BMC PB Classic External Results
Milton Keynes
18 May 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Men 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.12Billy KelseyPBU17MNadeem ShaikhShaftesbury Barnet1:55.121:52.23
21:55.27Christian Von EitzenPBU17MHarry CzapskiVale of Aylesbury/Germany1:53.371:46.88
31:55.57Cameron LaleyePBU20M Herts Phoenix1:53.901:53.90
41:55.96Spencer ThomasPBU17MJon BiggBrighton Phoenix1:54.651:47.76
51:57.21Billy White U17M Brighton Phoenix1:54.521:54.52
62:01.55Oliver Jones U20M Ipswich1:56.651:56.65
Men 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.18Elliott StonesPBU20MMark BaddeleyLincoln Wellington1:57.181:54.34
21:57.46Timothy CobdenPBU17M Cambridge & Coleridge1:53.381:52.59
31:58.88Jacob RainierPBU20MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District1:58.881:58.88
41:59.72Dylan LovePBU20MMark BaddeleyLincoln Wellington1:57.391:57.39
52:00.97Matthew StewartSBU20MShane SmithKettering2:00.971:58.89
62:10.01Connor Haywood U20MRobert GriffithsLeicester2:02.471:59.95
Men 800m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.53Samuel JonesPBU17MDeborah SteerSt. Albans AC/St. Albans Striders1:57.531:52.50
21:58.04Rhys LewisPBU20MCatrina LewisLuton1:55.671:52.24
31:58.36Archie RippinPBU17MBarry HearnMarshall Milton Keynes1:58.361:58.33
41:59.01Robert UmeokaforPBU17MCatherine MuthBirchfield H1:59.011:50.05
51:59.12James FradleyPBU15MSimon FradleyNewcastle (Staffs)1:57.011:50.9
62:00.34Kai GardnerPBU17MCatrina LewisLuton1:58.311:58.31
Men 800m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.30Lucas ClementsPBU17MManuel FramilSouthampton2:01.311:58.42
22:03.22Matthew Simpson U17MSteve PerkinChiltern2:02.252:02.25
32:03.36Liam Kirk U20MShane SmithKettering2:03.072:03.07
42:04.71Rob HucklePBU15MMark VileCambridge & Coleridge2:03.251:58.9
52:05.21Matthew BoxallPBU15MMark BestCrawley2:02.702:01.18
62:07.07Jacob GeraghtyPBU17M South London2:05.572:05.57
Men 800m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.17Joseph AhernePBU17MGary HowellsChiltern2:00.42:00.0
22:06.87Oli LumSBU20MJames BennettMarshall Milton Keynes2:06.871:57.91
32:09.04Daryl GeangaPBU17M Bedford & County/Philippines2:06.22:05.81
42:13.26Ethan MehmetPBU15MShane SmithKettering2:12.992:01.41
Men 800m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:14.79Macaulay Moore U17M Leicester2:14.562:14.56
22:16.59Alfred YabsleyPBU15MJames BennettMarshall Milton Keynes2:16.591:54.60
32:20.99Jordan WoodPBU15M Cambridge & Coleridge2:20.672:00.40
42:21.27Lordie Bevan U15M Peterborough/Berkshire Schs2:15.941:58.51
Women 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:10.33Sophie Billington U20WCatrina LewisLuton2:09.862:07.99
22:10.42Sabrina SinhaPBU15WMark NewellCambridge H2:10.422:05.48
32:10.99Katy-Ann McDonaldPBU15WPhillip KissiHerne Hill2:10.992:03.20
42:12.29Lucy JonesPBU15WPatrick MageeCharnwood/Temple Uni2:12.292:12.29
52:12.36Megan SteerPBU20WDeborah SteerSt. Albans AC/St. Albans Striders2:12.112:10.15
62:15.52Rebecca TurtonSBU20WLes RaymentBracknell AC2:15.522:14.79
Women 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:17.84Helena Keenan U17WBill BoydCorby2:16.612:16.36
22:18.31Amalia EdwardsPBU17WCatrina LewisLuton2:16.132:16.13
32:18.43Francesca AshworthSBU17WShane SmithKettering2:18.432:13.43
42:18.78Heidi Davies U17WPhil BanningBrecon/Powys Schs2:17.42:15.38
52:18.88Jess GordonPBU17WShane SmithKettering2:18.882:15.9
62:19.38Alex BarbourPBU15WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow2:19.382:17.25
72:20.35Amy BothamSBU17WBarry HearnMarshall Milton Keynes2:20.352:18.01
82:22.53Bethany GordonPBU15WShane SmithKettering2:22.532:22.53
Mixed 800m G
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:16.74Rebecca LordPBU15WChris JacksonLeamington2:16.742:16.74
22:19.60Sebastian MillsPBU15MSteve PerkinChiltern2:19.601:58.9
32:24.82Hannah WillisSBU15WLes RaymentBracknell AC2:24.822:24.51
42:32.18Tara BageSBU17WJon BiggChichester2:24.012:17.68
Mixed 800m H
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:22.71Dominic ClatworthyPBU13M Cambridge & Coleridge2:22.592:08.4
22:23.86Rebecca DanielPBU13WGordon PalmerWest Suffolk/Cambridgeshire Schs2:23.802:15.02
32:25.49Cameron ReidPBU13MSteve PerkinChiltern2:22.411:56.21
42:28.27Sandie PohlmanPBU13WSteve PerkinChiltern/Cookham2:27.652:24.99
52:28.73Spencer WillisPBU15M Bedford & County2:28.732:28.73
62:31.96Poppy CarmichaelPBU13WNeil GloverRugby & Northampton2:30.772:19.21
72:33.04Emily BousfieldSBU20WBarry HearnMarshall Milton Keynes2:33.042:27.79
82:33.46Charlie Peters U13W Cannock & Stafford2:31.732:30.8
Mixed 800m I
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:25.50Thomas Keen U13MMark VileCambridge & Coleridge2:23.812:13.9
22:35.13Rebecca HughesSBU15WShane SmithKettering2:32.692:25.11
32:36.06Jack MeijerPBU13MJames BennettMarshall Milton Keynes2:32.871:56.40
42:36.73Emily WilliamsPBU13WShane SmithKettering2:30.802:06.22
52:37.36Emma MearsPBU15WJames BennettMarshall Milton Keynes2:33.052:21.64
62:42.83Serena Moore U15W Leicester2:41.802:37.35