Eastern Young Athletes' League Plate Final External Results
Ipswich
11 Sep 11
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.6Max Jones U13MJacqui ChildsBasildon4:37.113:53.28
24:48.9Jamie Philpott U13MJeffrey VeitchHerts Phoenix4:47.034:05.80
35:05.8Henry MilldownPBU13MGraeme CrissellIpswich5:04.44:22.0
45:05.9Jacob FreeboroughPBU13MGordon PalmerWest Suffolk5:05.94:01.14
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:03.7Mason Webb U13MSteve ReynoldsBasildon4:59.74:13.96
25:21.6Louis BreyerPBU13M Ipswich5:21.65:21.6
36:50.7L Edwards U13M Herts P  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:33.0Adam Houchell U15MSteve ReynoldsBasildon4:26.183:57.3
24:36.5Tom RottierSBU15MJohn MahonEnfield & Haringey4:36.54:28.3
34:39.6Michael BartramPBU15MGordon PalmerWest Suffolk4:39.63:57.87
44:52.0Louis Hazel U15MJane DixonLuton4:46.64:07.34
55:03.2Richard Ling U15MGraeme CrissellIpswich4:56.14:40.3
65:05.0Jason MissoPBU15MCatherine WalkerHerts Phoenix5:05.05:05.0
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:55.9Luke Render U15M Luton4:44.24:44.2
25:03.3Daniel Ashley U15MJacqui ChildsBasildon4:37.244:11.41
35:17.9James Bemrose U15M Ipswich5:06.15:06.1
45:27.6Luke SmithPBU15MCatherine WalkerHerts Phoenix5:27.65:27.6
55:27.9Thomas Butler U15MTy HoldenBarnet5:19.33:52.90
65:52.2Jack Taylor U15M West Suffolk5:49.65:49.6
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.3Macauley Delo U17MGordon PalmerWest Suffolk4:22.23:57.47
24:31.2Ryan HersomPBU17M Basildon4:31.24:30.87
34:33.5Tobias Rankin U17MStephen BensonIpswich/Hadleigh Hares4:28.54:28.5
44:40.1Nicholas Doyle U17MSimon DoyleHerts Phoenix4:31.14:18.7
55:16.3Sean WhitePBU15MTy HoldenBarnet5:16.35:16.3
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:41.5George Pettipher U17M Herts Phoenix4:35.064:25.42
24:47.0Connor Whiting U17MAlex BuddIpswich4:40.54:24.35
34:54.5Jonathan Burton U17M Basildon4:52.784:34.8
44:56.7Jack Anthony U17MGordon PalmerWest Suffolk4:45.14:45.1
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:44.0Jemima Walker U13W Basildon5:23.15:00.54
26:05.3Chloe Godbold U13WAnthony TaylorIpswich5:36.65:21.7
37:32.1R Dover U13W E&H/BARN  
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:59.1Maddie Evison U13W Basildon5:45.15:26.44
26:24.8Freya Emerick U13W Ipswich6:19.06:07.2
38:12.4Emma MartinPBU13WJohn MahonEnfield & Haringey/Hertfordshire Schs8:12.48:12.4
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:12.6Despina Aslam U15W Enfield & Haringey5:08.414:56.84
25:12.6Poppy Aitmarri U15W Basildon5:04.105:04.10
35:21.9Elizabeth Parry U15WSimon DoyleHerts Phoenix5:07.14:54.58
45:26.4Charlotte Wickens U15W Ipswich5:20.25:03.21
55:40.2Charlotte Kelly U15W Luton5:28.55:11.81
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:22.0Florence Stansall-Seiler U15W Herts Phoenix5:11.74:50.3
25:22.4Caroline DunnettPBU15WMichael WestEnfield & Haringey5:22.45:04.2
35:37.7Maisie Jones U15W Basildon5:13.14:52.42
45:52.9Lauren Ramsey U15WEric PhillipsIpswich5:15.25:15.2
56:33.1Freya Vafadari U15W Luton5:54.155:53.3
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:58.4Lucy Barnes U17W Ipswich4:57.914:57.91
25:01.8Emily Ruane U17WJeffrey VeitchHerts Phoenix4:52.24:29.76
35:18.9Beth Tooley U17WGordon PalmerWest Suffolk5:11.735:11.73
45:20.1Emily Bullis U17WJacqui ChildsBasildon5:04.74:45.56
55:30.7Hannah Farmer U17WCatrina LewisLuton5:19.35:02.86
65:58.0Emily Bulleid U17WJohn MahonEnfield & Haringey5:49.905:32.8
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:21.3Jade Peel U17W Basildon5:16.65:16.6
25:33.5Helena Page U17WDavid RiceHerts Phoenix5:29.875:29.87
35:47.6Katie Duncan U17WGordon PalmerWest Suffolk5:44.35:22.94
46:35.0Emily Robinson U17W Ipswich6:08.75:36.4