BMC PB Classic External Results
Milton Keynes
4 Jun 22
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Mens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:54.95Henry DoverPBU17M Shaftesbury Barnet3:51.643:51.64
23:57.19Christopher Perkins U20MGary CurtisBirtley3:56.323:54.59
33:57.52Leo Freeland U20MSharon EdghillMarshall Milton Keynes/Wingate University3:50.933:50.93
43:57.65Louis SmallPBU20M Ashford AC3:57.653:57.65
53:58.70Adam BarberPBU20M Harborough3:58.703:58.70
63:58.72Jack Small U20MStella BanduAshford AC3:57.113:57.11
73:59.15James WardlePBU20MGraham MoffattRushcliffe3:57.073:57.07
84:01.55Abdirahim Hamud U20MIdris HamudShaftesbury Barnet3:56.793:56.79
94:01.78William Rabjohns U17MMark PauleyPoole AC3:54.893:54.89
104:05.88Ethan Gear U20MSteve FuryMedway & Maidstone3:58.343:58.34
114:06.27Joseph Chamberlain U20MMike DunphyDacorum4:00.723:57.31
124:14.14Noah Bennett U20MAnthony LoveRugby & Northampton3:57.013:55.97
134:22.25Max Berry U20M St. Edmund Pacers4:01.654:01.32
Mens 1500m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:59.48Harry HewittPBU20MRussell ProsserPeterborough & Nene Valley3:52.463:52.46
24:02.75Jack KinradePBU17MColin LancasterShrewsbury4:02.754:02.75
34:02.90Samuel BerhanePBU17M Sweden4:02.904:02.90
44:03.36Ethan Brady-Jones U20MSarah KearneyWirral3:58.673:58.67
54:04.53Jack DaviesSBU20M Derby3:57.903:57.90
64:04.58Henry Yelling U20MJohn ClementsBrighton & Hove4:04.174:04.17
74:05.43Luke DavisPBU20M Western Tempo4:05.434:05.43
84:05.79Conrad Norman U17MGuy HoldenSouth London3:59.423:59.42
94:06.44Thomas James U20MVince GoldingCrawley4:02.634:02.63
104:06.72James Peck U20M St. Edmund Pacers4:01.194:01.19
114:08.76Alex Lennon U15MNick HancockSutton & District4:02.454:02.45
124:10.40Frank McGrath U20MPatrick McgrathWindsor Slough Eton & Hounslow/Lagan Valley/Cookha4:02.544:02.54
134:12.49Christo ChiltonSBU17MGuy HoldenSouth London4:12.494:06.56
144:19.30Caleb O'Neill U20MAndrew HobdellHerts Phoenix4:06.84:06.8
154:24.06Daniel Harrison U20MRob AndrewsGreat Yarmouth4:03.64:03.6
Mens 1500m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:08.05Joshua FisherPBU20M Shaftesbury Barnet4:05.064:05.06
24:08.52Joseph O'ConnellPBU20MMick WoodsHarborough4:04.624:04.62
34:11.46Matthew Drummond Clark U15MAndy BibbyPreston4:05.554:05.55
44:12.31George WilsonPBU15MJoanna Louise EvansCleethorpes4:07.824:07.82
54:13.53Max WinfieldPBU20MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet/Hertfordshire Schs4:11.984:11.98
64:14.71Kristian Tung U20M Ealing Southall & Middx/Shropshire Schs/Malaysia4:04.174:04.17
74:19.27Alexander Hägg U17M Sweden4:18.774:18.77
84:20.08Iwan Thomas U17MNeil ThomasCarmarthen4:14.544:14.54
94:20.82Nathaniel Rowe U17MBecca RoweCity of Stoke4:11.304:11.30
104:22.30Euan PinderSBU17MNick HughesChiltern4:15.784:15.78
114:26.58Archie PinderSBU17MNick HughesChiltern4:12.754:12.75
124:27.41Alexander Didaskalou U15MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:19.774:19.77
134:37.28Nathan Lamb U15MAnthony LoveRugby & Northampton4:20.654:20.65
Womens 1500m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:26.12Zoe GilbodyPBU17WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley/Shropshire Schs4:25.514:25.51
24:28.70Keira Brady-Jones U20W Wirral4:26.734:22.10
34:29.96Shaikira KingPBU15WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:25.754:25.75
44:34.02Pippa Roessler U20WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:21.284:21.28
54:47.62Freya Ruffels U17WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:41.594:41.59
64:48.01Imogen Saunders U15WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:42.104:37.80
74:48.04Verity ValentinePBU15W St. Edmund Pacers4:48.044:48.04
84:49.39Eva Jha U15WAndrew CarterVale Royal4:34.614:34.61
94:56.35Alice Bennett U17WShane SmithKettering4:33.574:33.57
Mixed 1500m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:23.46Noah Scott-DonkinPBU15MDerek DarnellHuntingdonshire4:08.104:08.10
24:27.61Alex Brent U20MSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:25.54:25.5
34:28.14Noah HomerPBU13MCatherine MuthBirchfield H4:23.954:23.95
44:30.73Jacob NugentPBU15M Mansfield4:29.04:29.0
54:35.78Ben E Taylor U17MKeeley SuttonNotts4:28.54:28.5
64:37.74Macsen Toogood U15MNeil ThomasCarmarthen4:37.374:37.37
74:38.91Samuel DavisSBU17M Banbury4:30.154:30.15
84:44.72Richie MackPBU15M Banbury4:42.94:42.9
94:45.09Euan Phillips U15MJeremy SothcottShaftesbury Barnet4:37.764:37.76
104:45.33Alex Hughes U15MNick HughesChiltern4:35.804:35.80
114:46.04Louie Hemmings U13MDavid ClayPeterborough & Nene Valley4:43.564:43.56
124:48.51Liberty Whyte U17W Blackheath & Bromley4:46.714:46.71
135:03.41Milo Brotherton U15MMary ParkesWreake & Soar Valley4:42.44:42.4
Mixed 1500m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.61Alice Cox U15WTony LinternCrawley4:44.664:44.66
24:51.53Seamus ConlonPBU15M Wreake & Soar Valley4:44.624:44.62
34:52.78Ciara MuzioPBU20WJohn ClementsBrighton & Hove4:52.784:52.78
44:53.65Elsie Jacobs U15WBarry HearnMarshall Milton Keynes4:47.094:47.09
44:53.65Gwenno GoodeSBU20W Cardiff4:53.654:46.53
64:53.69Lauren WebbPBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes4:43.224:43.22
74:53.95Katie Webb U15WBarry HearnMarshall Milton Keynes4:41.684:41.68
84:54.62Posie Shaw U15WJeremy SothcottShaftesbury Barnet4:49.734:49.73
94:56.24Immi Edwards U15W Basingstoke & Mid Hants4:56.124:56.12
104:56.87Eva Bartlett U17WPatrick McgrathWindsor Slough Eton & Hounslow/Cookham4:49.664:49.66
114:57.40Megan Taylor U15WKeeley SuttonNotts4:51.724:51.72
124:58.88Zachary Scott U15MShane SmithKettering4:52.744:52.74
135:00.03Sophia ChapmanPBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes4:48.104:48.10
145:00.21Eloise Foster U15WBryan ClintonSwindon4:57.34:57.3
155:02.87Isla Hall U15W Jersey4:58.44:58.4
165:06.34Luciana Smith U15W Blackheath & Bromley4:50.074:50.07
175:09.16Zane Simpson U13M Jersey4:57.144:57.14
185:09.44James Clutton U15MShane SmithKettering4:57.744:57.74
Mixed 1500m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:53.37William HapgoodPBU13MPatrick McgrathWindsor Slough Eton & Hounslow/Cookham4:29.764:29.76
24:54.52Josh FitchettPBU17MJulie FreelandMarshall Milton Keynes4:54.524:54.52
34:54.94Teddy Silvey U15M Cookham4:50.354:50.35
44:56.90Jake TyrrellPBU15MRoss TyrrellWreake & Soar Valley4:45.114:45.11
54:59.91Charlie Quantrill U13MNick HughesChiltern4:53.754:53.75
65:02.55Lillie Holford U15W Wreake & Soar Valley4:59.964:59.96
75:03.03Harlee HookerPBU13MShane SmithKettering5:00.905:00.90
85:03.76Kaitlin BaitsonPBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes5:01.295:01.29
95:04.32Finley Brooker U15MShane SmithKettering4:59.24:59.2
105:08.91Edward FaulknerPBU15M Wycombe4:52.774:52.77
115:09.98Laddie Shaw U13MTy HoldenShaftesbury Barnet5:09.255:09.25
125:10.24Evie Hemmings U15WDavid ClayPeterborough & Nene Valley5:10.05:10.0
135:10.64Charlotte Docwra U20WSteve PerkinChiltern5:08.485:08.16
145:13.07Harrison HillPBU15M Wreake & Soar Valley5:01.925:01.92
Mixed 1500m G
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:11.50Lottie HemmingsPBU20WRussell ProsserPeterborough & Nene Valley5:11.505:11.50
25:11.66Mollie DavisPBU13W Banbury5:07.145:07.14
35:15.61Honey FitzgeraldPBU15WPatrick McgrathWindsor Slough Eton & Hounslow/Cookham5:15.615:15.61
45:20.77Sophie Toyn U20WRichard MasseyMansfield5:18.815:10.67
55:20.97Erin Carney U15WAndrew CarterVale Royal5:14.125:14.12
65:23.03Katie LennoxPBU13WBarry HearnMarshall Milton Keynes5:17.895:17.89
75:31.34Harriet ShawPBU15WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:31.345:31.34
85:33.34Ivy Uhart U15WMichael TaylorWycombe5:22.075:22.07
95:45.97Ellie Faulkner U17W Wycombe5:32.845:32.84
105:51.84Lexi O'LearySBU15WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:51.845:48.04
115:51.89Clara BoothPBU13WShane SmithKettering5:42.85:42.8