Scottish Young Athletes League North East Division External Results
Dundee
24 Apr 11
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:33.7Adam Scott U13MSteven DoigFife2:24.531:54.93
22:40.7Struan TweediePBU13M Inverness2:36.662:36.66
32:43.8Charlie BeesonSBU13MGrant Scott SmithBanchory Stonehaven2:43.81:57.77
42:44.7Harry Kilner U13M Aberdeen2:43.02:43.0
52:47.3Owen Johnson U13M North Uist2:43.692:10.38
63:02.0Fraser SutherlandPBU13M Arbroath & District3:02.03:02.0
73:04.9Jack AndersonSBU13M Dundee Hawkhill3:04.92:24.0
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:41.7J Ingleden U13M Fife  
22:42.7R McBean U13M I'ness  
32:44.9A Faroer U13M A'deen  
42:52.2Innes GrantSBU13M Banchory Stonehaven2:52.22:40.20
53:16.4M Dickson U13M Arb  
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:27.3Matthew KilnerSBU15MGrant Scott SmithAberdeen2:27.31:57.06
22:28.9Scott Bernard U15MRachel EdgarFife2:22.22:03.2
32:29.7Ruairidh GollanPBU15MJohn DaviesEast Sutherland2:29.72:08.89
42:36.9Hamish Sutherland U15M Arbroath & District2:28.22:17.19
53:05.2A McDonald U15M I'ness  
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:32.2Andrew DavisSBU15M Orkney2:30.462:12.2
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.4Michael FergusonPBU17MKen HoggBanchory Stonehaven/Aberdeen1:59.051:51.78
22:09.3Finlay Murray U17MJohn DaviesEast Sutherland2:06.581:53.06
32:11.6Bruce MillarPBU17M Fife2:00.81:56.08
42:12.4Callum EdwardsPBU17MBrian DurbidgeArbroath & District2:12.42:12.4
42:12.4C Mulcathy U17M Mont  
62:23.7F McLellen U17M I'ness  
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:14.1C Ayre U17M Fife  
22:16.8Scott Fraser U17M East Sutherland2:13.72:13.7
32:27.9J Smith U17M Mont  
42:33.8F Michael U17M I'ness  
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:39.2Erina BrownPBU13W Orkney/Team Hippo2:36.112:31.1
22:48.6N Arlie U13W Arb  
32:48.6Katy AitkenPBU13W Fife2:41.262:36.60
42:49.1Polly Christie U13W Banchory Stonehaven2:39.792:36.8
52:49.4Mary FlockhartPBU13WHarry LakelandInverness2:49.42:38.25
63:12.7G Cook U13W Mont  
73:19.2B McKensie U13W A'deen  
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:47.1Rhiannon KirkPBU13WSophie DunnettCaithness AAC/Edinburgh Uni Hare & Hounds2:37.452:27.50
23:00.4C Carter U13W A'deen  
33:08.1Sophia Thom U13W Inverness2:56.452:56.45
43:47.2M Cook U13W Mont  
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:30.3Katie Anderson U15WLiz NuttallDundee Hawkhill2:23.512:15.21
22:34.4Anna McErleanPBU15W Aberdeen2:32.382:32.38
32:34.8Sarah MacPhailPBU15W Orkney2:34.782:34.78
42:35.5Heather Campbell U15W Inverness2:23.702:17.79
52:40.6Eve SealyPBU15WAlan SealyBanchory Stonehaven2:33.92:28.98
62:49.3Georgia FerrieSBU15WColin ChristieMontrose & District2:49.32:34.0
72:59.7H Robb U15W Arb  
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:38.5Arianne Ross U15W Inverness2:36.532:29.1
22:38.7Lucy McLeodPBU15WGrant Scott SmithAberdeen/Metro Aberdeen2:38.72:31.9
32:39.0Dionne MilnePBU15WTracy TamijmaraneMoray/Team Hippo2:39.02:39.0
42:39.5Eilidh Reynolds U15W Dundee Hawkhill2:30.042:26.4
53:02.6L Grant U15W Banc  
63:06.9A McWhinney U15W Mont  
800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:31.9Stephie PennycookPBU17WJohn LeesFife2:22.32:07.98
22:35.6Stephanie LittlePBU17WFrank GauldAberdeen2:35.62:35.6
32:36.7Sarah HendersonSBU17W Caithness AAC2:36.72:28.68
42:37.4Ellen RobertsonSBU17WTom LeesonArbroath & District2:34.22:27.8
52:51.1L Cameron U17W I'ness  
63:09.8Laura Brown SENWLiz NuttallDundee Hawkhill/Dundee Uni2:14.112:08.46
73:35.3L McDonald U17W Mont  
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:36.0Laura GibsonPBU17WSteven DoigFife2:36.02:28.74
22:38.4R McKay U17W Hippo  
32:45.3Emma Caldow U17W Aberdeen2:35.12:35.1
43:18.4Jennie WillSBU17WDianne ChisholmInverness3:18.43:11.68
53:31.5H Allerdyce U17W Dund H