Scottish U17/U20 3,000m Championships inc. BMC Regional Races / Glasgow AA Miler Meeting Open External Results
Linwood
4 Jun 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.65Sam Brown U23M Edinburgh AC/Edinburgh Uni1:49.221:49.22
21:53.04Lewis Hainey U20MNorrie HayInverclyde1:50.061:50.06
31:53.17Ewan Dyer SENMMark PollardWoodford Green Essex Ladies/Heriot-Watt Uni/Pitrea1:51.491:51.34
41:53.95Seumas MacKaySBU23MDavid WagstaffShetland1:51.871:50.52
51:54.47Luke DavidsonPBU20MRoss CairnsInverness1:54.471:54.47
61:56.98Ben MacMillanPBU23MMichael WrightCentral1:56.981:56.98
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.93Kai CrawfordPBU17MAaron OdentzAberdeen1:53.161:53.16
21:53.99Christopher McLewPBU23MMichael JohnstonCambuslang1:53.651:53.65
31:54.81Andrew McGillPBU20M Livingston1:54.661:54.66
41:56.81Oscar LoganSBU17MPatrick KellyLaw1:55.041:55.04
51:57.67Lewis Watt U20MAndrew FergusonAberdeen1:55.121:55.11
61:58.05Ben NelsonPBSENMAaron OdentzAberdeen/Stirling Uni1:55.951:55.95
71:58.42Ben Sandilands U20MSteven DoigFife1:53.041:53.04
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.14Adam BrownPBU20MAaron OdentzAberdeen1:55.391:55.39
21:56.99Alasdair McMonaglePBU20M Cumbernauld/Red Star1:56.991:56.99
31:57.56James GillonPBU23MPatrick KellyLaw/St. Mary's Uni1:57.561:57.56
41:58.40Logan BeagleyPBU17M Livingston1:58.191:58.19
51:58.64Ross O'BrienPBU20MDudley WalkerGiffnock North1:57.791:57.79
61:59.05Lachlan Buchanan U17MStephen MackayInverness1:58.371:58.37
72:00.36Euan Hood U23MDerek EastonLasswade/Stirling Uni1:56.691:56.60
82:01.44Andrew BrownSBV40M Woodford Green Essex Ladies/Dunbar RC/Scottish Vet1:56.921:48.30
92:04.11Stephen Addison U23MMoray AndersonCorstorphine/Glasgow Uni1:59.171:59.17
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.89Sandy HollPBU23MMichael WrightCentral1:58.591:58.59
21:59.37Robert SparksPBU23MRon MorrisonFife/Edinburgh Uni1:58.161:58.16
31:59.89Eoghan MacNamara SENMAaron OdentzAberdeen/Aberdeen Uni1:59.141:59.14
42:00.05Caleb McleodPBU17MSteven DoigPitreavie/Falkirk1:58.001:58.00
52:02.23Ritchie GardinerSBU20MDavid ArnottCorstorphine2:02.232:02.14
62:02.92Theo Phillips SmithPBU20MDavid ArnottCorstorphine2:02.922:02.92
72:02.95Laurence Heyes SENMLewis MosesOxford City/UCL2:00.362:00.36
800m E (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.45Alex BatesPBU23M Aberdeen1:58.451:58.45
21:58.84Blayne WrightPBU20MDudley WalkerGiffnock North1:58.841:58.84
31:59.20Kieran PughPBSENM Kirkintilloch/Strathclyde Uni1:59.201:59.20
42:01.00James McClaffertyPBU23M Law/Strathclyde Uni2:01.002:01.00
52:01.32Rhys CrawfordPBU15MNichola CrawfordAberdeen1:59.901:59.28
62:02.44Ruairidh WilliamsPBU17MDavid ArnottCorstorphine2:02.442:02.44
800m F (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:07.50Jill Cherry SENWAllan ScottVictoria Park City of Glasgow/Glasgow Uni2:04.942:04.94
22:07.87Hannah Cameron SENWAndrew FergusonEdinburgh AC/Aberdeen2:06.412:06.41
32:09.88Philippa Millage V40WWilliam ParkerVictoria Park City of Glasgow2:06.482:05.13
42:10.29Katie Johnson U17W Edinburgh AC2:06.042:06.04
52:10.80Mhairi Hendry SENW Victoria Park City of Glasgow/Strathclyde Uni2:09.852:01.30
62:14.86Zoe Bates SENWAaron OdentzAberdeen/Aberdeen Uni2:13.652:13.65
800m G (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.80Dylan Dickie U17MNichola CrawfordAberdeen2:04.192:04.19
22:05.22Matthew GillonPBU20MPatrick KellyLaw2:05.222:05.22
32:06.44Josh ScottPBU17MNorrie HayAirdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport2:05.032:03.92
42:08.07Allan CameronPBV45MLesley RossCumbernauld2:05.072:05.07
52:09.94Lewis Roddis U17M Cambuslang2:09.852:09.38
62:14.91Craig Cherrie U17M Law2:13.382:13.38
72:14.94Euan McCallumSBSENMDavid LothianFalkirk2:14.942:07.35
800m H (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:11.23Daniel ScroopPBV45M Garscube2:11.232:11.23
22:12.81Niamh Carr U23W Ballymena & Antrim/Edinburgh Uni2:09.942:09.94
32:14.40Caitlin ArnottSBU23WDavid ArnottCorstorphine/Aberdeen Uni2:14.402:13.52
42:17.91Erin MacFarlane U17WSteven DoigPitreavie2:13.492:13.49
52:17.95Paul McMonagle V50M Cumbernauld2:16.242:13.74
62:19.47Jamie Davidson U17MDudley WalkerGiffnock North2:15.162:15.16
800m I (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.39Matthew HoldenPBU15MAndrew RossHarmeny2:11.372:11.37
22:15.30Paul ForbesSBV60M Edinburgh AC2:15.301:45.66
32:15.70Emily McNicolPBU23WEdward McQuillanLaw/Strathclyde Uni2:15.702:15.70
42:18.15Zoe Flower U20WLynne MacDougallGiffnock North2:16.812:16.81
52:19.25Anna CairnsPBU17WRoss CairnsInverness2:19.252:19.25
62:20.06Lily Simon U15W Pitreavie2:18.022:18.02
72:20.23Innes Wright U15M Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington 2:13.262:13.26
800m J (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:19.03Matthew FoxPBU15M Shettleston2:13.652:13.65
22:20.48Ryan KellockPBU15M Law2:14.852:14.85
32:20.58Brogan WallacePBSENW London Heathside2:15.572:15.57
42:21.24Finn MilliganPBU20MPatrick KellyLaw2:19.372:19.37
52:21.71Caitlyn Christie U17WWilliam SharpFalkirk2:19.42:19.4
62:22.46Millie McClelland-BrooksPBU15WNorrie HayBanchory Stonehaven2:19.382:19.38
72:23.02Grace MacDonaldSBU17WNichola CrawfordInverness2:15.632:15.63
82:26.78Holly Ovens U15WSteven DoigFife/Falkirk2:18.812:18.81
92:28.78Isla Scott U17WLynne MacDougallGiffnock North2:26.362:22.92
102:33.34Amber Wade U15WDuncan RobertsonGiffnock North2:21.972:21.97
800m K (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:24.68Ruth WalshPBU15WDuncan RobertsonGiffnock North2:24.682:24.68
22:25.17Charlotte MacPhiePBU15WDavid ArnottCorstorphine2:25.172:25.17
32:25.65Jessica TaylorPBU15W Edinburgh AC2:23.472:23.47
42:27.54Megan McKayPBU15W Edinburgh AC2:22.002:22.00
52:27.62Fiona Currie U17W Law2:26.422:26.42
62:28.27Laura HaggartyPBV35WJim YoungKilmarnock2:25.112:25.11
72:32.24Jessica Inglis U15W Law2:26.272:26.27
82:33.53Katie WoodsPBU15W Shettleston2:27.032:27.03
92:34.23Tuscany Wright U17W Giffnock North2:28.122:28.12
102:41.38Nicole RitchieSBU17W Annan2:41.382:38.77