Scottish East District League External Results
Livingston
22 Jan 22
1.6KXC 3KXC 4KXC 6KXC 9KXC 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2 3
 
1.6KXC U11M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
5 6:00Robert HortonU11M  Team Borders
1 6:01Sam WilkieU13M12 Harmeny
2 6:04Josh TaylorU11M  Falkirk Victoria Harriers
3 6:22Harry CookU11M  Banchory Stonehaven AC
4 6:24Harry WhiteU13M13 Harmeny
6 6:36Roy BeattieU11M  Harmeny AAC
7 6:36Fred CurrieU13M13 Harmeny
8 6:36Francis FinneganU11M  Lasswade AAC
9 6:46Struan MckayU13M12 Aberdeen
10 6:50James ShinnieU11M  Aberdeen AAC
11 6:53Mylo HibbertU11M  Corstorphine AAC
12 6:54Teo McInallyU13M12 Corstorphine
13 6:56Murray KirkhopeU11M  Edinburgh AC
14 6:56Elliot GrantU11M  Corstorphine AAC
15 7:00Brodie SimonU13M12 Pitreavie
16 7:07Michael MasseyU13M  Pitreavie
17 7:10Rory LoggU11M11 Edinburgh AC
18 7:10Finlay MacAdamU11M  Central AC
19 7:20David CurrieU13M12 Harmeny
20 7:21Cillean MorrisonU11M  Harmeny AAC
21 7:32Josh LeeU13M12 Harmeny
22 7:34McLaren WelshU11M  Teviotdale
23 7:37Rory ClarkeU11M  Corstorphine AAC
24 7:40Jaden MacKayU11M11 Dunfermline Track & Field
25 7:43Archie SalisburyU11M  Strathearn Harriers
26 7:44Grover DonaldsonU11M  Strathearn Harriers
27 7:45Oliver DoddU11M  Linlithgow AC
28 7:50Finlay McNeillU11M  Corstorphine AAC
29 7:52Max Rodriguez-GuellU11M  George Heriots School
30 8:04Teddy Dowse-MooreU11M  Strathearn Harriers
31 8:04Joe DowseU11M  Strathearn Harriers
32 8:07Jacob McleodU11M11 Pitreavie
33 8:41Conner HannaU11M  Harmeny AAC
34 9:00Max JohnstonU11M  Linlithgow AC
35 9:27Adam McallisterU11M11 Pitreavie
1.6KXC U11W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 6:23Lucia ConnellU13W12 Strathearn
2 6:28Skye RobertsonU11W11Gordon RobertsonFalkirk
3 6:42Katy RaeU11W11 Aberdeen
4 6:43Emily TaylorU13W12 Ellon/Aberdeen
5 6:51Imogen TurnerU11W11 Musselburgh
6 6:53Serena LeesU13W  Edinburgh AC
7 6:56Alexa HoldenU13W12 Harmeny
8 6:57Branna KennyU11W  Haddington RC
9 6:58Gabi WhyteU11W  Perth Strathtay Harriers
10 7:02Emi DauntU13W  Edinburgh AC
11 7:09Breagha HastieU11W11 Dundee Hawkhill
12 7:16Tessa RussellU13W  Dunbar RC
13 7:18Laura KitchinU11W10 Lasswade
14 7:21Rachel CollingsU11W  Team East Lothian
15 7:22Katy MacDonaldU13W  Edinburgh AC
16 7:31Aine McatarsneyU13W12 Falkirk
17 7:32Emily McguireU11W11 Harmeny
18 7:33Fearne JarrattU11W  Fife AC
19 7:35Rachel GoveU11W11 Ellon/Aberdeen
20 7:36Scarlet DonnellyU13W  Pitreavie
21 7:38Florence BaileyU11W11 Team East Lothian
22 7:40Amelie DavidsonU11W  Harmeny AAC
23 7:40Mia TyeU11W  Lasswade AAC
24 7:45Francesca JarrettU11W10 Fife
25 7:45Lily PritchardU13W  Dunfermline Track & Field
26 7:48Lillie PaulU11W  Harmeny AAC
27 7:49Heidi LaingU11W11 Pitreavie
28 7:52Caitlin ChalmersU13W12 Dunfermline Track & Field
29 7:54Rebecca HardieU11W11 Harmeny
30 7:56Lucy SteedmanU11W10 Pitreavie
31 7:57Gabriella ShinnieU11W  Aberdeen AAC
32 7:58Aria McFarlaneU11W  Harmeny AAC
33 8:00Airlie OakleyU13W  Livingston
34 8:03Clara MansellU11W  Edinburgh AC
35 8:04Frances KirtonU13W  Harmeny
36 8:24Gabriella JarrettU11W10 Fife
37 8:26Amelie MathersU13W12 Pitreavie
38 8:28Rowena BarnettU13W  Pitreavie
39 8:46Olivia SparkU11W  Lasswade AAC
40 8:48Caitlin GrayU11W  Corstorphine AAC
41 8:49Frankie GrayU11W  Corstorphine AAC
42 8:50Ava-Rose WattersU11W  Musselburgh & District AC
43 8:55Megan BaillieU11W  Haddington Running Club
44 9:09Agnes ListerU13W12 Pitreavie
45 9:15Imogen SmithU13W12 Pitreavie
46 9:20Karis McKimmieU11W  Lasswade AAC
47 9:43Isla OakleyU13W  Livingston
 
3KXC U13M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 10:41Harry MackayU13M3 Edinburgh AC
2 10:43Fergus RossU13M3Andrew RossHarmeny
3 10:47Hamish HunterU13M2 Falkirk
4 10:55Daniel McIntyreU13M3 Harmeny
5 10:57Reuben LeesU13M2 Edinburgh AC
6 11:03Archie DalglieshU13M3 Gala
7 11:03Jake PageU13M2 Team East Lothian
8 11:08Lukas SonnenvilleU13M  Edinburgh AC
9 11:19Josh DauntU13M2 Edinburgh AC
10 11:22Danny ConveryU13M2 Edinburgh AC
11 11:25Joe SmithU13M2 Musselburgh
12 11:33Cahal McatarsneyU13M3 Falkirk
13 11:34Tom BrydieU13M2 Edinburgh AC
14 11:40Charlie DalglieshU13M3 Team Borders/Gala
15 11:42Ruaridh PearsonU13M  Team Borders
16 11:43Luke SedmanU13M2 Falkirk
17 11:43Joel GillanU13M3 Central
18 11:44Patrick PimU13M  Edinburgh AC
19 11:48Ben PatersonU13M1 Harmeny
20 11:51Alex HenthornU13M2 Aberdeen
21 12:00Reuben McAllisterU13M2Nichola CrawfordAberdeen
22 12:04Jonathan MacqueenU13M2 Lasswade
23 12:08Aleck SpurwayU13M2 Strathearn
24 12:10Thomas GornallU13M2 Team East Lothian
25 12:11Finlay LiddellU13M2 Dundee Hawkhill
26 12:11Lewis GibsonU13M3 Dundee Hawkhill
27 12:17Frazer LeesU13M2 Pitreavie
28 12:19Lorcan MorrisonU13M3 Harmeny
29 12:22Gregor AdamsonU13M3 Gala
30 12:26Sam BrooksU13M3 Aberdeen
31 12:30Danny FletcherU13M3 Lothian
32 12:33Finlay GlassU13M  Lasswade AAC
33 12:34Callum McBeanU13M3 Strathearn
34 12:35Toby MonaghanU13M  George Heriots School
35 12:37Ross AllanU13M2 Pitreavie
36 12:37Aiden MacDonaldU13M3 Aberdeen
37 12:39Archie CruickshankU13M1 Corstorphine
38 12:42Ben CruickshankU13M1 Corstorphine
39 13:00Lauchie WelshU13M2 Lasswade
40 13:02Rory WilkenU13M  George Heriots School
41 13:02Ruaraidh BarnettU13M2 Pitreavie
42 13:04Rory McNeillU13M3 Corstorphine
43 13:06Tim RoseU13M  George Heriots School
44 13:09Elliot CameronU13M  Musselburgh & District AC
45 13:11Felix GrayU13M  Corstorphine AAC
46 13:16Cohen HardieU13M3 Musselburgh
47 13:24Murray LearmondU13M  Team Borders
48 13:32Jacob MarshallU13M1 Harmeny
49 13:45Ruari McMurdoU13M2 Pitreavie
50 13:47Callum WoodU13M2 Pitreavie
51 13:54Rhuaridh WoodU13M  Lasswade AAC
52 14:01Nathan LawrenceU13M  Lasswade
53 15:04Lachlan BaillieU13M2 Haddington RC
54 15:09Sam ParkerU13M  Pitreavie
55 15:32Joseph WhyteU13M3 Pitreavie
56 15:34Rory BullockU13M3 Edinburgh AC
57 15:35Adam HeadU13M3 Harmeny
58 16:00Felix Rodriguez-GuellU13M  George Heriots School
59 16:05Luke HamiltonU13M1 Dunfermline Track & Field
3KXC U13W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 11:18Eilidh DallasU13W3 Strathearn
2 11:19Cerys WrightU13W2 Team East Lothian/Haddington RC/Hunters Bog Trotte
3 11:21Freya BrownU13W2 Team East Lothian
4 11:53Nancy CorrieU13W2Craig StewartHarmeny
5 11:55Zoey MorganU13W3 Dundee Hawkhill
6 12:00Emilie PaulU13W2 Harmeny
7 12:05Kirsty RankinU13W  Team Borders
8 12:09Georgia BruceU13W2Craig StewartHarmeny
9 12:13Carys MeltonU13W2Craig StewartHarmeny
10 12:20Ava RichardsonU13W3 Team Borders/Gala
11 12:24Elise FieldU13W  Team Borders
12 12:26Annabelle Van der MerweU13W3 Edinburgh AC
13 12:31Kacie BrownU13W1 Gala
14 12:33Josie AndersonU13W2 Falkirk
15 12:45Rachel CavesU13W  Harmeny
16 12:47Elizabeth CookU13W3 Banchory Stonehaven
17 12:48Corri McgouganU13W3 Falkirk
18 13:02Isla DuncanU13W2 Edinburgh AC
19 13:07Annie ClarkeU13W3 Corstorphine
20 13:10Sula RussellU13W1 Team East Lothian
21 13:10Nina McDowellU13W1 Moorfoot
22 13:11Stella CrawfordU13W1 Edinburgh AC
23 13:21Cara WatsonU13W  Harmeny AAC
24 13:26Beth McWilliamU13W3 Lasswade
25 13:28Olivia DinnesU13W2 Aberdeen
26 13:29Sophie HogarthU13W  Edinburgh AC
27 13:31Isla McGrathU13W  Corstorphine AAC
28 13:31Madelaine BlanchardU13W2 Strathearn
29 13:35Nieve HannellU13W2 Pitreavie
30 13:36Sophie ImlachU13W2 Aberdeen
31 13:40Jaidyn BrownU13W3 Gala
32 13:48Catriona ScottU13W3 Edinburgh AC
33 13:51Maya ColtartU13W3 Edinburgh AC
34 13:57Emma ThomsonU13W3 Lasswade
35 14:01Lucy GibbU13W2 Dunfermline Track & Field
36 14:07Hannah JohnsonU13W2 Falkirk
37 14:09Juno TaylorU13W1 Edinburgh AC
38 14:09Amber CunninghamU13W1 Lothian
39 14:11Lily HardinghamU15W4 Harmeny
40 14:19Hermione LeeU13W  George Heriots School
41 14:27Eilidh MowbrayU13W3 Lasswade
42 14:47Mairi GathererU13W3 Perth Strathtay
43 15:29Caris WilsonU13W3 Harmeny
44 16:08Esme AckroydU13W2 Harmeny
45 16:09Robyn LuptonU13W1 Haddington RC
46 16:28Elsie ScottU13W  Edinburgh AC
 
4KXC U15M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 13:54Andrew McWilliamU15M2 Lasswade
2 13:59Innes WrightU15M2 Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington
3 14:03Rowan TaylorU15M2 Lasswade
4 14:05James WotherspoonU15M1 Harmeny
5 14:15Matthew HoldenU15M1Andrew RossHarmeny
6 14:23Dylan DauntU15M1 Edinburgh AC
7 14:27Thomas ReynoldsU15M2Nichola CrawfordAberdeen
8 14:28Oscar ChirnsideU15M1 Aberdeen
9 14:40Finlay MckayU15M2Aaron OdentzAberdeen
10 14:52Zico FieldU15M  Team Borders
11 14:57Harris CallanderU15M1 Aberdeen
12 15:01Andrew GrantU15M1 Strathearn
13 15:03Kieran HardieU15M1Andrew RossHarmeny
14 15:04Finlay RaeU15M1Aaron OdentzAberdeen
15 15:05Irvine WelshU15M2 Teviotdale
16 15:09Mairi GathererU15M  Perth Strathtay Harriers
17 15:13Fraser LuptonU15M1 Team East Lothian
18 15:21Ollie WishartU15M1 Pitreavie
19 15:27Aaron MiddletonU15M2 Central
20 15:34Logan Le PelleyU15M2 Edinburgh AC
21 15:37David CuthbertU15M2Steven ChalmersDunfermline Track & Field
22 15:41Ross ChristieU15M  Team Borders
23 15:55Shaun PymanU15M  Team Borders
24 16:03Nate RennieU15M2 Aberdeen
25 16:06Murdo HastieU15M1 Dundee Hawkhill
26 16:07Sam BeattieU15M1 Harmeny
27 16:10Jonathan CollingsU15M2 Lothian
28 16:12Patrick SnowdenU15M2 Lasswade
29 16:13Lewis AndrewsU15M2 Corstorphine
30 16:19Kieran GlassU15M  Lasswade AAC
31 16:26Daniel GrayU15M2 Falkirk
32 16:29Luke GrieveU15M2 Moorfoot
33 16:57Andrew RobinsonU20M7 Woodford Green Essex Ladies/Georgetown Uni
34 17:03Cian MurryU15M  Lasswade AAC
35 17:04Lewis HarrisonU15M1 Corstorphine
36 17:05Alexander ArrisU15M1Aaron OdentzAberdeen
37 17:07Killian TrenholmU15M2 Central
38 17:11Jamie DuncanU15M1 Edinburgh AC
39 17:24Kieran MatthewsU15M2 Dundee Hawkhill
40 17:55Dan BarnardU15M  Musselburgh & District AC
41 17:57Will HeatlieU15M  Lasswade AAC
42 18:10Matthew FisherU15M1 Fife
43 18:41David IvoryU15M2 Unknown
44 18:42Archie BussonU15M2 Unknown
45 18:54Charlie BraddonU15M  Edinburgh AC
46 18:55Thomas MilneU15M  George Heriots School
47 18:56Finn NicholU15M  George Heriots School
48 19:55Finlay WilsonU15M2 Unknown
4KXC U17W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1115:01Natasha PhillipsU17W2Nigel ReynoldsDundee Hawkhill
2115:21Orlaith ShepherdU15W-1 Edinburgh AC
3215:30Jessica TaylorU15W-2 Edinburgh AC
4215:50Catriona KaneU17W1 Central
5315:53Eliza KonigU15W-2 Fife
6316:01Katie ChristieU17W2 Falkirk
7416:11Anise Macaulay OrrU17W2 Edinburgh AC
8416:23Lois CantU15W-2 Falkirk
9516:26Anna CrudenU15W-1 Edinburgh AC
10616:37Dashka MacDonaldU15W-2 Edinburgh AC
11716:45Abby FarquharU15W-1Nichola CrawfordAberdeen
12816:46Elena LeeU15W-1 Moorfoot/Team Borders
13916:49Eva CameronU15W-1David ArnottCorstorphine
14516:52Erin HendryU17W2John PentecostFalkirk
15616:59Sorcha ShepherdU17W2 Edinburgh AC
Page: 1 2 3