BMC Regional Races External Results
Chester-le-Street
9 Aug 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.92Will Bellamy U20MLynn CooperHoughton Harriers1:51.741:51.53
21:52.26Matthew Linsley SENMDavid LowesGateshead1:50.541:50.54
31:53.53Josh Fiddaman U20MSteven WalkerBlyth/Loughborough Students/Alnwick1:53.501:53.50
41:54.33Alistair Douglass SENM Morpeth/Teeside Uni1:54.321:54.32
51:54.34Laurence PettyPBU20MNigel ReynoldsDundee Hawkhill1:54.341:54.34
61:57.82Luke Pickering U23MLynn CooperHoughton Harriers1:55.451:54.94
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.32Ben SandilandsPBU20MSteven DoigFife1:53.041:53.04
21:56.83Ben NelsonPBSENMAaron OdentzAberdeen/Stirling Uni1:55.951:55.95
31:57.14James MartinPBU23MLynn CooperHoughton Harriers/Durham Uni1:57.141:57.14
41:58.00Caleb McleodPBU17MSteven DoigPitreavie/Falkirk1:58.001:58.00
51:58.56Alex WoodSBU23MPeter VenusTynedale1:58.561:57.74
61:59.00Keith HutchinsonPBV40MRick BettsHartlepool1:59.001:59.00
72:01.63Joseph WestPBU17M Middlesbrough (Mandale)2:01.632:01.63
82:04.56George Sutcliffe U20M Leeds City2:02.312:02.31
800m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.67Will CollinsonPBU17MDavid LowesBlaydon2:04.672:04.67
22:05.07Allan CameronPBV45M Cumbernauld2:05.072:05.07
32:05.30Brad KingPBU23M Seaton2:04.752:04.75
42:05.59Olivia VareillePBU23WWilliam SharpFalkirk/Edinburgh Uni2:05.592:05.59
52:06.21Silas ChristiePBU17MColin HaggieGosforth2:06.212:06.21
62:06.41Hannah CameronPBSENWAndrew FergusonEdinburgh AC/Aberdeen2:06.412:06.41
72:08.05Philippa StonePBSENWMartin PeevorMiddlesbrough (Mandale)/Durham Uni2:08.052:08.05
82:09.50Annette QuaidPBV40W Tynedale/Ireland2:09.502:09.50
800m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:10.19Elvio LoredoPBU17MLynn CooperHoughton Harriers2:10.192:10.19
12:13.29Zoe Doyle V40W Wycombe/Veterans2:12.402:12.40
32:13.31Lois Creasey U17WDavid HowellsMiddlesbrough (Mandale)2:12.312:12.31
42:13.65Zoe BatesPBSENWAaron OdentzAberdeen/Aberdeen Uni2:13.652:13.65
52:13.91Elliot KelsoPBU15M Elswick2:13.262:13.26
62:14.47Jack Wallace U15MAngela CarsonGiffnock North2:13.72:13.7
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:17.30Paul Forbes V60M Edinburgh AC2:15.301:45.66
22:19.29Eden CreaseyPBU15WDavid HowellsMiddlesbrough (Mandale)2:19.292:19.29
32:19.82Emily BrownPBU20W New Marske2:19.822:19.82
42:22.13Karl Hume V50M Darlington H2:18.82:18.8
52:23.56Lily Simon U15W Pitreavie2:18.022:18.02
800m F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:21.18Hannah BowyerPBU17WDavid LowesBlackhill2:21.182:21.18
22:21.54Katie SandilandsPBU15WSteven DoigFife2:21.242:21.24
32:22.71Adam Feenan U13M North Shields Poly2:21.602:21.60
42:22.75Jemma AtkinsonSBU20W Seaton2:22.752:22.7
52:23.32Ryan KingPBU15MLynn CooperHoughton Harriers2:23.322:23.32
62:34.55Ruth Walsh U15WDuncan RobertsonGiffnock North2:24.682:24.68
72:36.23Katy Donnelly U15W Giffnock North2:29.012:25.85
800m G (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:24.50Poppy WildePBU15W Elswick2:24.502:24.50
22:28.27Caitlin Flanagan U17WMike BatemanMorpeth2:27.462:27.46
32:32.47Jennifer Iceton U15W Middlesbrough (Mandale)2:29.752:29.75
42:33.35Isabelle WilsonPBU15W Middlesbrough (Mandale)2:32.992:32.99