External Results
Watford
23 Jul 03
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2
 
800 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:56.56Danny Crates T46 SENMAyo FalolaThurrock1:55.511:53.27
2 1:57.13Nick GoldSBSENM Highgate/Heaton1:56.231:55.9
3 1:57.50Liam SmythPBU20M Bedford & County1:57.501:55.93
4 1:57.60Tim Woodthorpe SENM Notts1:56.71:55.79
5 1:57.75Paul Couldridge SENM Windsor Slough Eton & Hounslow/Army1:56.91:54.8
6 1:57.83Karl McCulloch U20M Aldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni1:55.971:54.4
7 1:58.16Colin MilesSBSENM Southend/Unattached1:56.11:53.43
8 1:59.28Andrew Inglis SENM Cambridge H1:56.81:56.8
9 2:01.39Peter Emmett U20M Independent Intelligent Fitness1:57.261:56.4
10 2:06.48Steve Ablitt U23M Aldershot, Farnham & District1:59.51:56.60
800 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:57.9Sam KissiPBU17M Herne Hill1:57.91:57.9
2 1:58.3Jamie Smith U23M Aldershot, Farnham & District1:57.151:57.15
3 1:58.5Darrell Bellinger U20MAlan CalverOxford City1:56.821:55.53
4 1:58.6Daniel Quinn U17M Southend/Havering1:57.971:55.31
5 1:59.1Wayne Dumpleton SENM Shaftesbury Barnet1:58.031:54.1
6 1:59.2Andrew MawdsleyPBSENM City of Stoke1:59.21:59.2
7 1:59.4Tom AlexanderSBSENM Marshall Milton Keynes/UW Swansea/Swansea1:59.41:55.67
8 1:59.6Oliver Mytton SENM Nene Valley/Oxford Uni1:57.001:56.15
9 2:00.1Thomas Adams SENM Enfield & Haringey1:59.81:59.8
11 2:01.2James TaylorSBSENM Barnet2:01.21:59.61
12 2:01.3Steve Cooper SENM Blackheath & Bromley1:57.721:54.17
10 2:01.8John McColeSBSENMRoderick LockLiverpool H2:01.81:56.42
800 C
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:58.09Chris GillespiePBU20M White Horse/Abingdon1:58.091:55.36
2 1:59.21Martin MashfordPBU17MMick WoodsAldershot, Farnham & District1:59.211:51.15
3 1:59.59Andrew Burles SENM Guildford & Godalming/Herne Hill1:59.41:55.32
4 1:59.96Ben TwiggerSBU20M Marshall Milton Keynes1:59.961:59.45
5 2:01.32Joe Godsell U23M Blackheath & Bromley/Loughborough Students1:59.01:56.08
6 2:01.59Ben MoreauSBU23MNick AndersonAldershot, Farnham & District/Oxford Uni2:01.591:56.85
7 2:02.04Max RichardsonPBU17M Blackheath & Bromley2:02.042:01.26
8 2:02.45Will Devenish U20M Oxford City/Exeter Uni2:01.351:59.23
9 2:02.60Chris WoodSBV40M Watford2:02.601:57.59
10 2:03.45Neil OvingtonSBV40M Marshall Milton Keynes2:03.451:48.48
11 2:04.42David GriffinPBU20M Blackheath & Bromley2:04.422:00.71
800 D
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:58.38Eamonn PrendergastPBSENM Blackheath & Bromley1:58.071:58.07
2 2:00.28Matt SigllechnerSBU23M Marshall Milton Keynes/Coventry Uni2:00.281:57.5
3 2:01.59Tom BeedellPBU20MFrank HorwillChiltern/Shaftesbury Barnet2:01.591:58.07
4 2:01.64Richard TwinePBSENM Radley2:01.642:01.64
5 2:02.01Matt RawSBSENM Bedford & County2:02.011:54.5
6 2:02.13Paul HopkinsPBSENM Basingstoke & Mid Hants2:02.132:02.13
7 2:02.39David BoyceSBSENM Brighton & Hove2:02.391:56.7
8 2:02.63Sam DistonPBU17M West Suffolk2:02.632:02.63
9 2:03.13Steven Cockrell U20M West Norfolk/Police2:02.842:02.84
10 2:05.21Steve Ayres U20M Oxford City/1:57.431:57.43
11 2:05.31Sam Brasier U17M Marshall Milton Keynes2:03.162:02.45
12 2:05.94Jack WalkerPBU17M Ipswich2:05.942:05.94
13 2:08.40Cori Stanton U17M Birchfield H2:00.62:00.6
800 E
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:02.36James WrightSBU20M Marshall Milton Keynes2:01.761:59.99
2 2:02.60Sam HallPBU20M Shaftesbury Barnet2:02.602:02.60
3 2:02.92AN Other        
4 2:03.60J Cox SENM Highgate  
5 2:03.97Rory CampbellPBU17M Highgate2:03.971:57.32
6 2:03.98Paul Jegou SENM White Horse2:03.072:02.9
7 2:05.53Ben WebsterPBU17M Bedford & County2:03.452:03.45
8 2:05.75Graeme GarnerPBSENM Thurrock2:05.752:05.75
9 2:05.86Matthew Young U15M Marshall Milton Keynes2:05.12:02.3
10 2:05.88Gary Bradbury U15MGeorge GandyWoking/Loughborough Students2:02.291:51.0
11 2:05.88Andrew LingardSBU23M Basildon2:05.882:00.92
12 2:06.06Martin RustPBSENM Team Southampton2:06.062:06.06
13 2:10.03Kevin Edmonds V40M Thames Valley2:06.252:06.25
800 F
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:02.02Charlie LawrenceSBU20M Bournemouth2:02.021:58.75
2 2:05.50Ollie JosephsonSBU23M Chiltern2:05.502:00.41
3 2:06.48Bradley Speed U17M Watford2:05.672:05.67
4 2:07.00Josh Abraham-SteelePBU17MMike LeonardBedford & County/Oxford Uni2:07.002:05.3
5 2:07.21Christian FolliotPBSENM Team Southampton2:07.212:07.21
6 2:07.53K Basra U20M WSEH  
7 2:07.72Michael HuntPBSENM Kent2:07.722:07.72
8 2:07.95Perry HowarthPBU15M Luton2:07.951:58.92
9 2:08.09Daniel UllahSBU17M Birchfield H2:08.092:01.5
10 2:08.10Neil McGregorPBV40M Thurrock2:08.102:08.10
11 2:08.17Sam StonePBSENM Windsor Slough Eton & Hounslow2:08.172:08.17
12 2:09.57Ryan ProutPBU23MJeremy FreemanThrift Green2:09.572:09.57
13 2:13.93Sean HuntPBSENM Harrow2:13.932:13.93
800 G
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:02.3Chris Symonds SENM Enfield & Haringey/Southern Counties Vets/Ghana1:57.071:53.08
2 2:07.7Matthew Bennett U15MRoderick LockChiltern2:07.601:57.76
3 2:08.4Kevin SteedPBV40M Benfleet/Eastern Masters2:08.42:08.4
4 2:09.5Tom Heslop U15M Chelmsford2:07.391:56.54
5 2:09.9Ashley RatcliffePBU20M Marshall Milton Keynes2:09.92:09.9
6 2:10.5Richard Holland V40M Woodford Green Essex Ladies/Eastern Masters2:08.222:04.6
7 2:11.7Peter WhitehousePBU15M Birchfield H2:11.71:52.36
8 2:13.5William Lambourne U15MJames BennettMarshall Milton Keynes2:11.291:58.5
9 2:14.0Robert BriggsSBV45M Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:13.82:13.54
10 2:15.2C D’Souza U20M Team Solent  
11 2:16.9Craig SterlingPBU20M Basildon/Benfleet2:16.92:16.9
12 2:20.7Phillip Castle U17M Oxford City2:08.332:08.33
13 2:22.2S Watson SENM Benfleet  
800 H
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:08.34Mike TallisSBU17M Independent Intelligent Fitness2:08.341:55.8
2 2:08.57Mark RosePBU15M Shaftesbury Barnet2:07.952:07.95
3 2:10.70David QuinnPBU17M Dacorum & Tring2:10.702:10.70
412:13.78Ella FisherPBU17W Blackheath & Bromley2:13.782:13.78
5 2:14.11J Burke U17M Banbury  
6 2:14.22Tom EmmettPBU15M Independent Intelligent Fitness2:14.222:03.8
7 2:15.06Sam Trowbridge U17M Independent Intelligent Fitness2:12.742:10.36
8 2:16.37Stuart EllerbyPBU17M Chiltern/St. Mary's Uni2:16.372:16.37
9 2:19.42James Ryman U20M Chiltern2:09.52:09.5
800 I
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:13.56Tom Comerford U17MIan StewartMarshall Milton Keynes2:12.041:55.9
2 2:14.28Matthew BlandSBV35MWarren RoeHavering/Eastern Masters2:14.282:02.6
3 2:14.64David JohnPBU17M Dacorum & Tring2:14.642:14.64
412:15.24Bella ClaytonSBU23W Blackheath & Bromley2:10.92:09.00
5 2:15.83Joshua CardwellPBU15M Rugby & Northampton2:15.832:12.5
622:16.11Jade WrightPBU23W Shaftesbury Barnet/St. Mary's Uni2:16.112:16.11
732:16.14Emma Haley U17WMichael CottamChelmsford2:13.32:08.69
842:16.41Chloe WilkinsonSBU20W Shaftesbury Barnet2:16.412:16.2
9 2:16.72Jonathan Long U17M Woodford Green Essex Ladies1:54.421:54.42
1052:17.50Linzi Snow U17W Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni/Florida2:14.102:05.49
1162:17.69Chloe Aitken SENW Thames Valley2:14.762:12.75
12 2:18.59Kieran QuinnPBU15M Southend2:18.592:03.2
13 2:21.67Ashley HowardPBU23M Windsor Slough Eton & Hounslow2:21.672:21.67
800 J
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:12.09Alex HortonSBU17MSteve ChiltonBarnet2:12.092:05.63
212:14.08Ruth WatsonPBSENW Sale Harriers Manchester2:14.082:05.29
3 2:14.98David HawesPBU23M Enfield & Haringey2:14.982:14.98
422:15.33Claire RobinsonSBSENW Basingstoke & Mid Hants/Birmingham Uni2:15.332:04.23
532:15.60Catherine ConwayPBU17W Orion2:15.602:15.60
6 2:15.71Richard AngelPBU17M Shaftesbury Barnet2:15.712:15.71
742:16.26Leonie SmithPBU17WMick WoodsAldershot, Farnham & District2:13.842:11.22
852:17.42Heidi CayzerPBSENW Windsor Slough Eton & Hounslow/Australia2:17.422:17.42
9 2:18.47? Lang SENM D&T  
1062:19.49Nicky Neill SENW City of Norwich/Royal Air Force/Eastern Masters2:18.72:15.8
1172:21.08Natasha Taylor U17W Herts Phoenix2:19.652:19.04
800 K
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
112:16.96Carolyn DickiePBSENW Windsor Slough Eton & Hounslow2:16.962:16.96
222:17.70Sara PonsfordPBU17W Independent Intelligent Fitness2:15.022:15.02
332:18.38Claire TriceSBSENW Rugby & Northampton2:18.382:18.31
4 2:19.03Ashley CarterPBU15M Harrow2:19.032:03.0
542:19.18Rachel Driver U20W Aldershot, Farnham & District/Loughborough Student2:19.162:19.16
652:19.31Hannah Jones U17W Aldershot, Farnham & District2:18.102:16.7
762:19.84Rachel WoodthorpePBSENW Winchester/Woodford Green Essex Ladies2:19.842:19.84
872:21.39Claire Cann SENW Windsor Slough Eton & Hounslow2:20.152:16.8
982:21.62Sarah CoxSBSENW Marshall Milton Keynes2:21.622:18.5
1092:21.93Mary Edwards V35W Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:17.12:11.5
11102:25.36Anna GuthrieSBSENW Cambridge Uni2:25.362:18.72
12112:31.92Kelly CrickmoreSBSENW Medway & Maidstone2:31.922:22.4
800 L
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
112:21.15Jacqui BrownSBV35W Lincoln Wellington2:21.152:17.99
222:22.10Karen WhitmarshSBU23WKevin SteedBasildon2:22.102:13.14
332:23.22Jessica DunnPBU17W Chelmsford/Loughborough Students2:21.812:17.57
442:23.27Sally Bigham SENW Hillingdon/Poole Runners2:21.832:21.83
552:23.56Natalie DoverPBU23W Windsor Slough Eton & Hounslow2:23.562:23.56
662:23.72Sarah SimpsonPBU15W Luton2:23.722:22.17
772:24.27Hayley Moore U15W Basildon2:21.402:18.81
882:25.18Charlotte Taylor U15W Colchester & Tendring2:24.132:24.13
992:26.85Charlotte Moss U20W Bedford & County2:24.102:18.40
10102:27.30Beth HarrisPBU23W Basingstoke & Mid Hants/Southampton Uni2:27.302:27.30
11 2:30.49Jack Halsey U13M Rugby & Northampton2:30.42:30.4
12112:32.38Heather BuckinghamSBU20W Team Southampton/Langport/Southampton Uni2:32.382:23.6
800 M
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:18.11Robert BowlesPBU15M White Horse2:18.111:59.2
212:18.83Emma BarkePBU15W Colchester & Tendring2:18.832:18.83
322:27.61Emma KeechSBSENW Bedford & County2:27.612:23.8
432:28.00Michelle KeepenceSBU15W Luton2:25.72:23.4
542:28.02Claire HallisseySBU23WKeith BrackstoneWatford/Cambridge Uni2:28.022:18.2
652:28.04Katrina Bassick U15W Chelmsford2:27.12:27.1
762:28.21Elaine RaynerPBU17W Dartford H/Brunel Uni London2:28.22:08.11
872:28.44Annie WildePBU15W Bedford & County2:27.52:27.5
9 2:29.10Joshua Lyman U13MBarry HearnMarshall Milton Keynes2:27.12:02.72
10 2:29.95Andrew Poole U13M Colchester & Tendring2:25.01:58.1
1182:31.58Kate Bamfield U20W West Norfolk2:24.32:24.3
800 N
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
112:25.55Tina MuirSBU17W Bedford & County2:25.552:18.74
2 2:26.40C Nidgen U15M Herts P  
3 2:27.08T Campbell U15M Chiltern  
422:27.79Hollie MilesPBU15W Ipswich2:27.792:27.79
5 2:29.00Robert Miles U13M Shaftesbury Barnet2:23.032:23.03
632:29.28Hayley Stibbs U17W Havering2:23.22:15.49
7 2:29.42Stuart Saville U13M Harlow AC2:28.72:10.7
842:30.18Claire HobsonPBU15WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet2:30.182:25.51
952:31.61Camilla Mussington U15W Orion/Victoria Park & Tower Hamlets2:29.82:27.40
1062:33.00H More SENW Banbury  
11 2:33.11Matt WillmottSBU15M Marshall Milton Keynes2:33.111:54.34
12 2:36.62Allan Stewart U13MGary HowellsChiltern2:33.591:53.03
13 2:36.77William Barnes-SmithPBU15M Ipswich2:36.772:36.77
800 O
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:26.98P McGregor U15M Unatt  
212:29.17Rachel BaustPBU17W Bedford & County2:29.172:26.37
3 2:30.64A AucklandPBU11M Surrey Schs2:30.642:30.64
4 2:30.98Michael Belcher U13M Chiltern2:29.62:05.25
5 2:31.79Cameron Smart U13MConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow2:29.831:59.69
622:33.07Philippa HortonPBU20W Barnet2:33.072:33.07
7 2:33.34Leigh WhittenSBU15M Marshall Milton Keynes2:33.342:05.2
8 2:35.84G Nolan U13M M Keynes  
932:37.88Alannah Perriss U20W Marshall Milton Keynes2:32.022:31.2
10 2:41.07George Scott U13M Marshall Milton Keynes2:36.032:36.03
1142:51.03Cordelia Wilson U13W Windsor Slough Eton & Hounslow2:29.12:27.2
800 P
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
112:34.4Sian Emmett U17W Independent Intelligent Fitness/City of Salisbury2:30.532:30.53
2 2:36.3M Smith U15M Watford  
322:36.6Cath PerryPBSENW Barnet2:36.62:36.6
4 2:36.7Aidan Davis U13M West Norfolk2:35.402:35.40
532:36.8Bea SwordsPBU13W Oxford City2:36.82:12.3
642:38.4S Risher U15W SBH  
752:43.2Natalie Mann U20W Cambridge H2:39.122:39.12
862:44.4E Goldstein U17W SBH  
972:45.7Emily Patrick U13W Oxford City2:42.82:42.8
1082:46.2K Townson U15W Harlow  
1192:47.2Rachael Haley U13W Chelmsford2:39.22:39.2
800 Q
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
112:37.95Jacqui WatsonPBSENWIan PikeBenfleet2:37.952:37.95
2 2:38.68Callum McKechnieSBU13M Stevenage & North Herts2:38.682:03.8
322:41.01M Bernstein U17W SBH  
432:42.28S Dunnage U15W Chelmsford  
542:42.57M Beevor U17W Luton2:40.962:40.96
6 2:45.29T Slinning U15M Oxted  
752:48.16Rebecca Luck U13W Havering2:45.02:45.0
8 2:50.94J Stevenson U15M Oxted  
962:52.77D Tamir U17W SBH  
800 R
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:16.96J Dunnage U17M Chelmsford  
2 2:24.21Marcus McKechnie U15M Stevenage & North Herts2:21.602:21.60
312:31.09Rosie WattPBU17W Herts Phoenix/King's College London2:31.092:31.09
4 2:46.46H Burgess U13M Oxted  
5 2:48.80O Campbell U13M Chiltern  
6 2:49.71C Horncastle U13M Luton  
722:53.45H Mitchell U13W Excel Gosford  
832:59.31D Gilbey U15W SBH  
942:59.99Codie FullerSBU13W Windsor Slough Eton & Hounslow2:59.992:25.82
1053:00.58M Smith U13W Harlow  
1163:13.42C Croft U15W Luton  
Men 800 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:47.47Ismael AhmedPBU20M Sudan1:46.61:46.6
2 1:49.13Steve TurvillPBSENM Basingstoke & Mid Hants1:49.131:49.13
3 1:50.51Paul HamblynPBSENM New Zealand1:50.511:50.51
4 1:50.81Eoin CumminsSBSENM Crusaders/Ireland1:50.811:50.0
5 1:51.08Grant RobertsonPBSENM United States1:51.081:51.08
6 1:51.49Lulu Basinyi SENM Birchfield H/Botswana1:50.381:48.89
7 1:52.41Andrew DeanSBU23M Shaftesbury Barnet1:52.061:51.6
8 1:52.54Martin AireySBSENM Blackheath & Bromley1:52.541:50.2
9= 1:52.85Martin Flook U23M Bristol & West/Bath Uni1:52.591:52.36
9= 1:52.85Andy KnightSBSENM Cambridge H1:52.571:48.38
11 1:53.10Jamal Biro SENM Sudan1:51.021:51.02
Men 800 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:52.39Russell Bentley U23M Blackheath & Bromley1:52.321:51.0
2 1:52.85Mark SanfordPBSENM Basildon1:52.481:52.48
3 1:54.05Tom Holden U20M Tipton/Manchester Uni1:53.901:51.18
4 1:54.07Adam VandenbergSBU20M Aldershot, Farnham & District/Loughborough Student1:54.031:53.15
5 1:54.33Andrew IngleSBSENM Bideford1:54.331:51.10
6 1:54.72Jordon WestPBU15MPeter MeredithCornwall AC1:54.721:53.09
7 1:55.53David MoultonSBU23M Blackheath & Bromley1:55.531:50.8
8 1:55.60Robert Nixon SENM Ilford/Birmingham Uni1:53.801:53.80
9 2:00.06Pat Davis SENM Highgate/Shaftesbury Barnet1:53.441:51.68
Men 800 C
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:54.81Brian Stopher SENM Aldershot, Farnham & District1:52.561:52.56
2 1:55.59Nick Samuels U23MGeorge GandyBlackburn1:51.21:49.45
3 1:55.81David Reader SENMDavid ReaderBlackpool & Fylde1:55.231:53.1
4 1:55.98Alex Pritchard U20M Winchester/Basingstoke & Mid Hants/Birmingham Coll1:55.931:53.70
5 1:56.31Clayton Bannon SENM Windsor Slough Eton & Hounslow1:56.01:53.3
6 1:56.86Chris Hearn U23M Marshall Milton Keynes1:55.961:55.50
7 1:57.82Gareth Klepacz SENMRoderick LockTeam Southampton/Southampton Uni1:56.71:55.25
8 1:59.67Andy Prophett SENM Cheltenham/City of Stoke/Derby1:54.331:51.6
9 2:00.04Sam Bradley U17M Marshall Milton Keynes1:59.331:56.32
Women 800 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:10.49Charlotte Browning U17W Aldershot, Farnham & District2:08.482:02.52
2 2:11.98Elle Baker U23WDavid TurnbullSouth London/Brunel Uni London2:10.942:08.8
3 2:13.49Kate Buchan U20W Medway & Maidstone/Loughborough Students2:11.952:06.72
4 2:13.59Caroline DavisPBU17W Havant/Denmead2:13.592:13.59
5 2:13.70Emily PidgeonPBU15W Gloucester2:13.702:11.1
6 2:13.82Ceri Mitchell U23WTony FernTeam Southampton/Cardiff Met Uni2:11.882:08.67
7 2:14.57Philippa Aukett U20WMike BaxterWorthing2:11.302:03.07
Women 800 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:13.32Gillian MossPBU15W West Norfolk2:13.322:13.32
2 2:15.36Charlie Gaspar U17W Marshall Milton Keynes2:13.702:13.70
3 2:16.01Rosanna Iannone SENWDick KnowlesVale of Aylesbury2:13.992:13.99
4 2:16.46Jessica SparkePBU17W Woodford Green Essex Ladies/Gloucester2:16.272:05.80
5 2:18.41Laura Dowsing U15WPhillip KissiIpswich2:17.282:17.28
6 2:18.51Elizabeth Ogunde U23W Highgate/Thames Valley2:18.22:12.77
Page: 1 2