Licensed to Yeovil Olympiads Athletic Club
                                      Hy-Tek's Meet Manager 11/06/2011 06:01 PM
          SOMERSET SCHOOLS TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIP - 11/06/2011           
                            YEOVIL ATHLETICS ARENA                             
                                    Results                                    
 
Girls 13-14 100 Meter Sprint JUNIOR GIRLS
===========================================================================
         CBP: R 12.40  1986        Y.ANEKWE, MENDIP                            
                12.60  NS
                12.80  ES
                13.30  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
Preliminaries
  1   435 Rossiter, Laura     14 Yeovil Area              13.27QCS      NWI 
  2    28 Hubner, Lizzie      14 Mendip Area              13.39q        NWI 
  3   202 Brown, Maisie       13 Taunton Area             13.47q        NWI 
  4   383 Azariah, Ziana      14 Yeovil Area              13.49q        NWI 
  5     6 Bellak, Olivia      14 Mendip Area              13.53q        NWI 
  6   142 Knight, Amy         13 Sedgemoor Area           13.80q        NWI 
  7   246 Oates, Leah         14 Taunton Area             13.93q        NWI 
  8   257 Rutty, Georgina     14 Taunton Area             14.04q        NWI 
  9   132 Bryant, Alicia      13 Sedgemoor Area           14.15         NWI 
 10   438 Sheves, Harriet     13 Yeovil Area              14.16         NWI 
 10   146 Storey, Melissa     13 Sedgemoor Area           14.16         NWI 
 12     1 Archbold, Gemma     14 Mendip Area              14.27         NWI 
 13   404 Gabbidon, Natasha   14 Yeovil Area              14.41         NWI 
 
Girls 13-14 100 Meter Sprint JUNIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 12.40  1986        Y.ANEKWE, MENDIP                            
                12.60  NS
                12.80  ES
                13.30  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   435 Rossiter, La  14 Yeovil Area              13.28 CS     -0.7 
  2    28 Hubner, Lizz  14 Mendip Area              13.31        -0.7 
  3     6 Bellak, Oliv  14 Mendip Area              13.39        -0.7 
  4   202 Brown, Maisi  13 Taunton Area             13.48        -0.7 
  5   383 Azariah, Zia  14 Yeovil Area              13.57        -0.7 
  6   142 Knight, Amy   13 Sedgemoor Area           13.96        -0.7 
  7   257 Rutty, Georg  14 Taunton Area             13.98        -0.7 
  8   246 Oates, Leah   14 Taunton Area             14.03        -0.7 
Preliminaries
  9   132 Bryant, Alic  13 Sedgemoor Area                             
 10   438 Sheves, Harr  13 Yeovil Area                                
 10   146 Storey, Meli  13 Sedgemoor Area                             
 12     1 Archbold, Ge  14 Mendip Area                                
 13   404 Gabbidon, Na  14 Yeovil Area                                
 
Girls 13-14 200 Meter Sprint JUNIOR GIRLS
===========================================================================
         CBP: R 26.10  1989        C.ESPLEY, MENDIP                            
                25.70  NS
                26.40  ES
                27.60  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
  1    28 Hubner, Lizzie      14 Mendip Area              27.07QCS      1.5 
  2   435 Rossiter, Laura     14 Yeovil Area              27.45qCS      1.5 
  3   434 Roda, E             14 Yeovil Area              28.53q        1.5 
  4   246 Oates, Leah         14 Taunton Area             28.86q        1.5 
  5   234 Larkin, Flora       14 Taunton Area             29.30q        1.5 
  6     1 Archbold, Gemma     14 Mendip Area              29.50q        1.5 
  7   247 Pitman, Olivia      14 Taunton Area             29.67q        1.5 
  8    37 McCONNELL, Annie    14 Mendip Area              29.82q        1.5 
  9   404 Gabbidon, Natasha   14 Yeovil Area              29.84         1.5 
 10   131 Bateman, Jade       13 Sedgemoor Area           30.07         1.5 
 
Girls 13-14 200 Meter Sprint JUNIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 26.10  1989        C.ESPLEY, MENDIP                            
                25.70  NS
                26.40  ES
                27.60  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1    28 Hubner, Lizz  14 Mendip Area              26.93 CS     -0.6 
  2   435 Rossiter, La  14 Yeovil Area              27.77        -0.6 
  3   434 Roda, E       14 Yeovil Area              28.05        -0.6 
  4   246 Oates, Leah   14 Taunton Area             29.00        -0.6 
  5   234 Larkin, Flor  14 Taunton Area             29.32        -0.6 
  6     1 Archbold, Ge  14 Mendip Area              29.62        -0.6 
  7   247 Pitman, Oliv  14 Taunton Area             29.76        -0.6 
Preliminaries
  8    37 McCONNELL, A  14 Mendip Area                                
  9   404 Gabbidon, Na  14 Yeovil Area                                
 10   131 Bateman, Jad  13 Sedgemoor Area                             
 
Girls 13-14 800 Meter Run JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 2:16.26  14/06/2008  Emily Fitzhugh, MENDIP AREA               
                2:16.00  NS
                2:19.00  ES
                2:29.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    12 Cooper, Amy   14 Mendip Area            2:18.42 ES               
  2   416 Jones, Jemma  14 Yeovil Area            2:24.99 CS               
  3     9 Cavender, Am  14 Mendip Area            2:29.29                  
  4   219 Greenon, Ker  14 Taunton Area           2:33.15                  
  5   267 Wilson, Hann  14 Taunton Area           2:35.37                  
  6   198 Beake, Ellam  14 Taunton Area           2:36.83                  
  7   439 Viney, Jess   13 Yeovil Area            2:44.99                  
  8   398 Dromgoole, A  14 Yeovil Area            2:51.61                  
 
Girls 15-16 800 Meter Run INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 2:13.50  1990        T.BAKER, MENDIP                           
                2:14.00  NS
                2:17.00  ES
                2:25.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    43 Rushmer, Kat  15 Mendip Area            2:32.63                  
  2   256 Ruffell-Haze  16 Taunton Area           2:39.71                  
  3   379 Abrahams, Ab  15 Yeovil Area            2:49.52                  
  4   418 Kirwan, Elea  15 Yeovil Area            2:54.50                  
 
Girls 13-14 1500 Meter Run JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 4:41.30  1999        C.BIRCH, MENDIP                           
                4:43.00  NS
                4:51.00  ES
                5:10.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   201 Brown, Holly  14 Taunton Area           4:57.74 CS               
  2    33 Lidbetter, H  14 Mendip Area            5:10.39                  
  3    17 Gibbons, Abi  14 Mendip Area            5:24.06                  
  4   216 Falkingham,   13 Taunton Area           5:26.93                  
  5   127 Zembrzuski,   14 Mendip Area            5:30.31                  
  6   387 Bird, Charlo  13 Yeovil Area            5:33.48                  
  7   440 Watkins, Ffi  13 Yeovil Area            5:39.07                  
  8   401 Flynn, Lucy   14 Yeovil Area            5:39.48                  
  9   252 Rogers, Char  14 Taunton Area           5:46.71                  
 10   203 Caburn, Amy   14 Taunton Area           5:47.15                  
 
Girls 13-14 75 Meter Hurdles JG
===========================================================================
         CBP: R 11.60  2002        EMILY BONNETT, MENDIP AREA                  
                11.50  NS
                11.90  ES
                12.80  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
Preliminaries
  1    32 Lickiss, Flora      14 Mendip Area              12.53QCS      NWI 
  2    27 Hoff, Georgie       14 Mendip Area              12.58qCS      NWI 
  3    30 Lavender, Claudia   13 Mendip Area              12.85q        NWI 
  4    22 Guest, Lydia        14 Mendip Area              13.28q        NWI 
  5   239 Mileham, Alicia     14 Taunton Area             13.34q        NWI 
  6    11 Considine, Jane     14 Mendip Area              13.40q        NWI 
  7   402 Foot, Isabella      13 Yeovil Area              13.41q        NWI 
  8   395 Cobb, Octavia       14 Yeovil Area              13.54q        NWI 
  9   412 Holland, Harriet    13 Yeovil Area              13.56         NWI 
 10   195 Allen, Imogen       14 Taunton Area             14.28         NWI 
 11   429 Petrovic, Hannah    13 Yeovil Area              14.50         NWI 
 12   212 Drew, Georgia       14 Taunton Area             17.33         NWI 
 
Girls 13-14 75 Meter Hurdles JG
==================================================================================
         CBP: R 11.60  2002        EMILY BONNETT, MENDIP AREA                  
                11.50  NS
                11.90  ES
                12.80  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1    27 Hoff, Georgi  14 Mendip Area              12.47 CS      NWI 
  2    30 Lavender, Cl  13 Mendip Area              12.58 CS      NWI 
  3    32 Lickiss, Flo  14 Mendip Area              12.96         NWI 
  4   395 Cobb, Octavi  14 Yeovil Area              13.25         NWI 
  5   239 Mileham, Ali  14 Taunton Area             13.27         NWI 
  6   402 Foot, Isabel  13 Yeovil Area              13.45         NWI 
  7    11 Considine, J  14 Mendip Area              13.66         NWI 
  7    22 Guest, Lydia  14 Mendip Area              13.66         NWI 
Preliminaries
  9   412 Holland, Har  13 Yeovil Area                                
 10   195 Allen, Imoge  14 Taunton Area                               
 11   429 Petrovic, Ha  13 Yeovil Area                                
 12   212 Drew, Georgi  14 Taunton Area                               
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 52.66  12/06/2010  MENDIP AREA, MENDIP AREA                    
                50.50  NS
                52.00  ES
                53.40  CS
    Team                                           Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Taunton Area  'A'                               54.94                  
  2 Yeovil Area  'A'                                57.20                  
  3 Sedgemoor Area  'A'                             57.75                  
 
Girls 13-14 High Jump JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 1.63m  1977        F.WATERMAN, MENDIP                          
                1.63m  NS
                1.57m  ES
                1.45m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    11 Considine, J  14 Mendip Area              1.50m CS               
  2     6 Bellak, Oliv  14 Mendip Area              1.40m                  
  3    22 Guest, Lydia  14 Mendip Area             J1.40m                  
  4   255 Rowe, Nancy   14 Taunton Area            J1.40m                  
  5   391 Burton, Ila   13 Yeovil Area             J1.40m                  
  6   397 Davis, Danni  14 Yeovil Area              1.35m                  
  7   395 Cobb, Octavi  14 Yeovil Area              1.30m                  
  8   415 Johnson, Luc  14 Yeovil Area             J1.30m                  
  9   211 Dodd, Lea     14 Taunton Area            J1.30m                  
 
Girls 13-14 Long Jump JUNIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 5.26m  2002        EMILY BONNETT, MENDIP                       
                5.20m  NS
                5.05m  ES
                4.65m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1    32 Lickiss, Flo  14 Mendip Area              4.58m         NWI 
  2    30 Lavender, Cl  13 Mendip Area              4.48m         NWI 
  3   199 Beaumont, Ma  13 Taunton Area             4.42m         NWI 
  4   257 Rutty, Georg  14 Taunton Area             4.33m         NWI 
  5   132 Bryant, Alic  13 Sedgemoor Area           4.32m         NWI 
  6    27 Hoff, Georgi  14 Mendip Area              4.30m         NWI 
  7    47 Sturdy, Geor  14 Mendip Area              4.29m         NWI 
  8    17 Gibbons, Abi  14 Mendip Area              4.10m         NWI 
  9   255 Rowe, Nancy   14 Taunton Area             4.02m         NWI 
 10   382 Arathoon, Ro  14 Yeovil Area              4.01m         NWI 
 11   401 Flynn, Lucy   14 Yeovil Area              3.92m         NWI 
 12   440 Watkins, Ffi  13 Yeovil Area              3.89m         NWI 
 13   234 Larkin, Flor  14 Taunton Area             3.83m         NWI 
 
Girls 13-14 Shot Put JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 13.22m  1986        Y.ANEKWE, MENDIP                           
                10.70m  NS
                10.00m  ES
                 9.10m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   209 Cross, Katie  14 Taunton Area             9.17m CS               
  2   383 Azariah, Zia  14 Yeovil Area              8.23m                  
  3   251 Robinson, Ma  14 Taunton Area             8.01m                  
  4   199 Beaumont, Ma  13 Taunton Area             7.94m                  
  5   228 Joliff, Emil  14 Taunton Area             7.24m                  
  6     5 Bell, Emily   13 Mendip Area              7.04m                  
  7   434 Roda, E       14 Yeovil Area              6.96m                  
 
Girls 13-14 Discus Throw JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 34.00m  1982        E.ELSON, MENDIP                            
                30.00m  NS
                27.00m  ES
                23.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   209 Cross, Katie  14 Taunton Area            31.64m NS               
  2   221 Handford, Re  13 Taunton Area            20.07m                  
  3    23 Hacker, Abig  14 Mendip Area             19.99m                  
  4   230 Kearns, Kirr  14 Taunton Area            17.73m                  
  5    39 Pawsey, Elli  14 Mendip Area             17.06m                  
  6   409 Harrison, Am  14 Yeovil Area             16.95m                  
  7   260 Terry, Ruby   13 Taunton Area            14.34m                  
 
Girls 13-14 Javelin Throw JUNIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 35.93m  10/06/2006  Izzy Jeffs, TAUNTON AREA                   
                33.00m  NS
                30.00m  ES
                25.50m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   236 Loxton, Josi  14 Taunton Area            35.71m NS               
  2    38 Norris, Elli  14 Mendip Area             23.05m                  
  3   420 Knight, Kati  13 Yeovil Area             19.63m                  
  4   251 Robinson, Ma  14 Taunton Area            19.37m                  
  5    12 Cooper, Amy   14 Mendip Area             18.28m                  
  6   392 Butcher, Rut  14 Yeovil Area             15.29m                  
  7   144 Scott, Megan  13 Sedgemoor Area          12.77m                  
  8   223 Harvey, Gina  14 Taunton Area            11.91m                  
 
Women 15-16 100 Meter Sprint INTER GIRLS
===========================================================================
         CBP: R 12.32  09/06/2007  Kitty Eleyae, MENDIP AREA                   
                12.30  NS
                12.60  ES
                13.00  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
Preliminaries
  1   197 Barton, Abigail     15 Taunton Area             13.07Q        NWI 
  2    19 Glaysher, Zoe       16 Mendip Area              13.53q        NWI 
  3   254 Rothwell, Grace     15 Taunton Area             13.60q        NWI 
  4    41 Perrin, Rhiannon    15 Mendip Area              13.65q        NWI 
  5    49 Thomas, Emily       15 Mendip Area              14.27q        NWI 
  6   243 Nicholls, Sarah     16 Taunton Area             14.32q        NWI 
  7   442 Wilson, T           15 Yeovil Area              14.39q        NWI 
  8   261 Threlfall, Molly    15 Taunton Area             14.60q        NWI 
  9   381 Andrews-Urvoy, Yas  15 Yeovil Area              14.69         NWI 
 10   408 Groves, Alice       15 Yeovil Area              14.74         NWI 
 
Women 15-16 100 Meter Sprint INTER GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 12.32  09/06/2007  Kitty Eleyae, MENDIP AREA                   
                12.30  NS
                12.60  ES
                13.00  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   197 Barton, Abig  15 Taunton Area             13.06        -0.7 
  2    19 Glaysher, Zo  16 Mendip Area              13.53        -0.7 
  3   254 Rothwell, Gr  15 Taunton Area             13.67        -0.7 
  4    41 Perrin, Rhia  15 Mendip Area              13.83        -0.7 
  5    49 Thomas, Emil  15 Mendip Area              14.20        -0.7 
  6   442 Wilson, T     15 Yeovil Area              14.46        -0.7 
  7   243 Nicholls, Sa  16 Taunton Area             14.60        -0.7 
  8   261 Threlfall, M  15 Taunton Area             14.61        -0.7 
Preliminaries
  9   381 Andrews-Urvo  15 Yeovil Area                                
 10   408 Groves, Alic  15 Yeovil Area                                
 
Women 17-19 100 Meter Sprint SENIOR WOMEN
==================================================================================
         CBP: R 11.80  1986        L.SKEETE/E.EVANS, MENDIP                    
                12.20  NS
                12.50  ES
                13.00  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   206 Coles, Rosie  17 Taunton Area             13.23        -1.6 
  2   426 Newman, Beth  17 Yeovil Area              13.28        -1.6 
  3   264 Tresidder, R  18 Taunton Area             14.09        -1.6 
  4   422 MACKIE, Sara  18 Yeovil Area              14.48        -1.6 
 
Women 15-16 200 Meter Sprint INTER GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 24.90  1972        L.NASH, MENDIP                              
                25.20  NS
                26.00  ES
                27.00  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   133 Bryant, Phoe  15 Sedgemoor Area           26.32 CS      NWI 
  2   405 Gabbidon, Za  16 Yeovil Area              26.54 CS      NWI 
  3   197 Barton, Abig  15 Taunton Area             26.94 CS      NWI 
  4    36 McCARTHY, Lo  15 Mendip Area              27.52         NWI 
  5    16 Eldridge, Ma  15 Mendip Area              27.80         NWI 
  6   400 Farthing, S   15 Yeovil Area              29.42         NWI 
  7    49 Thomas, Emil  15 Mendip Area              29.69         NWI 
  8    48 Sullivan, Ch  15 Mendip Area              29.75         NWI 
 
Women 17-19 200 Meter Sprint SENIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 25.20  1976        E.EVANS L.SKEETE, MENDIP                    
                25.00  NS
                25.80  ES
                26.50  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   206 Coles, Rosie  17 Taunton Area             27.37         NWI 
  2   220 Grogan, Elsp  17 Taunton Area             28.87         NWI 
  3   241 Musto, Carol  17 Taunton Area             28.90         NWI 
  4   258 Sharp, Lucy   17 Taunton Area             29.88         NWI 
 
Women 15-16 300 Meter Sprint IG
=======================================================================================
         CBP: R 40.50  2000        JEMMA SIMPSON, MENDIP AREA                  
                40.50  NS
                41.40  ES
                44.80  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   214 Eaton-Jones,  16 Taunton Area             44.54 CS               
  2     8 Callender-Wo  16 Mendip Area              44.64 CS               
  3   249 Preece, Katy  16 Taunton Area             45.48                  
  4   148 Youe, Georgi  15 Sedgemoor Area           45.52                  
  5   259 Stirling-Sta  15 Taunton Area             46.46                  
  6    41 Perrin, Rhia  15 Mendip Area              47.86                  
  7   248 Pointing, Ho  15 Taunton Area             48.07                  
  8    35 McCARTHY, Fl  15 Mendip Area              48.45                  
 
Women 17-19 400 Meter Sprint SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 56.50  1979        K.McDERMOTT, MENDIP                         
                57.00  NS
                58.80  ES
                61.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1     4 Bartlett, Ca  17 Mendip Area              65.40                  
 
Women 17-19 800 Meter Run SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 2:09.07  10/06/2006  Nikki Hamblin, MENDIP AREA                
                2:13.00  NS
                2:15.00  ES
                2:25.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   215 Evans, Ameli  17 Taunton Area           2:39.91                  
  2   231 Kilbey, Jenn  17 Taunton Area           2:47.04                  
  3   430 Potter, Jess  17 Yeovil Area            2:52.97                  
 
Women 15-16 1500 Meter Run INTER  GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 4:36.80  1996        T.KEMP, YEOVIL                            
                4:39.00  NS
                4:47.00  ES
                5:04.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    52 Toomey, Herm  15 Mendip Area            5:30.94                  
  2   139 Gale, Holly   15 Sedgemoor Area         5:38.16                  
  3   225 Hunt, Daisy   15 Taunton Area           5:47.22                  
 
Women 17-19 1500 Meter Run SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 4:32.00  1994        A.BRAHAM, MENDIP                          
                4:36.00  NS
                4:43.00  ES
                5:00.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   215 Evans, Ameli  17 Taunton Area           5:21.17                  
  2   231 Kilbey, Jenn  17 Taunton Area           5:35.60                  
 
Women 15-16 3000 Meter Run INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 9:45.00  2000        C.BIRCH, MENDIP                           
               10:12.00  NS
               10:26.00  ES
               10:50.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   410 Hawkins, Lil  15 Yeovil Area           11:15.51                  
  2   253 Rogers, Harr  16 Taunton Area          12:00.70                  
  3   396 Coppard, Lau  15 Yeovil Area           14:20.76                  
 
Women 17-19 3000 Meter Run SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 10:24.40  1991        L.HARRISON, MENDIP                       
                10:06.00  NS
                10:18.00  ES
                10:48.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    26 Hart, Lizzie  18 Mendip Area           10:48.10                  
  2    46 Smith, Helen  17 Mendip Area           11:55.53                  
 
Women 15-16 80 Meter Hurdles INTER GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 11.90  1973        S.EASTMAN, CHEW AND AVON                    
                11.70  NS
                12.10  ES
                13.00  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   405 Gabbidon, Za  16 Yeovil Area              12.89 CS     -0.6 
  2     2 Baker, Shelb  16 Mendip Area              12.95 CS     -0.6 
  3    31 Lewis Willia  15 Mendip Area              13.22        -0.6 
  4   147 Villis, Rebe  15 Sedgemoor Area           14.26        -0.6 
  5   393 Carpenter, I  15 Yeovil Area              14.81        -0.6 
  6   194 A'Court-Will  15 Taunton Area             15.12        -0.6 
  7   136 Churchill, H  15 Sedgemoor Area           15.64        -0.6 
  8   244 Notaro-Livin  15 Taunton Area             16.22        -0.6 
 
Women 17-19 100 Meter Hurdles SENIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 13.40  1986        L.SKEETE, MENDIP                            
                14.60  NS
                15.20  ES
                16.50  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   417 Juniper, Lou  18 Yeovil Area              18.31         NWI 
 
Women 15-16 300 Meter Hurdles INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 45.10  2004        EMILY BONNETT, MENDIP                       
                45.00  NS
                46.80  ES
                50.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1     8 Callender-Wo  16 Mendip Area              49.88 CS               
  2   249 Preece, Katy  16 Taunton Area             52.50                  
  3   194 A'Court-Will  15 Taunton Area             55.29                  
 --   441 Wickham, Dan  16 Yeovil Area                DNF                  
 
Women 17-19 1500 Meter Steeplechase SENIOR GIRLS
=======================================================================================
              5:20.00  NS
              5:40.00  ES
              5:55.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   242 Ness, Isla    17 Taunton Area           5:27.39 ES               
  2   531 Langbein, Ra  17 Taunton Area           5:51.55 CS               
 
Women 15-16 4x100 Meter Relay INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 51.50  2000        MENDIP                                      
                49.20  NS
                50.20  ES
                52.40  CS
    Team                                           Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Taunton Area  'A'                               53.88                  
  2 Sedgemoor Area  'A'                             57.71                  
 -- Mendip Area  'A'                                   DQ                  
 
Women 17-19 4x100 Meter Relay SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 50.10  1985        MENDIP                                      
                49.00  NS
                50.00  ES
                52.00  CS
    Team                                           Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mendip Area  'A'                                52.92                  
  2 Taunton Area  'A'                               53.09                  
 
Women 15-16 High Jump INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 1.70m  1988        R.RICHARDS, YEOVIL                          
                1.68m  NS
                1.62m  ES
                1.52m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    43 Rushmer, Kat  15 Mendip Area              1.57m CS               
  2   254 Rothwell, Gr  15 Taunton Area             1.52m CS               
  3    48 Sullivan, Ch  15 Mendip Area              1.42m                  
  4   232 King, Emily   15 Taunton Area            J1.42m                  
  5   227 Jeans, Emily  16 Taunton Area            J1.42m                  
  6     7 Black, Roo    15 Mendip Area              1.32m                  
  7   399 Evans, Enfys  15 Yeovil Area             J1.32m                  
 
Women 17-19 High Jump SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 1.70m  1990        R.RICHARDS, MENDIP                          
                1.72m  NS
                1.66m  ES
                1.55m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   220 Grogan, Elsp  17 Taunton Area             1.66m ES               
  1   262 Toon, Megan   18 Taunton Area             1.66m ES               
  3    44 Sawyers, Jaz  17 Mendip Area              1.63m CS               
 
Women 17-19 Pole Vault SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 2.55m  2000        LINDSAY HODGES, TAUNTON                     
                3.15m  NS
                2.85m  ES
                2.45m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   423 Minter, Oliv  18 Yeovil Area              2.10m                  
  2   389 Brownhill, C  18 Yeovil Area              2.00m                  
  3   384 Barry, Hazel  18 Yeovil Area              1.90m                  
 
Women 15-16 Long Jump INTER GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 5.44m  1977        D.GREENIDGE, TAUNTON                        
                5.50m  NS
                5.30m  ES
                4.80m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1     2 Baker, Shelb  16 Mendip Area              5.16m CS      NWI 
  2    36 McCARTHY, Lo  15 Mendip Area              4.94m CS      NWI 
  3   226 Hydleman, Au  15 Taunton Area             4.64m         NWI 
  4    19 Glaysher, Zo  16 Mendip Area              4.59m         NWI 
  5   414 Johnson, Gin  15 Yeovil Area              4.51m         NWI 
  6   140 Garwood, Mic  15 Sedgemoor Area           4.27m         NWI 
  7   393 Carpenter, I  15 Yeovil Area              4.20m         NWI 
  8     3 Barnard, Ade  15 Mendip Area              3.97m         NWI 
  9   210 Davey, Georg  15 Taunton Area             3.94m         NWI 
 10   214 Eaton-Jones,  16 Taunton Area             3.91m         NWI 
 
Women 17-19 Long Jump SENIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 5.77m  1970        DIANE TOON, TAUNTON                         
                5.60m  NS
                5.40m  ES
                4.85m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1    44 Sawyers, Jaz  17 Mendip Area              6.00mRNS      NWI 
  2   240 Moorhead, Hi  17 Taunton Area             4.97m CS      NWI 
  3   218 Germain, Iss  17 Taunton Area             4.81m         NWI 
  4   432 Rice, Chloe   17 Yeovil Area              4.29m         NWI 
  5    18 Gildam-Clark  18 Mendip Area              4.26m         NWI 
 
Women 15-16 Triple Jump INTER GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 11.00m  2002        L.DURRANT, SEDGEMOOR                       
                11.20m  NS
                10.70m  ES
                10.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   441 Wickham, Dan  16 Yeovil Area             10.04m CS      NWI 
  2   226 Hydleman, Au  15 Taunton Area             9.92m         NWI 
  3    35 McCARTHY, Fl  15 Mendip Area              9.64m         NWI 
  4   414 Johnson, Gin  15 Yeovil Area              9.62m         NWI 
  5    16 Eldridge, Ma  15 Mendip Area              9.58m         NWI 
  6    53 Trijjard-Cad  15 Mendip Area              8.27m         NWI 
  7   245 O'Neill, Pip  15 Taunton Area             8.20m         NWI 
 
Women 17-19 Triple Jump SENIOR GIRLS
==================================================================================
         CBP: R 11.47m  1999        WENDY COLMAN, MENDIP                       
                11.30m  NS
                11.00m  ES
                 9.50m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   240 Moorhead, Hi  17 Taunton Area            10.64m CS      NWI 
  2   262 Toon, Megan   18 Taunton Area            10.63m CS      NWI 
  3   218 Germain, Iss  17 Taunton Area            10.57m CS      NWI 
  4   531 Langbein, Ra  17 Taunton Area             9.89m CS      NWI 
  5    20 Grant-Jones,  17 Mendip Area              9.10m         NWI 
  6   432 Rice, Chloe   17 Yeovil Area              8.96m         NWI 
  7     4 Bartlett, Ca  17 Mendip Area              8.40m         NWI 
 
Women 15-16 Shot Put INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 11.80m  1967        V.KNOWLES, MENDIP                          
                11.00m  NS
                10.20m  ES
                 8.75m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   138 Fellows, Lau  15 Sedgemoor Area           8.30m                  
  2   427 Osborne, Lau  16 Yeovil Area              7.87m                  
  3   388 Birkett, M    15 Yeovil Area              7.59m                  
  4   385 Baruwa, Soph  15 Yeovil Area              7.35m                  
  5   232 King, Emily   15 Taunton Area             6.97m                  
  6   210 Davey, Georg  15 Taunton Area             6.84m                  
  6   248 Pointing, Ho  15 Taunton Area             6.84m                  
  8   265 Wagstaff, An  15 Taunton Area             6.41m                  
 
Women 17-19 Shot Put SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 11.60m  10/06/2006  Sophie Thomas, MENDIP AREA                 
                11.40m  NS
                10.50m  ES
                 8.85m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    21 Grosjean, Al  17 Mendip Area              9.79m CS               
  2    29 Huxtable, Si  18 Mendip Area              9.41m CS               
  3   421 Liddell-Grai  18 Yeovil Area              9.02m CS               
  4   411 Hearn, Shant  17 Yeovil Area              8.71m                  
  5   419 Klaas, Akira  17 Yeovil Area              7.78m                  
  6   390 Burgess, She  17 Yeovil Area              7.26m                  
  7   196 Barry, Claud  17 Taunton Area             6.98m                  
 
Women 15-16 Discus Throw INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 42.75m  09/06/2007  Katherine Wickman, MENDIP AREA             
                36.00m  NS
                33.00m  ES
                27.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    50 Thompson, Ff  15 Mendip Area             30.27m CS               
  2   431 Ransom, Beth  15 Yeovil Area             23.61m                  
  3   138 Fellows, Lau  15 Sedgemoor Area          21.01m                  
  4   208 Cousins, Sar  15 Taunton Area            20.46m                  
  5   388 Birkett, M    15 Yeovil Area             18.90m                  
  6   238 Messenger, M  15 Taunton Area            18.24m                  
  7   265 Wagstaff, An  15 Taunton Area            17.27m                  
  8   217 Foster, Roby  15 Taunton Area            15.10m                  
 
Women 17-19 Discus Throw SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 47.11m  2003        L.THERIN, MENDIP                           
                39.00m  NS
                36.00m  ES
                29.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    21 Grosjean, Al  17 Mendip Area             36.02m ES               
  2   213 Duke, Sidi    18 Taunton Area            26.32m                  
  3   390 Burgess, She  17 Yeovil Area             22.79m                  
  4   196 Barry, Claud  17 Taunton Area            21.05m                  
  5   428 Ostler, Hayl  17 Yeovil Area             18.19m                  
  6   229 Kaorattana,   18 Taunton Area            14.88m                  
 
Women 15-16 Hammer Throw INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 27.93m  11/06/2005  C.KNIGHTON, TAUNTON                        
                39.00m  NS
                34.00m  ES
                27.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   200 Bracher, Ell  16 Taunton Area            18.61m                  
 
Women 17-19 Hammer Throw SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 32.34m  2001        J.WARR, YEOVIL                             
                43.00m  NS
                37.00m  ES
                31.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   411 Hearn, Shant  17 Yeovil Area             19.23m                  
 
Women 15-16 Javelin Throw INTER GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 40.49m  14/06/2008  Izzy Jeffs, TAUNTON AREA                   
                38.00m  NS
                35.00m  ES
                29.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    31 Lewis Willia  15 Mendip Area             29.28m CS               
  2   245 O'Neill, Pip  15 Taunton Area            26.13m                  
  3     7 Black, Roo    15 Mendip Area             24.04m                  
  4   204 Clark, Ameli  15 Taunton Area            20.77m                  
  5   407 George, Lydi  15 Yeovil Area             20.63m                  
  6   200 Bracher, Ell  16 Taunton Area            19.84m                  
  7   433 Robinson, El  15 Yeovil Area             16.21m                  
  8   399 Evans, Enfys  15 Yeovil Area              6.51m                  
 
Women 17-19 Javelin Throw SENIOR GIRLS
=======================================================================================
         CBP: R 46.11m  1973        S.JAMES, MENDIP                            
                40.00m  NS
                37.00m  ES
                32.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   266 Whittington,  18 Taunton Area            32.29m CS               
  2   380 Allen, Rosie  17 Yeovil Area             29.82m                  
  3   437 Senior, Emil  17 Yeovil Area             24.68m                  
  4   421 Liddell-Grai  18 Yeovil Area             21.58m                  
  5   425 Nardiello, G  18 Yeovil Area             20.51m                  
  6   258 Sharp, Lucy   17 Taunton Area            18.13m                  
 --   213 Duke, Sidi    18 Taunton Area               DNF                  
 
Boys 13-14 100 Meter Sprint JUNIOR BOYS
===========================================================================
         CBP: R 11.34  12/06/2010  Ronnie Wells, TAUNTON AREA                  
                11.40  NS
                11.80  ES
                12.30  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
Preliminaries
  1   462 Charles, J          14 Yeovil Area              11.94QCS      NWI 
  2   179 Reynolds, Luke      14 Sedgemoor Area           12.07qCS      NWI 
  3   327 MACCONNELL, Joe     14 Taunton Area             12.15qCS      NWI 
  4   443 Adenuga, Sam        14 Yeovil Area              12.20qCS      NWI 
  5   476 Harrison, Brett     13 Yeovil Area              12.22qCS      NWI 
  6   325 Lewis, Joe          14 Taunton Area             12.53q        NWI 
  7    86 Hutton, Ben         14 Mendip Area              12.63q        NWI 
  8    57 Adomakoh, Jonah     14 Mendip Area              12.79q        NWI 
  9   328 Madge, Alexander    14 Taunton Area             12.87         NWI 
 10   153 Chinn, James        14 Sedgemoor Area           12.88         NWI 
 11    59 Atkins, Darren      14 Mendip Area              12.99         NWI 
 12   311 Holyday, Chris      14 Taunton Area             13.21         NWI 
 13   169 Jones, Mitchell     14 Sedgemoor Area           13.25         NWI 
 
Boys 13-14 100 Meter Sprint JUNIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 11.34  12/06/2010  Ronnie Wells, TAUNTON AREA                  
                11.40  NS
                11.80  ES
                12.30  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   462 Charles, J    14 Yeovil Area              12.06 CS     -0.7 
  2   179 Reynolds, Lu  14 Sedgemoor Area           12.17 CS     -0.7 
  3   476 Harrison, Br  13 Yeovil Area              12.19 CS     -0.7 
  4   443 Adenuga, Sam  14 Yeovil Area              12.35        -0.7 
  5    86 Hutton, Ben   14 Mendip Area              12.71        -0.7 
  6   325 Lewis, Joe    14 Taunton Area             12.75        -0.7 
  7   327 MACCONNELL,   14 Taunton Area             12.86        -0.7 
Preliminaries
  8    57 Adomakoh, Jo  14 Mendip Area                                
  9   328 Madge, Alexa  14 Taunton Area                               
 10   153 Chinn, James  14 Sedgemoor Area                             
 11    59 Atkins, Darr  14 Mendip Area                                
 12   311 Holyday, Chr  14 Taunton Area                               
 13   169 Jones, Mitch  14 Sedgemoor Area                             
 
Boys 13-14 200 Meter Sprint JUNIOR BOYS
===========================================================================
         CBP: R 23.10  1974        P.SHARPLES, WESTON                          
                23.40  NS
                24.20  ES
                25.30  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
  1   180 Rockey, Jack        14 Sedgemoor Area           24.86QCS      NWI 
  2   476 Harrison, Brett     13 Yeovil Area              24.94qCS      NWI 
  3    66 Branch, Will        14 Mendip Area              25.79q        NWI 
  4   328 Madge, Alexander    14 Taunton Area             26.30q        NWI 
  5   153 Chinn, James        14 Sedgemoor Area           26.93q        NWI 
  6   332 Nixon-Eckersall, R  14 Taunton Area             27.06q        NWI 
  7    71 Dearsley, Sam       14 Mendip Area              27.21q        NWI 
  8   105 Ramsden, Josh       14 Mendip Area              27.64q        NWI 
  9   377 Wring, Jonjo        14 Taunton Area             27.84         NWI 
 
Boys 13-14 200 Meter Sprint JUNIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 23.10  1974        P.SHARPLES, WESTON                          
                23.40  NS
                24.20  ES
                25.30  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   180 Rockey, Jack  14 Sedgemoor Area           24.77 CS      0.2 
  2   476 Harrison, Br  13 Yeovil Area              25.37         0.2 
  3   332 Nixon-Eckers  14 Taunton Area             26.79         0.2 
  4    71 Dearsley, Sa  14 Mendip Area              27.32         0.2 
Preliminaries
  3    66 Branch, Will  14 Mendip Area                                
  4   328 Madge, Alexa  14 Taunton Area                               
  5   153 Chinn, James  14 Sedgemoor Area                             
  8   105 Ramsden, Jos  14 Mendip Area                                
  9   377 Wring, Jonjo  14 Taunton Area                               
 
Boys 13-14 400 Meter Sprint JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 53.00  1994        NICK HOOPER, YEOVIL                         
                52.40  NS
                54.50  ES
                56.90  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   327 MACCONNELL,   14 Taunton Area             55.20 CS               
  2   152 Chinn, Harry  14 Sedgemoor Area           57.70                  
  3   495 Main, Camero  14 Yeovil Area              59.50                  
  4   298 Fieldhouse,   14 Taunton Area             60.00                  
  5   468 Dbdui, Inoke  13 Yeovil Area              60.70                  
  6   331 Niekirk, Cha  14 Taunton Area             61.60                  
  7   448 Atkinson, Ha  13 Yeovil Area              61.90                  
  8   474 Grant, Steph  14 Yeovil Area              65.60                  
 
Boys 13-14 800 Meter Run JB
=======================================================================================
         CBP: R 2:02.73  12/06/2010  Matthew Cole, YEOVIL AREA                 
                2:03.00  NS
                2:07.00  ES
                2:13.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   326 Livingstone,  14 Taunton Area           2:09.02 CS               
  2    58 Allen, Alexa  14 Mendip Area            2:10.76 CS               
  3   481 Hill, Jonath  13 Yeovil Area            2:17.34                  
  4   316 Keeling, Edw  14 Taunton Area           2:27.08                  
  5   275 Beake, Charl  14 Taunton Area           2:28.43                  
  6   125 Yuen, Will    14 Mendip Area            2:33.86                  
 
Boys 13-14 1500 Meter Run JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 4:11.20  10/06/2006  Nathan Young, MENDIP AREA                 
                4:15.00  NS
                4:22.00  ES
                4:36.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    96 Martin, Char  14 Mendip Area            4:33.93 CS               
  2   507 Sommerville,  13 Yeovil Area            4:36.49                  
  3   302 Fox, Oliver   14 Taunton Area           4:42.40                  
  4    61 Bailey, Mark  13 Mendip Area            4:43.91                  
  5   368 Walton, Arch  13 Taunton Area           4:56.05                  
  6   178 Prior, Luke   13 Sedgemoor Area         4:57.27                  
  7   336 Ormerod, Cha  14 Taunton Area           4:59.69                  
  8   313 Humphreys, B  14 Taunton Area           5:02.09                  
  9   487 Jenkinson, D  14 Yeovil Area            5:11.16                  
 10   471 Edgar, Hugh   14 Yeovil Area            5:15.84                  
 
Boys 13-14 80 Meter Hurdles JUNIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 11.30  1989        R.GLOVER, YEOVIL                            
                11.60  NS
                12.10  ES
                12.90  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   513 Tostevin, Ja  14 Yeovil Area              11.99 ES     -0.1 
  2   180 Rockey, Jack  14 Sedgemoor Area           12.08 ES     -0.1 
  3    90 Kirkman, Tim  14 Mendip Area              13.31        -0.1 
  4   171 Kierle, Harv  13 Sedgemoor Area           13.66        -0.1 
  5   285 Cooke, Joe    14 Taunton Area             14.35        -0.1 
  6   520 Wheaton, Kyl  14 Yeovil Area              14.87        -0.1 
  7   459 Caines, Chri  13 Yeovil Area              15.58        -0.1 
  8   485 Hutchinson,   13 Yeovil Area              16.24        -0.1 
 
Boys 13-14 4x100 Meter Relay JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 47.77  12/06/2010  TAUNTON AREA, TAUNTON AREA                  
                46.00  NS
                47.50  ES
                49.40  CS
    Team                                           Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Yeovil Area  'A'                                50.10                  
  2 Taunton Area  'A'                               50.40                  
 -- Sedgemoor Area  'A'                               DNF                  
 -- Mendip Area  'A'                                   DQ                  
 
Boys 13-14 High Jump JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 1.81m  14/06/2008  Aaron Athersuch, YEOVIL AREA                
                1.78m  NS
                1.72m  ES
                1.60m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   285 Cooke, Joe    14 Taunton Area             1.72m ES               
  2   443 Adenuga, Sam  14 Yeovil Area              1.61m CS               
  3    90 Kirkman, Tim  14 Mendip Area             J1.61m CS               
  4   282 Chipp, Conno  13 Taunton Area            J1.61m CS               
  5   298 Fieldhouse,   14 Taunton Area             1.46m                  
  6   117 Tucker, Hadl  14 Mendip Area             J1.46m                  
 --   464 Chu, Simon    14 Yeovil Area                 NH                  
 
Boys 13-14 Pole Vault JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 3.23m  1986        M.WINTER, SEDGEMOOR                         
                3.25m  NS
                2.95m  ES
                2.55m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   357 Stephenson,   13 Taunton Area             2.30m                  
  2   346 Seale, Jonat  14 Taunton Area             2.20m                  
  3   176 Orr, Harry    14 Sedgemoor Area           1.90m                  
  4   288 Dobie, Matth  14 Taunton Area             1.80m                  
 
Boys 13-14 Long Jump JUNIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 6.02m  1996        S.COGHLAN, TAUNTON                          
                5.95m  NS
                5.70m  ES
                5.45m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   513 Tostevin, Ja  14 Yeovil Area              5.64m CS      NWI 
  2   518 Weaving, Mat  14 Yeovil Area              5.18m         NWI 
  3   481 Hill, Jonath  13 Yeovil Area              5.10m         NWI 
  4    56 Adams, Alex   14 Mendip Area              5.06m         NWI 
  5   325 Lewis, Joe    14 Taunton Area             4.98m         NWI 
  6   282 Chipp, Conno  13 Taunton Area             4.77m         NWI 
  7   169 Jones, Mitch  14 Sedgemoor Area           4.62m         NWI 
  8   283 Clarke, Tom   14 Taunton Area             4.26m         NWI 
 
Boys 13-14 Triple Jump JUNIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 12.98m  1996        S.COGHLAN, TAUNTON                         
                12.40m  NS
                12.00m  ES
                11.45m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   179 Reynolds, Lu  14 Sedgemoor Area          11.14m         NWI 
  2   515 Trickey, Mat  13 Yeovil Area             10.75m         NWI 
  3    57 Adomakoh, Jo  14 Mendip Area             10.45m         NWI 
  4   331 Niekirk, Cha  14 Taunton Area             9.96m         NWI 
  5   455 Brook, Nick   14 Yeovil Area              9.75m         NWI 
  6   354 Smith, Rory   14 Taunton Area             9.52m         NWI 
  7   297 Fieldhouse,   14 Taunton Area             8.53m         NWI 
 
Boys 13-14 Shot Put JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 15.19m                                                         
                13.30m  NS
                12.30m  ES
                11.20m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   515 Trickey, Mat  13 Yeovil Area             11.76m CS               
  2   270 Arberry, Eli  14 Taunton Area            10.52m                  
  3    72 Dichlian, Ri  14 Mendip Area             10.45m                  
  4    66 Branch, Will  14 Mendip Area              9.88m                  
  5   495 Main, Camero  14 Yeovil Area              9.33m                  
  6   352 Slipper, Jam  13 Taunton Area             8.96m                  
  7   446 Asefi, Zubai  14 Yeovil Area              8.79m                  
  8   377 Wring, Jonjo  14 Taunton Area             8.29m                  
  9   294 Escabarte, K  14 Taunton Area             7.48m                  
 10   191 Usher, Kai    13 Sedgemoor Area           7.28m                  
 
Boys 13-14 Discus Throw JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 45.54m  09/06/2007  Liam Biddlecombe, YEOVIL AREA              
                38.00m  NS
                34.00m  ES
                30.50m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   112 Stephens, Ca  14 Mendip Area             25.72m                  
  2   371 Webb, Oscar   13 Taunton Area            24.82m                  
  3   187 Smith, Josh   14 Sedgemoor Area          24.34m                  
  4   461 Chant, Jorda  14 Yeovil Area             23.96m                  
  5   456 Brown, Georg  14 Yeovil Area             22.13m                  
  6   270 Arberry, Eli  14 Taunton Area            21.32m                  
  7   352 Slipper, Jam  13 Taunton Area            19.01m                  
  8   274 Beagle, Adam  14 Taunton Area            18.00m                  
  9   522 Wignall, Osc  14 Yeovil Area             16.79m                  
 
Boys 13-14 Hammer Throw JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 50.20m                                                         
                45.00m  NS
                38.00m  ES
                31.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   193 Welsh, Zac    14 Sedgemoor Area          33.48m CS               
  2   446 Asefi, Zubai  14 Yeovil Area             24.43m                  
  3   356 Spiers, Zach  14 Taunton Area            22.68m                  
  4   293 Duncan, Matt  14 Taunton Area            22.63m                  
  5   457 Burrows, Chr  14 Yeovil Area             21.06m                  
 
Boys 13-14 Javelin Throw JUNIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 55.26m  1981        R.MEADS, TAUNTON                           
                46.00m  NS
                43.00m  ES
                39.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   322 Larkman, Wil  13 Taunton Area            40.38m CS               
  2    60 Aungier, Cal  14 Mendip Area             35.77m                  
  3   368 Walton, Arch  13 Taunton Area            32.27m                  
  4    97 Martin, Fred  14 Mendip Area             31.86m                  
  5   112 Stephens, Ca  14 Mendip Area             30.64m                  
  6   522 Wignall, Osc  14 Yeovil Area             30.10m                  
  7   283 Clarke, Tom   14 Taunton Area            30.04m                  
  8   349 Shapland, Ja  14 Taunton Area            21.56m                  
 
Men 15-16 100 Meter Sprint INTER BOYS
===========================================================================
         CBP: R 10.90  1976        J.GODWIN, TAUNTON                           
                11.00  NS
                11.20  ES
                11.70  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
Preliminaries
  1   372 Wells, Ronnie       15 Taunton Area             11.14QES      NWI 
  2   360 Tailby, Matthew     16 Taunton Area             12.00q        NWI 
  3   269 Amadi, Jacob        16 Taunton Area             12.15q        NWI 
  4   463 Chesnokov, K        16 Yeovil Area              12.22q        NWI 
  5   128 Lyall, Ben          15 Mendip Area              12.26q        NWI 
  6   466 Cory, Jake          16 Yeovil Area              12.28q        NWI 
  7   491 Kemff, S            16 Yeovil Area              12.32q        NWI 
  8   353 Smith, Michael      15 Taunton Area             12.39q        NWI 
  9   149 Benton, James       15 Sedgemoor Area           12.82         NWI 
 10   186 Senior, Luke        15 Sedgemoor Area           13.04         NWI 
 
Men 15-16 100 Meter Sprint INTER BOYS
==================================================================================
         CBP: R 10.90  1976        J.GODWIN, TAUNTON                           
                11.00  NS
                11.20  ES
                11.70  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   372 Wells, Ronni  15 Taunton Area             11.05 ES     -0.8 
  2   269 Amadi, Jacob  16 Taunton Area             11.74        -0.8 
  3   360 Tailby, Matt  16 Taunton Area             11.95        -0.8 
  4   353 Smith, Micha  15 Taunton Area             12.48        -0.8 
Preliminaries
  4   463 Chesnokov, K  16 Yeovil Area                                
  5   128 Lyall, Ben    15 Mendip Area                                
  6   466 Cory, Jake    16 Yeovil Area                                
  7   491 Kemff, S      16 Yeovil Area                                
  9   149 Benton, Jame  15 Sedgemoor Area                             
 10   186 Senior, Luke  15 Sedgemoor Area                             
 
Men 17-19 100 Meter Sprint SENIOR BOYS
===========================================================================
         CBP: R 10.70  1978        J.GODWIN, TAUNTON                           
                10.90  NS
                11.10  ES
                11.50  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
  1   366 Ubaka, Louis        17 Taunton Area             11.29QCS      NWI 
  2   486 Iriah, Toby         17 Yeovil Area              11.60q        NWI 
  3   467 Davis, Kieran       18 Yeovil Area              11.77q        NWI 
  3   268 Alalade, Dunmola    17 Taunton Area             11.77q        NWI 
  5   106 Redmond, Elliott    17 Mendip Area              11.81q        NWI 
  6    88 Jones, Huw          17 Mendip Area              11.94q        NWI 
  7   111 Stark, Kelston      17 Mendip Area              12.43q        NWI 
  8   444 Ajiala, Melvin      17 Yeovil Area              12.74q        NWI 
  9   524 Willis, George      17 Yeovil Area              13.08         NWI 
 
Men 17-19 100 Meter Sprint SENIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 10.70  1978        J.GODWIN, TAUNTON                           
                10.90  NS
                11.10  ES
                11.50  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   366 Ubaka, Louis  17 Taunton Area             11.30 CS     -0.5 
  2   486 Iriah, Toby   17 Yeovil Area              11.62        -0.5 
  3   467 Davis, Kiera  18 Yeovil Area              11.82        -0.5 
  4   268 Alalade, Dun  17 Taunton Area             11.83        -0.5 
  5   106 Redmond, Ell  17 Mendip Area              11.94        -0.5 
  6    88 Jones, Huw    17 Mendip Area              12.01        -0.5 
  7   111 Stark, Kelst  17 Mendip Area              12.44        -0.5 
  8   444 Ajiala, Melv  17 Yeovil Area              12.76        -0.5 
Preliminaries
  9   524 Willis, Geor  17 Yeovil Area                                
 
Men 15-16 200 Meter Sprint INTER BOYS
===========================================================================
         CBP: R 22.50  2004        TOBY SANDEMAN, MENDIP                       
                22.30  NS
                22.80  ES
                24.00  CS
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
  1   372 Wells, Ronnie       15 Taunton Area             22.68QES      NWI 
  2   503 Rutter, Elliott     16 Yeovil Area              23.56qCS      NWI 
  3   451 Brake, Chris        16 Yeovil Area              24.20q        NWI 
  4   360 Tailby, Matthew     16 Taunton Area             24.54q        NWI 
  5   161 Gibbs-Hartley, Kyl  15 Sedgemoor Area           25.03q        NWI 
  6   269 Amadi, Jacob        16 Taunton Area             25.39q        NWI 
  7   528 Woodland, Luke      15 Yeovil Area              25.54q        NWI 
  8   290 Drew, Tristan       16 Taunton Area             25.55q        NWI 
  9   177 Outerbridge, Dunto  16 Sedgemoor Area           26.20         NWI 
 
Men 15-16 200 Meter Sprint INTER BOYS
==================================================================================
         CBP: R 22.50  2004        TOBY SANDEMAN, MENDIP                       
                22.30  NS
                22.80  ES
                24.00  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
Finals
  1   372 Wells, Ronni  15 Taunton Area             22.71 ES      NWI 
  2   269 Amadi, Jacob  16 Taunton Area             23.93 CS      NWI 
  3   360 Tailby, Matt  16 Taunton Area             24.50         NWI 
  4   161 Gibbs-Hartle  15 Sedgemoor Area           24.91         NWI 
  5   290 Drew, Trista  16 Taunton Area             25.40         NWI 
  6   528 Woodland, Lu  15 Yeovil Area              25.88         NWI 
Preliminaries
  2   503 Rutter, Elli  16 Yeovil Area                                
  3   451 Brake, Chris  16 Yeovil Area                                
  9   177 Outerbridge,  16 Sedgemoor Area                             
 
Men 17-19 200 Meter Sprint SENIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 22.10  1986        C.JAGOE, MENDIP                             
                22.00  NS
                22.30  ES
                23.30  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1    77 Esu, Anthony  17 Mendip Area              23.10 CS      NWI 
  2   486 Iriah, Toby   17 Yeovil Area              24.09         NWI 
  3   268 Alalade, Dun  17 Taunton Area             24.28         NWI 
  4   281 Chapman, Geo  17 Taunton Area             24.39         NWI 
  5   450 Bentham, Jon  17 Yeovil Area              24.41         NWI 
  6   333 Nwakohu, Oki  18 Taunton Area             24.96         NWI 
  7   445 Allen, Rob    17 Yeovil Area              26.11         NWI 
 
Men 15-16 400 Meter Sprint IB
=======================================================================================
         CBP: R 49.90  1985        O.MARKHAM, MENDIP AREA                      
                49.70  NS
                51.30  ES
                53.40  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   503 Rutter, Elli  16 Yeovil Area              51.47 CS               
  2    68 Clarke, Olli  15 Mendip Area              52.44 CS               
  3   315 Jameson, Ran  16 Taunton Area             54.27                  
  4   351 Simmons, Pro  16 Taunton Area             54.61                  
  5   378 Zastavnyuk,   15 Taunton Area             56.33                  
  6   272 Bannister, C  15 Taunton Area             58.93                  
 
Men 17-19 400 Meter Sprint SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 49.10  14/06/2008  Alex Brown, MENDIP AREA                     
                48.80  NS
                49.30  ES
                52.50  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   129 Yovkov, Lyub  17 Mendip Area              52.90                  
  2   301 Fowler, Tom   17 Taunton Area             53.20                  
  3    83 Goodchild, D  17 Mendip Area              53.90                  
  4   281 Chapman, Geo  17 Taunton Area             55.10                  
 
Men 15-16 800 Meter Run INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 1:57.60  1998        A.McCLEAN-FOREMAN, MENDIP                 
                1:57.00  NS
                1:59.00  ES
                2:05.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    63 Bedford, Sam  16 Mendip Area            1:55.96RNS               
  2   465 Cole, Matthe  15 Yeovil Area            2:02.80 CS               
  3    85 Harding, Sam  16 Mendip Area            2:04.47 CS               
  4   284 Coles, Jamie  16 Taunton Area           2:08.36                  
  5    55 Ablett, Char  15 Mendip Area            2:11.28                  
  6   337 Peek, Michae  16 Taunton Area           2:17.42                  
  7   375 Winter, Olli  16 Taunton Area           2:18.95                  
  8   373 Willis, Henr  15 Taunton Area           2:20.11                  
  9   506 Smith, Charl  15 Yeovil Area            2:21.71                  
 --   479 Hearn, Ben    15 Yeovil Area                DNF                  
 
Men 17-19 800 Meter Run SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 1:53.80  1968        D.BURDEN, MENDIP                          
                1:53.00  NS
                1:55.00  ES
                2:02.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   374 Wilman, Hugh  17 Taunton Area           2:09.11                  
  2   529 Wray, Josh    18 Yeovil Area            2:09.46                  
  3   279 Burkard-Meie  17 Taunton Area           2:15.63                  
  4   483 Humphreys, S  17 Yeovil Area            2:21.67                  
 --   321 Large, Olive  17 Taunton Area                DQ                  
 
Men 15-16 1500 Meter Run INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 4:03.20  1985        DANNY DUKE, MENDIP                        
                4:03.00  NS
                4:08.00  ES
                4:20.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   369 Walton, Joe   15 Taunton Area           4:34.67                  
  2    62 Banks, Conno  16 Mendip Area            4:41.67                  
  3   373 Willis, Henr  15 Taunton Area           4:48.53                  
  4   306 Grave, Chris  15 Taunton Area           4:55.78                  
  5   277 Briggs, Josh  15 Taunton Area           4:56.78                  
  6   526 Winchcombe,   15 Yeovil Area            4:57.34                  
  7   452 Brand, Storm  16 Yeovil Area            5:11.18                  
 
Men 17-19 1500 Meter Run SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 3:53.80  1991        ADAM DUKE, TAUNTON                        
                3:55.00  NS
                3:58.00  ES
                4:15.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   113 Stephenson,   17 Mendip Area            4:34.10                  
  2   517 Voisey, Lewi  17 Yeovil Area            4:37.39                  
  3    76 Elwood, Tom   17 Mendip Area            4:38.97                  
  4   296 Farrow, Tom   17 Taunton Area           4:54.78                  
 
Men 15-16 3000 Meter Run INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 8:57.00  1985        DANNY DUKE, MENDIP                        
                8:55.00  NS
                9:01.00  ES
                9:30.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   124 Young, Keira  16 Mendip Area            9:24.74 CS               
  2   498 Patch, Max    15 Yeovil Area            9:34.91                  
  3   158 Dickinson, M  15 Sedgemoor Area         9:42.02                  
  4   453 Bridge, Phil  15 Yeovil Area            9:45.45                  
  5   505 Sharp, Will   16 Yeovil Area           10:12.68                  
  6   175 Middleton, D  15 Sedgemoor Area        10:40.44                  
  7   170 Jones-Robert  16 Sedgemoor Area        11:45.78                  
 
Men 17-19 3000 Meter Run SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 8:37.80  1995        ANDREW HENNESSEY                          
                8:33.00  NS
                8:36.00  ES
                9:20.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   449 Austin, Tom   17 Yeovil Area            9:50.06                  
  2   181 Rogers, Alex  18 Sedgemoor Area         9:54.21                  
  3   450 Bentham, Jon  17 Yeovil Area           10:52.10                  
  4   454 Brock, Tom    17 Yeovil Area           10:52.81                  
 
Men 15-16 100 Meter Hurdles IB
==================================================================================
         CBP: R 13.40  1999        C.TYE-WALKER, MENDIP AREA                   
                13.70  NS
                14.20  ES
                15.00  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   162 Giles, Georg  16 Sedgemoor Area           15.06         NWI 
  2   493 Kirkland, Br  15 Yeovil Area              15.52         NWI 
  3   362 Tottle, Blai  15 Taunton Area             16.42         NWI 
  4   502 Richards, Ro  15 Yeovil Area              16.67         NWI 
  5    73 Early, Thoma  15 Mendip Area              18.81         NWI 
 
Men 17-19 110 Meter Hurdles SENIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 14.50  1988        L.AJAYI, MENDIP                             
                14.80  NS
                15.20  ES
                16.20  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   271 Ashworth, Ma  18 Taunton Area             15.77 CS      NWI 
  2   110 St.Clair, Ma  17 Mendip Area              16.68         NWI 
  3   319 Kossen, Cons  18 Taunton Area             17.04         NWI 
  4    84 Guest, Lewis  17 Mendip Area              17.26         NWI 
  5   189 Thompson, Be  18 Sedgemoor Area           17.77         NWI 
  6   460 Carpenter, C  17 Yeovil Area              20.66         NWI 
 
Men 15-16 400 Meter Hurdles INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 56.90  1986        H.CULLUM, YEOVIL                            
                56.20  NS
                58.00  ES
                60.50  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   165 Hall, Harry   16 Sedgemoor Area           61.32                  
  2   512 Timewell, Be  15 Yeovil Area              62.95                  
  3   362 Tottle, Blai  15 Taunton Area             64.11                  
 
Men 17-19 400 Meter Hurdles SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 53.00  1991        GARY JENNINGS, YEOVIL                       
                55.00  NS
                56.20  ES
                59.50  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   301 Fowler, Tom   17 Taunton Area             59.56                  
  2   319 Kossen, Cons  18 Taunton Area             63.89                  
 
Men 15-16 1500 Meter Steeplechase INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 4:26.90  1987        ADAM DUKE, TAUNTON                        
                4:30.00  NS
                4:36.00  ES
                4:58.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   341 Preece, Rowa  16 Taunton Area           4:42.66 CS               
  2   369 Walton, Joe   15 Taunton Area           4:54.46 CS               
  3   115 Taschimowitz  16 Mendip Area            4:59.03                  
  4   151 Cameron, Cal  15 Sedgemoor Area         5:28.64                  
  5   160 Forfar, Hami  15 Sedgemoor Area         5:56.25                  
 
Men 17-19 2000 Meter Steeplechase SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 5:57.30  1986        DANNY DUKE, MENDIP                        
                6:03.00  NS
                6:07.00  ES
                6:30.00  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   278 Brown, Blair  17 Taunton Area           6:27.23 CS               
  2   449 Austin, Tom   17 Yeovil Area            6:46.66                  
  3   475 Harris, Geor  17 Yeovil Area            7:57.11                  
 
Men 15-16 4x100 Meter Relay INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 45.20  1993        MENDIP                                      
                43.60  NS
                45.00  ES
                46.60  CS
    Team                                           Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Taunton Area  'A'                               46.28 CS               
  2 Mendip Area  'A'                                47.28                  
  3 Yeovil Area  'A'                                48.55                  
  4 Sedgemoor Area  'A'                             49.73                  
 
Men 17-19 4x100 Meter Relay SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 42.50  1978        MENDIP                                      
                43.50  NS
                44.50  ES
                45.30  CS
    Team                                           Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Taunton Area  'A'                               46.33                  
  2 Mendip Area  'A'                                47.12                  
 -- Yeovil Area  'A'                                DQ.00                  
 
Men 15-16 High Jump INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 1.93m  1982        K.ANIMASHAWAN, MENDIP                       
                1.96m  NS
                1.90m  ES
                1.75m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   165 Hall, Harry   16 Sedgemoor Area           1.80m CS               
  2   347 Searle, Geor  16 Taunton Area             1.75m CS               
  3   103 Pescod, Adam  15 Mendip Area              1.70m                  
  4   287 Davies, Liam  16 Taunton Area             1.65m                  
  4   358 Stephenson,   15 Taunton Area             1.65m                  
  6   490 Joynes, Will  15 Yeovil Area              1.60m                  
  7   107 Reidy, Harry  16 Mendip Area              1.55m                  
 
Men 17-19 High Jump SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 2.03m  1992        M.AREND, MENDIP                             
                2.02m  NS
                1.96m  ES
                1.83m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   477 Hartley, Con  18 Yeovil Area              1.88m CS               
  2    64 Biddulph, Ol  18 Mendip Area              1.80m                  
  3   329 May, Owen     17 Taunton Area             1.75m                  
  4   333 Nwakohu, Oki  18 Taunton Area             1.70m                  
  5   511 Thomas, T-J   17 Yeovil Area              1.65m                  
  5   307 Griffiths, L  17 Taunton Area             1.65m                  
 
Men 15-16 Pole Vault INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 3.60m  1991        DARREN WATTS, YEOVIL                        
                4.10m  NS
                3.80m  ES
                3.10m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   324 Leitch, Samu  16 Taunton Area             3.70mRCS               
  2   478 Harvey, Ashl  15 Yeovil Area              3.30m CS               
  3   484 Huntley, Dan  15 Yeovil Area              3.20m CS               
  4   358 Stephenson,   15 Taunton Area             2.70m                  
  5   151 Cameron, Cal  15 Sedgemoor Area           2.10m                  
  6   160 Forfar, Hami  15 Sedgemoor Area           1.90m                  
 
Men 17-19 Pole Vault SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 4.00m  1997        ADAM PENGILLEY, TAUNTON                     
                4.40m  NS
                4.10m  ES
                3.30m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   519 Webber, Jake  18 Yeovil Area              3.20m                  
  2   309 Heal, Harry   17 Taunton Area             3.10m                  
  3   110 St.Clair, Ma  17 Mendip Area              2.90m                  
 
Men 15-16 Long Jump INTER BOYS
==================================================================================
         CBP: R 7.02m  13/06/2009  James Lelliott, MENDIP AREA                 
                6.60m  NS
                6.40m  ES
                6.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   493 Kirkland, Br  15 Yeovil Area              5.91m         NWI 
  2    95 Lovell, Edmu  16 Mendip Area              5.68m         NWI 
  3   451 Brake, Chris  16 Yeovil Area              5.32m         NWI 
  4   338 Pincock, Joh  16 Taunton Area             5.28m         NWI 
  5   128 Lyall, Ben    15 Mendip Area              5.21m         NWI 
  6   166 Hallett, Kyl  15 Sedgemoor Area           5.10m         NWI 
  7   323 LE Gallais,   15 Taunton Area             5.09m         NWI 
  8   337 Peek, Michae  16 Taunton Area             4.92m         NWI 
  9   114 Sword, Bradl  15 Mendip Area              4.82m         NWI 
 10   330 Mudge, Johnn  15 Taunton Area             4.69m         NWI 
 
Men 17-19 Long Jump SENIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 7.73m  1992        O.ONOURAH, MENDIP                           
                6.90m  NS
                6.80m  ES
                6.25m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1    93 Lelliott, Ja  18 Mendip Area              6.87m ES      NWI 
  2   370 Webb, Jordan  18 Taunton Area             6.14m         NWI 
  3   363 Tunstall, Jo  18 Taunton Area             6.09m         NWI 
  4    94 Lickiss, Cha  18 Mendip Area              6.05m         NWI 
  5   376 Wong, Angus   18 Taunton Area             5.61m         NWI 
  6   511 Thomas, T-J   17 Yeovil Area              4.95m         NWI 
 
Men 15-16 Triple Jump INTER BOYS
==================================================================================
         CBP: R 14.19m  12/06/2010  Jimi Tele, MENDIP AREA                     
                13.70m  NS
                13.20m  ES
                12.50m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   338 Pincock, Joh  16 Taunton Area            11.49m         NWI 
  2   494 Lewis, Ben    16 Yeovil Area             11.46m         NWI 
  3   299 Fieldhouse,   16 Taunton Area            11.44m         NWI 
  4   121 Wendon, Jake  15 Mendip Area             11.03m         NWI 
  5   514 Trickey, Jos  16 Yeovil Area             10.97m         NWI 
  6   166 Hallett, Kyl  15 Sedgemoor Area          10.92m         NWI 
  7   167 Hill, Aron    15 Sedgemoor Area          10.27m         NWI 
  8   323 LE Gallais,   15 Taunton Area            10.22m         NWI 
 
Men 17-19 Triple Jump SENIOR BOYS
==================================================================================
         CBP: R 16.13m  1983        S.ANDERSON, MENDIP                         
                14.40m  NS
                13.90m  ES
                12.85m  CS
    Name               Age Team                    Finals              Wind Points
==================================================================================
  1   370 Webb, Jordan  18 Taunton Area            12.89m CS      NWI 
  2   363 Tunstall, Jo  18 Taunton Area            12.73m         NWI 
  3   376 Wong, Angus   18 Taunton Area            12.41m         NWI 
  4    84 Guest, Lewis  17 Mendip Area             11.82m         NWI 
  5   334 O'Brien, Row  17 Taunton Area            11.17m         NWI 
 
Men 15-16 Shot Put INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 15.41m  1993        DINOS AXELOPOULOS, MENDIP                  
                14.50m  NS
                13.20m  ES
                11.90m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    75 Ellis, Tom    16 Mendip Area             13.47m ES               
  2    70 Cussell, Jak  16 Mendip Area             11.68m                  
  3   104 Radford, Joh  15 Mendip Area             11.46m                  
  4   473 Fowler, Sam   16 Yeovil Area             10.92m                  
  5   359 Storer, Jack  16 Taunton Area            10.76m                  
  6   497 Ogden, Dan    15 Yeovil Area             10.69m                  
  7   378 Zastavnyuk,   15 Taunton Area            10.52m                  
  8   480 Henthorne, J  16 Yeovil Area             10.16m                  
  8   183 Ryan, Willia  15 Sedgemoor Area          10.16m                  
 10   488 Jones, Sam    15 Yeovil Area              9.64m                  
 11   300 Fisher, Jame  16 Taunton Area             9.63m                  
 
Men 17-19 Shot Put SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 18.20m  1997        CARL MYERSCOUGH, MENDIP                    
                14.10m  NS
                13.00m  ES
                11.50m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   447 Athersuch, A  17 Yeovil Area             12.68m CS               
  2    79 Gibbs, Rory   17 Mendip Area             11.40m                  
  3   365 Tyler, Hayde  17 Taunton Area            11.31m                  
  4   289 Donnelly, Be  18 Taunton Area             9.89m                  
  5   312 Hope, Adam    18 Taunton Area             9.81m                  
  6   320 Kwok, Michae  17 Taunton Area             8.74m                  
 
Men 15-16 Discus Throw INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 48.30m  14/06/2008  Liam Biddlecombe, YEOVIL AREA              
                44.00m  NS
                41.00m  ES
                34.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   339 Pollock, Mat  15 Taunton Area            32.73m                  
  2    92 Lavallin, Ge  15 Mendip Area             32.08m                  
  3   480 Henthorne, J  16 Yeovil Area             29.63m                  
  4   359 Storer, Jack  16 Taunton Area            27.91m                  
  5   318 Knight-Davis  15 Taunton Area            26.61m                  
  6   350 Sibal, Matth  15 Taunton Area            25.41m                  
  7   488 Jones, Sam    15 Yeovil Area             25.02m                  
  8   473 Fowler, Sam   16 Yeovil Area             21.77m                  
  9   182 Rook, Ed      15 Sedgemoor Area          21.75m                  
 10   190 Turner, Came  15 Sedgemoor Area          19.70m                  
 
Men 17-19 Discus Throw SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 57.14m  1997        CARL MYERSCOUGH, MENDIP                    
                46.00m  NS
                40.00m  ES
                34.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1    93 Lelliott, Ja  18 Mendip Area             40.20m ES               
  2   447 Athersuch, A  17 Yeovil Area             39.21m CS               
  3   519 Webber, Jake  18 Yeovil Area             33.05m                  
  4    80 Gibson, Harr  18 Mendip Area             32.75m                  
  5   365 Tyler, Hayde  17 Taunton Area            31.32m                  
  6   320 Kwok, Michae  17 Taunton Area            27.43m                  
 
Men 15-16 Hammer Throw INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 57.14m  1989        ADAM BEAUFORD, YEOVIL                      
                54.00m  NS
                50.00m  ES
                37.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   182 Rook, Ed      15 Sedgemoor Area          27.77m                  
  2   190 Turner, Came  15 Sedgemoor Area          25.24m                  
  3   318 Knight-Davis  15 Taunton Area            23.02m                  
  4   339 Pollock, Mat  15 Taunton Area            20.88m                  
 
Men 17-19 Hammer Throw SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 65.20m  1973        ERIC BERRY, YEOVIL                         
                52.00m  NS
                46.00m  ES
                39.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   102 Newport, Jim  18 Mendip Area             30.74m                  
 
Men 15-16 Javelin Throw INTER BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 62.65m  12/06/2010  Robin Danaher, TAUNTON AREA                
                54.00m  NS
                52.00m  ES
                45.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   355 Spencer, Jam  16 Taunton Area            45.86m CS               
  2   470 Dewaele, Lee  16 Yeovil Area             43.83m                  
  3   512 Timewell, Be  15 Yeovil Area             42.39m                  
  4   344 Roberts, Mat  16 Taunton Area            41.84m                  
  5    68 Clarke, Olli  15 Mendip Area             39.57m                  
  6   482 Hill, Stephe  15 Yeovil Area             37.78m                  
  7   299 Fieldhouse,   16 Taunton Area            37.29m                  
  8   530 Maylan, Geor  15 Mendip Area             36.35m                  
  9    82 Godet, Alex   15 Mendip Area             32.21m                  
 10   162 Giles, Georg  16 Sedgemoor Area          32.15m                  
 
Men 17-19 Javelin Throw SENIOR BOYS
=======================================================================================
         CBP: R 61.14m  1993        R.JONES, MENDIP                            
                57.00m  NS
                53.00m  ES
                46.00m  CS
    Name               Age Team                    Finals                        Points
=======================================================================================
  1   286 Danaher, Rob  17 Taunton Area            57.18m NS               
  2    93 Lelliott, Ja  18 Mendip Area             55.38m ES               
  3   189 Thompson, Be  18 Sedgemoor Area          53.13m ES               
  4   477 Hartley, Con  18 Yeovil Area             52.73m CS               
  5   364 Turner, Rich  17 Taunton Area            38.92m                  
  6   345 Roggia, Fran  17 Taunton Area            34.78m