Scottish Joint League Meeting External Results
Grangemouth
29 May 22
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SM 1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:56.81Duncan Robinson U23M Giffnock North3:46.943:46.94
24:01.19Andrew McGillSBU20M Livingston3:57.663:56.88
34:02.10Jonathan MarshallPBU20M Livingston3:58.903:58.90
44:05.57Aidan PagePBU17MAlister RussellTeam East Lothian3:58.623:58.62
54:06.51Logan Beagley U20M Livingston4:01.734:01.73
64:06.66Hamish MckayPBU17MAaron OdentzAberdeen4:06.384:06.38
74:07.27Gavin CooneyPBSENM Edinburgh AC4:07.274:07.27
84:07.30Steven MurraySBSENMAndrew FergusonAberdeen/Aberdeen Uni4:07.204:00.06
94:07.68Oscar LoganPBU20MPatrick KellyLaw4:07.684:07.68
104:07.84Jamie ConnorPBU17MNiall WalkerEast Kilbride4:05.484:05.48
114:09.82Rhys CrawfordPBU17MNichola CrawfordAberdeen4:09.824:09.82
124:10.24Luke LindsayPBU17M Kilbarchan4:10.244:10.24
134:14.72Aleksander Jovcic U17MAaron OdentzAberdeen4:09.254:09.25
144:25.13Lachlan Buchanan U17MStephen MackayInverness3:57.713:57.71
-DNFSam Lesley SENM Guernsey/Shettleston3:59.083:59.08
1500 SM 2
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:11.88Declan MurraySBSENM Macclesfield/Edinburgh Uni4:11.883:59.09
24:13.19Jonathan DowneyPBU20M Kilmarnock4:13.194:13.19
34:13.95Josh AdamsPBU20M Giffnock North4:13.954:13.95
44:14.23Ethan LorimerPBU17MAndrew RossHarmeny4:14.234:14.23
54:14.59Alasdair NugentPBU17MAngela CarsonGiffnock North4:09.274:09.27
64:20.82Innes WrightPBU17M Team East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington 4:14.494:14.49
74:24.20Sam MacNeilPBSENMSandy CameronEdinburgh AC4:21.904:21.90
84:24.32Caleb BrockPBU17M Aberdeen4:21.554:21.55
94:26.11Logan Whitton U17M Law4:23.074:23.07
104:26.53Jamie MooneyPBU20M Airdrie Harriers4:26.534:26.53
114:26.65Matthew Cox U20MDudley WalkerGiffnock North4:16.264:16.26
124:27.23Thomas Reynolds U17MNichola CrawfordAberdeen4:25.884:25.88
134:30.21Ross HillSBSENMPatrick KellyLaw4:30.214:24.70
144:31.19Ryan Kellock U17M Law4:29.994:29.99
154:36.18Grant McEachern U17M Cumbernauld4:29.274:29.27
1500 SM 3
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:23.82Andrew IrvinePBSENMDerek EastonCentral/Stirling Uni4:23.824:23.82
24:24.66Sam GrivellPBU20M Central4:24.664:24.66
34:26.12Munro StrachanPBU17M Dunfermline Track & Field4:26.124:26.12
44:28.14Adam WettonPBU20MDavid ArnottCorstorphine4:17.284:17.28
54:28.34Patrick BarnesPBU17M Edinburgh AC4:28.344:28.34
64:28.92Harry JacksonPBU17M Aberdeen4:28.924:28.92
74:29.55David CuthbertPBU17MSteven ChalmersDunfermline Track & Field4:29.554:29.55
84:38.82Finlay MckayPBU17MAaron OdentzAberdeen4:34.14:34.1
94:45.06John Marshall U17M Team East Lothian4:43.414:39.20
104:46.84Caleb MacLeod U17M Inverness4:32.434:32.43
114:52.49Daniel LoganPBU17M Helensburgh4:52.494:52.49
125:12.33William ScottPBU17M Helensburgh5:09.585:09.58
1500 SM 4
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:25.14Oliver MacDonaldPBU17M Giffnock North4:13.974:13.97
24:36.80James LeafPBU17M Giffnock North4:36.804:36.80
34:37.58Glen GriffithsPBU17M Giffnock North4:37.584:37.58
44:37.84Kyle Johnstone U17M Greenock Glenpark4:30.154:30.15
54:40.55Peter GrahamPBV35M Edinburgh AC4:40.554:40.55
64:48.31Adam CliffordPBU17M Shettleston4:48.314:48.31
74:53.63Nate RenniePBU17M Aberdeen4:53.634:53.63
84:54.03Aaron ThomsonPBU17M East Kilbride4:54.034:54.03
95:00.79Lewis ThorpePBU17M East Kilbride5:00.795:00.79
105:01.40Joseph ReillyPBU17M Shettleston4:59.934:59.93
115:13.15Jonathan Hunter U17MNiall WalkerEast Kilbride4:53.594:53.59
1500 SW 1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:38.13Caitlin PurcellSBU20WNichola CrawfordAberdeen/Edinburgh Uni Hare & Hounds4:38.134:36.67
24:38.88Caitlyn ChristiePBU17WWilliam SharpFalkirk4:38.884:38.88
34:40.19Emily McNicolPBSENWEdward McQuillanLaw/Strathclyde Uni4:36.854:36.85
44:40.99Kirsty PurcellSBU20WNichola CrawfordAberdeen/Edinburgh Uni Hare & Hounds4:40.994:33.33
54:45.12Orlaith ShepherdPBU17W Edinburgh AC4:42.454:42.45
64:46.33Hannah Taylor U17WNichola CrawfordAberdeen4:38.834:38.83
74:51.58Jessica Inglis U17W Law4:49.954:49.95
84:56.14Esme Dougall U17W Giffnock North4:53.014:53.01
95:03.30Olivia Robbins U17W Team East Lothian4:53.674:43.64
105:03.84Aimee Tawse U20W Aberdeen5:02.244:51.58
-DNFDaisy Cumming U20W Dunfermline Track & Field4:55.484:38.94
1500 SW 2
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:57.52Alicia PatonSBSENW Cumbernauld/Glasgow Uni4:57.524:54.50
25:01.08Anna CrudenPBU17W Edinburgh AC5:01.085:01.08
35:03.12Katy Donnelly U17W Giffnock North5:00.844:59.75
45:03.31Chloe GilfillanPBU17W Larkhall5:03.315:03.31
55:05.21Rhianna Docherty U17W East Kilbride5:03.515:03.51
65:09.03Emma JohnsonSBU20W Corstorphine/Edinburgh Uni Hare & Hounds5:09.034:39.44
75:11.15Abby FarquharSBU17WNichola CrawfordAberdeen5:11.155:09.16
85:11.89Aimee Anderson U17W East Kilbride4:52.634:52.63
95:17.72Carly SmithSBU17W Livingston5:17.724:54.50
105:27.00Ellie SinclairPBU20W Aberdeen5:27.005:27.00
1500 SW 3
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:21.95Rachel StevensPBU17W Haddington RC5:21.955:21.95
25:22.86Ella NicholsonPBU17W Team East Lothian5:22.865:22.86
35:25.99Anne Howie V60W Aberdeen/Scottish Vets H5:18.635:15.95
45:26.21Taylor MorePBU17W Airdrie Harriers5:19.465:19.46
55:31.53Imogen MarshallPBU17W Livingston5:29.605:29.60
65:34.72Grace Wilson U17W Airdrie Harriers/Team North Lanarkshire5:31.945:30.19
75:36.18Alexandra Cathie U20WThomas GrahamWhitemoss5:29.785:29.78
85:45.94Robyn McKerracherSBU17W Central5:45.945:33.7
95:46.32Amy Andrew U17W East Kilbride5:38.105:38.10
105:59.61Cristina ElliotSBU17W Team East Lothian5:59.615:38.1