Surrey County Championships External Results
Kingston
14-15 May 22

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:49.23George OgdenPBU20M2Guy HoldenSouth London8:49.238:49.23
28:50.40Thomas James U20M2Vince GoldingCrawley8:34.178:34.17
38:51.74Ishaan MakkarPBU20M2 South London8:51.748:51.74
48:51.75Adam Hudson U20M2Maureen HancockSutton & District8:36.948:36.94
58:55.14Tom ChandlerPBU20M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District8:55.148:55.14
69:00.10James Winship U20M1 Bracknell AC8:56.848:56.84
79:08.59Martin SunderlandPBU20M1Steven GillinghamWoking8:52.148:52.14
89:27.52Kay DaviesPBU20M1 Guildford & Godalming9:27.529:27.52
99:30.73James GarnerPBU20M1 Guildford & Godalming9:30.739:30.73
1010:44.68Alexander RodriguezPBU20M1 Epsom & Ewell10:44.6810:44.68
3000 U17M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:04.59Matthew PickeringPBU17M2Guy HoldenSouth London8:49.558:49.55
29:14.43Joseph HuntPBU17M1 Holland Sports AC9:14.439:14.43
39:21.14Alex BishopPBU17M2 Aldershot, Farnham & District9:03.699:03.69
49:28.88Daniel SlavenPBU17M2 Epsom & Ewell9:28.889:28.88
59:38.22Timothee Adler U17M2 Epsom & Ewell9:17.079:17.07
69:53.36Oscar KinironsPBU17M2Terry O'NeillBelgrave9:53.369:53.36
79:57.48Harry BellPBU17M2James McDonaldHerne Hill9:39.19:39.1
810:12.94Timmy Harvey-Smith U17M1 Kingston & Poly10:12.4110:12.41
910:19.92Nathan D'HaesePBU17M1Richard VassallKingston & Poly10:19.9210:19.92
3000 U15M (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:11.91Benjy CarrPBU15M2 Epsom & Ewell10:11.9110:11.91
210:13.13Harvey O'SheaPBU15M1 Epsom & Ewell10:13.1310:13.13
310:16.76William WeyhamPBU15M1Kay ThoburnSouth London10:16.7610:16.76
410:18.62Thomas HollandPBU15M1 Epsom & Ewell10:18.6210:18.62
510:39.72Rory OrsbornPBU15M2 Epsom & Ewell10:39.7210:39.72
611:17.51Dylan MorrisonPBU15M1 Woking11:17.5111:17.51
711:35.68Thomas EnglefieldPBU15M1 South London11:35.6811:35.68
3000 SW (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:23.30Stephanie Hewitt SENW Jim YoungBelgrave/Imperial/Kilmarnock10:16.110:16.1
210:28.73Eloise Bull SENW Sally StrawReigate Priory/Birmingham Uni10:27.910:27.9
310:51.79Lizzie Goldie-Scot SENW Charlie DickinsonBelgrave10:44.0110:22.37
3000 U20W (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
111:45.18Natasha GriffithsPBU20W1 Camberley11:45.1811:45.18
212:22.22Sophie LomasSBU20W1Stuart FlackEpsom & Ewell11:01.3910:36.37
312:30.98Helena Bhattacharya U20W2Anne HegvoldHercules Wimbledon12:27.812:27.8
3000 U17W (15 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:07.03Katie PyePBU15W-1Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:45.879:45.87
210:52.89Lily Brown U17W1 Epsom & Ewell10:52.1210:52.12
311:04.67Abigail BushellPBU17W1 Guildford & Godalming11:04.6711:04.67
411:32.03Vivi Marshall U17W1James McDonaldHerne Hill11:28.4311:28.43
511:49.46Izzy Perry U17W1James McDonaldHerne Hill11:45.4710:49.11