BMC Regional Races External Results
Eltham
23 Jun 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:55.04Tom SyckelmoorePBSENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants3:52.773:52.77
23:58.02Mukhtar MusaSBU20MAli KadirShaftesbury Barnet3:55.033:53.53
33:58.39James HancockSBSENMMaureen HancockCroydon/Exeter Uni3:55.993:55.99
43:58.48Liam SmithPBSENMBarry HearnMarshall Milton Keynes/Oxford Uni3:58.483:58.48
53:58.76James Kingston U20M Tonbridge3:57.033:57.03
64:00.33Jordan Chambers SENM Tonbridge3:54.803:54.80
74:00.53Angus WilliamsPBU20MSteve PerkinChiltern4:00.534:00.53
84:00.95Jacques Cunningham MarshPBU23M Medway & Maidstone/Sussex Uni3:59.533:59.53
94:00.98Isaac BrownPBU23MSteve ReynoldsBasildon/Chichester Uni4:00.984:00.98
104:01.58Charlie Brisley U23MJames McNeillNewham & Essex Beagles3:56.913:56.91
114:02.66Joseph Chamberlain U20MMike DunphyDacorum3:57.313:57.31
124:06.33Jamie Keir U17MKathy CarterInvicta East Kent4:02.064:02.06
134:07.23Oliver Smith SENMKyle BennettSouthampton4:03.444:02.48
1500m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:03.41Dominic PriestPBU23M Leamington/Bristol Uni4:03.414:03.41
24:04.82Alex PenfoldSBSENMMatthew KiernanCroydon4:01.074:01.07
34:04.90Martin TurtonPBSENM Reading AC3:56.703:56.70
44:05.92Dylan HanslowPBU20MVince GoldingCrawley4:05.924:05.92
54:06.35Adam HudsonPBU20MMaureen HancockSutton & District4:02.224:02.22
64:06.98Thomas JamesPBU20MVince GoldingCrawley4:03.234:03.23
74:10.82Daniel KennedySBSENM Blackheath & Bromley4:09.534:04.35
84:12.56Andrew PickettSBV35M Dartford H/Loughborough Students/Southern Counties4:11.863:57.58
94:12.99Sarab DhillonSBU23M Thurrock4:12.994:10.43
104:18.67Jamie Bailey U20MMike DunphyDacorum4:14.444:14.44
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:16.94Keeran SriskandarajahPBU15MJames McDonaldHerne Hill4:11.184:11.18
24:17.16Daniel BentonPBU20M Thames Valley4:08.264:08.26
34:17.68Bradley Courtney-PinnPBSENMMatt WelshBelgrave4:17.684:17.68
44:20.62Angus VosperPBU20M Cambridge H4:20.624:20.62
54:21.12Alex LennonPBU15MNick HancockSutton & District4:13.334:13.33
64:22.72Fionn O'MurchuPBU17M Brighton & Hove4:20.424:20.42
74:25.69Arthur AnsellPBU17M Orion4:25.694:25.69
84:32.40Hannah Viner SENW Highgate/King's College London4:24.894:23.71
94:36.56Lauren Church SENW Reading AC4:25.654:25.65
104:37.96Peter Bayvel-Zayats U15M Barnet4:32.754:32.75
114:38.17Yasmin Kashdan U17WVince GoldingCrawley4:35.744:35.74
124:38.57Kosana WeirSBU23WDavid WilkinsonThames Valley/Yale Uni4:38.574:33.67
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:37.91Fabien Whitelock U15MJames McDonaldHerne Hill4:28.464:28.46
24:38.14Archie PenniceardPBU15MJames McDonaldHerne Hill4:38.144:38.14
34:39.47Cara AndersonPBSENWBev HartiganPerth Strathtay/Derby Uni/Crawley4:39.474:39.47
44:44.50Alexa ParkerSBSENW Kent4:37.354:37.35
54:45.37Dominique Corradi U23WMaureen HancockSutton & District4:39.234:39.23
64:49.19Laurie Marlow SENW Reading AC4:36.444:35.6
74:51.07Max Lorke U15M South London4:44.474:44.47
84:54.45Imogen KingSBU20WBarry HearnMarshall Milton Keynes4:54.454:47.25
94:56.56Lily Meers U17WAndy FrankishBlackheath & Bromley4:49.284:45.1
104:57.14Sophia Lorke U17W South London4:52.574:52.57
114:59.31Nicola Ravenhill U23WMick WoodsEaling Southall & Middx/Nottingham Uni4:56.694:42.10
125:01.82Briony WalshSBSENW Ashford AC/Canterbury Christ Church4:57.904:50.97