.89Robert HickmanSBU20MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:31.894:16.68
Mixed 1500m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:14.37Jamie DarcyPBU20MSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:14.374:14.37
24:15.09Galen ButlerPBU20MSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:15.094:15.09
34:15.66Jake GreenhalghPBU17MRichard MasseyMansfield4:11.444:11.44
44:16.77Euan PinderPBU15MNick HughesChiltern4:16.774:16.77
54:16.86Quinn Miell-IngramPBU17MMichael CottamRadley4:14.654:14.65
64:17.91Archie PinderPBU15MNick HughesChiltern4:17.914:17.91
74:19.60Harry WestPBU20M Bedford & County4:19.604:19.60
84:23.38Finnan RobinsPBU17MCatherine MuthBirchfield H4:20.104:20.10
94:23.76Harry Prescott U17MGary MarlowBracknell AC4:21.34:21.3
104:25.40Isaac ThompsonPBU15M Jersey4:25.404:25.40
114:25.78Jay DunnPBU17M Wimborne4:25.784:25.78
Mixed 1500m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:25.86James CarruthersPBU20MSteve PerkinChiltern4:23.144:23.14
24:26.34Luca SpaccatrosiPBU17M Highgate4:25.814:25.81
34:26.51Jack GunningPBU20MKevin ButtleSwindon4:26.514:26.51
44:26.89George ChristmasPBU15MRichard ParkCambridge & Coleridge4:22.924:22.92
54:28.48Dominic PauleyPBU17MDerek DarnellHuntingdonshire4:28.484:28.48
64:28.90Toby SpencerPBU17MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:28.904:28.90
74:31.38Iwan ThomasPBU15MNeil ThomasCarmarthen4:31.384:31.38
84:32.71Henry JohnstonPBU17MPatrick McgrathCookham4:28.174:28.17
94:34.04Harry TottonPBU17MSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:31.84:31.8
104:35.31Alexander DidaskalouPBU15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:29.064:29.06
114:35.88Henry WebbPBU17M Chiltern4:35.884:35.88
124:37.32Jack HedderlyPBU17MDave RaganBasingstoke & Mid Hants4:35.504:35.50
Mixed 1500m G
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.67Rowan Shearer U17MDavid CrippsWest Suffolk4:18.84:18.8
24:32.18Bradley Andrews-CallecPBU15MChris DoreyJersey4:26.14:26.1
34:36.06Ellie LoosleyPBU17WRichard ParkCambridge & Coleridge4:36.064:36.06
44:36.46Jordan PearlmanPBU15M Shaftesbury Barnet4:36.464:36.46
54:39.18Jenny LeggatePBU17WRichard ParkCambridge & Coleridge4:39.184:39.18
64:42.21Louie PaddisonPBU15MJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:36.534:36.53
74:45.24Jack Phillpotts U15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:41.184:41.18
84:45.76Joshua EdwardsPBU17MSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:45.764:45.76
94:45.80Joe DayPBU20M Chiltern4:45.804:45.80
104:47.42Ruben Kelly U17M Herts Phoenix4:42.194:42.19
114:49.02Oliver Cresswell U15MTracey DunnBirchfield H4:41.234:41.23
124:55.35Samuel Colley U15MPatrick McgrathCookham4:46.504:46.50
Mixed 1500m H
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:43.97Abigail ReidPBU15WJohn StowWoodford Green Essex Ladies4:41.084:41.08
24:45.94Molly ShoreyPBU15W City of Plymouth4:45.944:45.94
34:46.22George HawkinsPBU15M Dacorum4:31.84:31.8
44:46.66Lara TurnerPBU15WShane SmithKettering4:46.664:46.66
54:48.00Thomas TaylorPBU15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:45.584:45.58
64:49.94Laura Chance U15WPat GallagherWestbury/Yate4:44.64:44.6
74:52.03Jemima DaveyPBU13WShane SmithKettering4:48.14:48.1
84:52.69Jenny CritchleyPBU17W Bicester4:52.694:52.69
94:53.20Lily Slack U15W Tonbridge4:50.984:44.81
104:53.79Madeleine ShortSBU20WDavid PringCity of Norwich4:53.794:46.07
114:56.51Jacqueline Heller U15WPatrick McgrathCookham4:44.314:44.31
124:57.77Kate Price U17WPhillip KissiBlackheath & Bromley4:55.994:44.25
135:00.90Max Jeffery U13M West Suffolk4:48.74:48.7
145:01.11Imogen HadleySBU17WPhillip KissiBlackheath & Bromley5:01.114:56.00
Mixed 1500m I
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:46.79Demi LockerPBU17WVince WilsonCharnwood4:44.024:44.02
24:49.10Sophie JacobsPBU15WJames BennettMK Distance Project4:47.244:47.24
34:52.43William RigbyPBU15M Jersey4:52.434:52.43
44:54.57Madeleine Pearce U15WSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:49.354:49.35
54:55.19Niamh McLoughlin U20WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:45.84:45.8
64:57.43William Coles U13M Carmarthen4:54.664:52.71
75:01.64Iris Courtney U17W Wimborne/Millfield Sch4:50.24:50.2
85:02.88Estelle Lowe U13W Westbury/Yate4:55.64:55.6
95:04.85Callum BleazardSBU17MPatrick McgrathCookham5:04.855:02.42
105:05.71Angus BlackburnPBU15M Cookham5:05.715:05.71
115:11.59Shakila Keable U15W Reigate Priory5:07.85:07.8
Mixed 1500m J
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.27Maxwell NewmanPBU15MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:41.114:41.11
24:50.01Kitty Shepherd-CrossSBU20W MK Distance Project4:50.014:35.54
34:52.27George CarneyPBU15M Jersey4:45.84:45.8
44:55.04Millie FreelandPBU17WSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:52.594:52.59
55:00.33Elizabeth AtkinsonPBU17W Jersey5:00.335:00.33
65:00.45Elias SkaarupPBU15MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:37.434:37.43
75:00.47Milly DungerPBU15WAlex StantonBedford & County4:49.84:49.8
85:02.55Lyla DanobregaPBU15WAlex StantonBedford & County4:55.04:55.0
95:04.37Ellen Cooper U20WMichael TaylorWycombe4:58.44:55.97
105:05.43Alice Fearn U15WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:57.564:57.56
115:06.92Kiki Webb U17WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:02.025:00.46
125:10.24Georgie YorkPBU20W Absolute Tri5:10.245:10.24
135:12.09Isla Hall U13W Jersey5:01.55:01.5
145:16.12Lucy Hall U20W Bracknell AC5:00.135:00.13
Mixed 1500m K
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:56.55Posie ShawPBU13WColin GodfreyShaftesbury Barnet4:54.794:54.79
24:57.03Eleanor PearcePBU13WSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:57.034:57.03
35:06.33Isabel MansleyPBU17W Cambridge & Coleridge5:01.405:01.40
45:10.87Emily AldersonSBU20WSteve PerkinChiltern/Loughborough Students5:10.875:06.39
55:11.06Megan HopePBU17WDave RaganBasingstoke & Mid Hants5:11.065:11.06
65:17.31Hannah Woolley U17WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:14.175:08.77
75:17.76Blas Rivero-Stevenet U13MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:08.865:08.86
85:43.12Daniel Carruthers U15M Chiltern5:22.15:15.65
Mixed 1500m L
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:07.02Kate PomerleauPBU15W Daventry5:00.85:00.8
25:09.82Jack TwiningPBU13M Northampton5:09.825:09.82
35:14.50Will Inman U17MJohn SkevingtonWreake & Soar Valley5:12.995:12.99
45:17.07Emily WilliamsPBU17W Vale of Aylesbury4:55.74:55.7
55:18.23Amy CooperSBU15WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:18.235:12.29
65:18.38Georgina HalfheadSBU20W Abingdon5:18.385:13.60
75:19.40Eve Rowley U17WStephen RobinsonSaffron AC5:11.685:03.36
85:27.96Daniel Wood U15M Rugby & Northampton/Northampton5:15.635:15.63
95:31.07Jessica VainesPBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes5:31.075:31.07
105:34.96Jocelyn DaviesPBU15WSteve PerkinChiltern5:32.35:32.3
115:42.03Soraya LockwoodSBU20WSteve PerkinChiltern5:42.035:12.22
Mixed 1500m M
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:16.62Oliver WilsonPBU15M Bedford & County5:00.05:00.0
25:25.02Imogen BennettsPBU13W Northampton5:22.15:22.1
35:28.15Libby Freeland U13WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:23.165:23.16
45:28.74Jasmine Christmas U13WRichard ParkCambridge & Coleridge5:17.25:17.2
55:30.70Eva Bartlett U15W Cookham5:20.055:20.05
65:40.94Alice O'LearyPBU15WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:40.945:40.94
75:41.64Grace Colley U13WPatrick McgrathCookham5:34.035:34.03
85:43.23Erin Carney U15W Vale Royal5:31.695:31.69
95:52.15Lexi O'Leary U13WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:48.045:48.04
105:57.55Daisy Robbins U15W City of Portsmouth5:46.85:32.40