National Junior League Northern Premier Division External Results
Gateshead
24 Jul 11
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:05.41Scott StirlingPBU20MJohn PentecostFalkirk2:02.901:57.53
22:20.63Aidan Hilton U17MPaul BogganFalkirk2:17.482:17.48
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.10Peter Loudon U20MDavid CampbellEdinburgh AC/Team Edinburgh1:53.91:52.55
21:58.35Max Aitchison U17M Victoria Park City of Glasgow1:56.351:56.35
31:58.54Euan Martin U20MDavid LothianFalkirk1:58.361:53.77
41:59.77James SaxtonPBU17MJack HoweyWakefield/Ackworth1:58.341:51.51
52:03.27Niall CurleyPBU17M Fife2:03.272:01.06
62:16.26Alex Bradford U17MDanny GraySale Harriers Manchester2:04.461:59.7
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.15Connor Henderson U20MDerek ParkerKilbarchan/Team Glasgow1:58.31:55.97
21:59.60Simeon GreenwoodPBU20MJohn StephensonGateshead1:59.21:54.97
32:01.28Ben Stevenson U20MJohn PentecostFalkirk/Edinburgh Uni Hare & Hounds/Ochil1:59.731:53.13
42:06.11Ciaran Turton U17M Edinburgh AC/Northumberland Schs2:02.22:02.2
52:08.06Scott McAlpine U17MJohn WandsPitreavie2:04.772:03.9
62:10.02Ben Daggett U17M Wakefield2:02.102:02.10
800
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:24.00Stephie PennycookPBU17WJohn LeesFife2:22.32:07.98
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:14.78Olivia O'Hare U17WDavid CampbellEdinburgh AC2:10.662:10.66
22:16.78Iona Brodie U20WLiz NuttallDundee Hawkhill/Kingdom Athletics2:16.22:15.20
32:18.26Cherisse Walley U20W Sale Harriers Manchester2:12.872:12.87
42:20.61Stella Winters U17W Shettleston2:17.322:14.8
52:24.64Stephanie LoraineSBU20W Gateshead2:24.642:19.03
62:31.32Lana Turnbull U20WSteve CottomLothian/Forth Valley2:31.12:28.20
72:32.14Alice Lightfoot U20W Wakefield2:28.62:28.6
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:15.36Tyra Watson U20WVicente ModahlSale Harriers Manchester2:13.352:13.35
22:16.46Laura Muir U20WAlan MackintoshDundee Hawkhill2:13.31:58.69
32:24.32Blair WoodSBU17W Edinburgh AC2:24.322:21.3
42:30.10Lauren LambiePBU17W Giffnock North/Team West2:30.102:30.10
52:43.44Sarah Hodgson U17WColin GemsonLancaster & Morecambe2:31.82:30.0
62:57.64Emily WadgePBU17W Wakefield2:57.642:57.64
73:17.11Hannah LawlerPBU17WKevin MaguireFalkirk3:17.113:17.11