BMC Jarrow Regional Races External Results
Jarrow
1 Aug 07
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:52.1Jonathan TaylorPBU23MGordon SurteesMorpeth/Teeside Uni1:51.71:49.95
21:52.4Shaun Moralee U23MVince WilsonDurham1:52.11:52.1
31:54.0Ross MurrayPBU17MCraig WinrowGateshead1:54.01:50.69
41:54.2Richard Morrell U23M Middlesbrough (Mandale)1:53.91:52.38
51:54.7Richard MacePBSENM City of Sheffield/Border1:54.71:54.7
61:56.5Andy Wiles U20MDavid LowesMiddlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers1:56.21:50.06
71:56.7Jack Hallas U17MAaron ThomasWakefield1:56.301:49.09
81:56.9Jonathan Cook U23MRichard WheaterAchilles/Cambridge Uni1:53.911:48.65
800 B (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.1Lewis TattPBU20M Wakefield1:56.11:56.1
21:58.6Carl Smith U20MRobert AshwoodLeeds City1:57.51:55.5
31:58.8Adam Morrell U17M Middlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers1:58.071:53.70
42:00.4Chawan Coulsting U23M Leamington/Cambridge Uni1:59.21:59.2
52:01.1Liam Baister U17M Gateshead1:58.51:57.2
62:06.0Andrew Constable U17MKeith HoltIpswich2:04.21:52.62
72:15.0Khalil Thompson U20M Liverpool H2:03.31:59.7
800 C (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.6Dan GarbuttPBU20M Durham1:58.81:55.47
22:00.8Daniel GrahamPBU20MAlan HewsonNorth Shields Poly/Team Tyne & Wear2:00.82:00.8
32:02.8Matthew RicePBU17M Gosforth2:02.82:02.47
42:03.0Christopher GaffneyPBU17M Darlington H2:03.02:00.5
52:04.2Craig McDowall U17MLiz NuttallLivingston/Forth Valley2:02.131:55.8
62:05.9Jonathan Hewitt U17M Gosforth2:04.992:00.11
72:08.8Thomas West U17MSam StanislausDarlington H2:02.91:56.01
800 D (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.2Tom MurphyPBU17M Middlesbrough & Cleveland2:02.21:57.3
22:05.9Grant HawkinsPBU17M Middlesbrough (Mandale)2:05.92:04.22
32:06.3Marcus CramPBU15M Morpeth/Edinburgh AC2:06.31:56.84
42:07.2Jake Lazenby U17M Middlesbrough & Cleveland2:06.72:06.7
52:09.6David WattPBU20M North Shields Poly2:09.62:09.6
62:12.6James Falconer U17M Gosforth2:07.412:07.41
800 E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:11.4Nisha DesaiSBSENW Morpeth2:11.42:04.78
22:12.3Scott ThorntonPBU15MDavid MatthewsShildon2:12.32:03.1
32:15.6Sigourney Bell U15W Gateshead2:14.112:14.11
42:17.7Rebecca Ferguson U15W Gateshead2:17.152:15.82
52:19.7Angharad Owen U23W Loftus & Whitby2:17.62:14.3
62:23.7Becky Townsend U23W Leeds City/Birmingham Uni2:16.822:11.20
800 F (Women only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:21.2Scarlett Gray U20W Shildon/Skipton2:20.272:20.27
22:23.6Rebecca Oldham U15WJanice LawtonGateshead2:22.02:20.07
32:25.3Samantha Duffy U20W Gateshead2:21.22:15.00
42:27.3Sophie TaylorPBU13W Birtley2:27.32:22.2
52:28.6Charmaine PorterPBU13W Sunderland2:28.62:15.2